90. urodzinach kard. Gulbinowicza, 17 październik 2013 r.

Ponad 6 tys. gości na 90. urodzinach kard. Gulbinowicza

Kardynał Henryk Gulbinowicz, emerytowany metropolita archidiecezji wrocławskiej, obchodził w środę swój jubileusz 90-tych urodzin. We wrocławskiej Hali Stulecia w spotkaniu uczestniczyło ponad 6 tysięcy gości, a imprezę uświetnili artyści Opery Wrocławskiej.

Obecny metropolita wrocławski arcybiskup Józef Kupny powiedział o jubilacie, że jego „63 lata służby Jezusowi i ludziom, czyli kapłaństwo kardynała, to najpiękniejszy dar, jakim obdarzył on nas wszystkich”.

„Być ojcem ludzkich dusz jest trudniejsze niż się wydaje, a ten egzamin ksiądz kardynał zdał doskonale. (…) Jednak misja dzielenia się doświadczeniem z tego ojcostwa nie uległa jeszcze zakończeniu i oby w dobrym zdrowiu trwała długo” – dodał Kupny.

Obok archidiecezji współorganizatorem jubileuszu była gmina Wrocław. Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz i jego małżonka Anna współpracowali z jubilatem od lat 80-tych, gdy prowadzili działalność opozycyjną oraz pracowali przy arcybiskupim komitecie charytatywnym, wspierającym internowanych i ich rodziny.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s