Anita Czerwińska: Nie zapomnieliśmy Waszej Śmierci!

Dodano: 10.04.2015 [21:43]
​Anita Czerwińska: Nie zapomnieliśmy Waszej Śmierci! - niezalezna.pl

foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

Pięć lat po śmierci polskiego prezydenta i jego małżonki, po tragedii prawie stu towarzyszących im osób, możemy im dzisiaj powiedzieć – pamiętamy! – powiedziała Anita Czerwińska. Szefowa warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej”, jak podczas każdej rocznicy i miesięcznicy, odczytała na Krakowskim Przedmieściu apel.

– Nie zapomnieliśmy Waszej służby dla Ojczyzny. Nie zapomnieliśmy Waszej gotowości do pracy i ofiar. Nie zapomnieliśmy Waszej Śmierci – mówiła Czerwińska.

– Setki tysięcy Polaków na całym świecie co miesiąc modlą się za Wasze dusze i żądają prawdy. Honorem naszego pokolenia stało się wyjaśnienie i udokumentowanie tragedii z 10 kwietnia 2010 r. tak jak honorem pokolenia naszych Ojców była pamięć o tragedii katyńskiej. Każdy z nas musiał dokonać wyboru. Pięć lat walki o prawdę i pamięć pozwoliło wielu ludziom iść drogą która kształtowała charakter.Tylko ci, którzy wybrali tą drogę będą mogli kiedyś powiedzieć, że nie zawiedli w chwili próbypodkreśliła szefowa K „GP” w Warszawie.

– Losy polskiej delegacji do Katynia stały się częścią polskiego losu, polskiej historii. Polska zawszy była wymagająca i wymaga od nas i dzisiaj. Data 10 kwietni staje się datą tak samo ważną jak dni kiedy wspominamy naszych bohaterów i narodowe zrywy. Z tej daty będzie płynąć lekcja dla przyszłych pokoleń. Lekcja o śmierci zdradziecko zadanej ale też lekcja o woli tysięcy Polaków do życia w wolności i prawdzie – podsumowała Anita Czerwińska.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Relacje świadków, wprowadziła Mirka Zielińska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s