Wieści w pigułce, 30 kwietnia 2013 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieści w pigułce, Wprowadziła Hortensja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

12 odpowiedzi na „Wieści w pigułce, 30 kwietnia 2013 r.

 1. Borusewicz nie rozumie konkordatu

  Opinia ks. prof. dr. hab. Wojciecha Góralskiego, wykładowcy prawa kanonicznego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, w związku z listem Bogdana Borusewicza, marszałka Senatu RP, do ks. abp. Józefa Michalika, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski:
  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/31216,borusewicz-nie-rozumie-konkordatu.html

 2. Dowolna wykładnia sędziego

  Z Wiesławem Johannem, sędzią Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, rozmawia Zenon Baranowski

  Po wyroku sądu okręgowego skazującym byłą posłankę Beatę Sawicką mamy teraz zaskakujące uniewinnienie w apelacji.

  – Jestem tym wyrokiem zbulwersowany. W moim najgłębszym przekonaniu jest to wyrok, który nie ma nic wspólnego z wymiarem sprawiedliwości. Jeżeli ktoś przyjmuje łapówkę na oczach całej Polski, a potem się okazuje, że to jest odpowiedzialność tylko w kategoriach moralnych. Albo ktoś popełnia przestępstwo, albo nie. Jestem tym zaniepokojony. Na początku tego miesiąca miałem okazję uczestniczyć w Zgromadzeniu Sędziów Trybunału Konstytucyjnego z udziałem pana prezydenta, pana premiera, marszałków Sejmu i Senatu, gdzie się mówiło o prawie, o praworządności, o tym, jak powinno funkcjonować państwo prawa. Teraz widzimy, jak funkcjonuje to państwo prawa.
  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/31183,dowolna-wykladnia-sedziego.html

 3. Sędzia zgubił dokumenty?

  Z Tomaszem Kaczmarkiem, posłem PiS, byłym funkcjonariuszem CBA i CBŚ, rozmawia Maciej Walaszczyk

  Beata Sawicka powiedziała po ogłoszeniu wyroku, że jest on „lekcją demokracji i praworządności”. Jak się Pan czuje, gdy słyszy tego rodzaju górnolotne oceny z jej ust?

  – Przede wszystkim należy podkreślić, że Beata Sawicka mimo wszystko osiągnie swój cel.

  Jaki cel?

  – Dostanie pieniądze. Łapówka, którą przyjęła, zostanie odzyskana w postaci odszkodowania. Jeżeli oczywiście Sąd Najwyższy oddali wniosek o kasację. Wszyscy Polacy widzieli jej zachowanie w postaci przyjmowania łapówki, słyszeli wypowiedzi dotyczące prywatyzacji służby zdrowia i organizacji całego procederu z zakupem działki na Helu.
  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/31188,sedzia-zgubil-dokumenty.html

 4. Sąd krytykuje CBA

  Sąd Rejonowy w Lublinie krytycznie ocenia wniosek CBA do ministra sprawiedliwości w sprawie sędzi, która wypuściła z aresztu marszałka województwa podkarpackiego Mirosława Karapytę. W ocenie rzecznika lubelskiego sądu, to nic innego jak próba wpływania na sąd i zastraszania sędziów.
  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/31226,sad-krytykuje-cba.html

 5. Belgijska Polonia opowiedziała się za TV Trwam Radio Maryja

  Nie tylko przyłączamy się do głosu polskich biskupów ale żądamy podjęcia zdecydowanych działań celem zaprzestania dyskryminacji TV Trwam przez KRRiT – napisali w liście do marszałka senatu Bogdana Borusewicza, przedstawiciele belgijskiej Polonii.
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/belgijska-polonia-w-obronie-tv-trwam/

 6. Prezes i wiceprezes PGNiG odwołani Radio Maryja

  Rada Nadzorcza PGNiG odwołała prezes spółki Grażynę Piotrowską-Oliwę i wiceprezesa ds. handlowych Radosława Dudzińskiego. Jako powód podano utratę zaufania, która uniemożliwia dalszą współpracę – brzmi komunikat Zarządu PGNiG po posiedzeniu Rady Nadzorczej.
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/prezes-i-wiceprezes-pgnig-odwolani/

 7. Gowin zdymisjonowany, Biernacki nowym ministrem sprawiedliwości Radio Maryja
  Premier Donald Tusk poinformował, że dymisjonuje Jarosława Gowina ze stanowiska ministra sprawiedliwości. Zapowiedział, że nominowany na tę funkcję zostanie Marek Biernacki.
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/gowin-zdymisjonowany-biernacki-nowym-ministrem-sprawiedliwosci/

 8. Uniewinnienie i odszkodowanie poseł Beaty Sawickiej Radio Maryja
  prof. dr hab. Krystyna Pawłowicz, poseł PIS
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/uniewinnienie-i-odszkodowanie-posel-beaty-sawickiej/

 9. Błażej pisze:

  Bóg ukarał nas “takim człowiekiem” – Tuskiem z powodu głupoty tych Polaków, którzy na niego głosowali. Poza tym wybory w 2010 roku zostały zfałszowane, bo niemożliwe jest, żeby 2 miliony głosów uznać za nieważne, a tak zrobiono. Jeszcze trzeba powiedzieć, że głupota tych Polaków, którzy głosowali na Tuska wzięła się z niewierności Panu Bogu i odejścia od wiary katolickiej. Dobry Bóg za tę niewierność i zdradę, aby ludzi ratować i przywieść do szczerego nawrócenia musiał ich ukarać. A jest stare, zatem i mądre powiedzenie, że kogo Pan Bóg chce ukarać, temu rozum odbiera.
  Teraz zatem na czasie jest ewangeliczne powiedzenie, że “po ich owocach poznacie ich”. Ludzie muszą się obudzić i przejrzeć na oczy, że są oszukiwani. Nawet ci, którzy są nie po stronie większości oszukiwanej, ale mniejszości oszukującej też mają powód, żeby się obudzić. Hańba bowiem krzywdzących nie może być zmyta mydłem i wodą, a jest ta hańba dla nich o wiele większym złem, niż dla krzywdzonych złem jest wyrządzona krzywda. Elita bezbożna i złodziejska, która wcale nie oddała władzy przy Okrągłym Stole, ale przekształciła się z komunistów w kapitalistów, czyli bezbożnych liberałów dobierając sobie zdrajców z Solidarności musi odejść. Czas już aby prawdziwi Polacy z Armii Krajowej, potomkowie prawdziwej szlachty i wiernego chłopstwa, nauczonego przed wojną miłości do Boga, Ojczyzny, Kościoła i Niepokalanej Królowej Polski przez św. Maksymiliana podnieśli na nowo Sztandary Rzeczypospolitej zawsze wiernej. Precz z bezbożnictwem i diabelską głupotą.
  Kto widzi, że nie przynosi dobrych owoców, niech się budzi i nawraca, bo czas jest krótki. Jedno życie, chwała nieskończona, kara wieczna.
  Kto gardzi karaniem Bożym dla nawrócenia, tym wzgardzi Bóg.
  Nie daj się już więcej zwodzić szatanowi i diabelskim, bezbożnym i haniebnym mediom na jego usługach.
  Broń Tv Trwam, prawdy o Zamachu Smoleńskim i zdobądź władzę polityczną w Polsce dla Boga, Honoru i Ojczyzny. Okaż miłość bliźniego w wymiarach społecznych, którą to cnotę Jan Paweł II dołączył do katalogu cnót i nazwał Solidarnością społeczną dla realizowania dobra wspólnego w Narodzie i Państwie.
  Nie możesz patrzeć bezczynnie, albo nie dostrzegać jak swołocz bezbożna, gorsza niż z roku 1920 idzie jak szarańcza na Polskę i chce zniszczyć wszystko, co święte i godne.
  Hańba prawodawcom ustaw bezbożnych.
  Hańba nadużywającym władzy dla celów nikczemnych.
  Hańba uciskającym ubogich grzechami wołającymi o pomstę do nieba.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s