Nasza Codzienna Prasówka 30 września 2012 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nasza Codzienna Prasówka, Wprowadziła Hortensja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na „Nasza Codzienna Prasówka 30 września 2012 r.

 1. Stefczyk.info: Relacja z marszu „Obudź się Polsko!”

  Takiej frekwencji organizatorzy się nie spodziewali. Nie ma jeszcze oficjalnych danych, ale gołym okiem widać, że do Warszawy przyjechało znacznie więcej osób niż ostatnio! W chwili, gdy czoło pochodu dotarło na pl. Zamkowy, jego tył nie ruszył jeszcze z miejsca na pl. Trzech Krzyży.

  http://www.stefczyk.info/wiadomosci/polska/marsz-obudz-sie-polsko?fb_action_ids=4325875876753&fb_action_types=og.recommends&fb_source=aggregation&fb_aggregation_id=288381481237582

 2. Miasteczko namiotowe – TVP jak twierdza!

  Uczestnicy marszu „Obudź się Polsko” wrócili na Plac Powstańców, gdzie rozbili miasteczko namiotowe przed siedzibą TVP. Odbywa się tam całodobowa pikieta z debatami poświęconymi diagnozie stanu państwa oraz Hyde Park pod hasłem: „Co robić?”.

  http://niezalezna.pl/33359-miasteczko-namiotowe-tvp-jak-twierdza

 3. Szef ochrony prezydenta Klausa podaje się do dymisji po niegroźnym incydencie. Co pan na to, panie generale Janicki?

  Jiri Sklenka, szef ochrony czeskiego prezydenta Vaclava Klausa podał się do dymisji w związku z incydentem, do jakiego doszło w piątek wieczorem – podaje portal polskieradio.pl za eurozpravy.cz. Sklenka oświadczył, że ponosi pełną odpowiedzialność za niedopełnienie obowiązków przez prezydencką ochronę i w związku z tym musi opuścić swoje stanowisko. Na razie nie wiadomo, czy dymisja zostanie przyjęta.

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/37378-szef-ochrony-prezydenta-klausa-podaje-sie-do-dymisji-po-niegroznym-incydencie-co-pan-na-to-panie-generale-janicki?fb_action_ids=4325691072133&fb_action_types=og.likes&fb_source=aggregation&fb_aggregation_id=288381481237582

 4. Nigel Farage do uczestników marszu „Obudź się, Polsko”: wspieram waszą walkę na rzecz zachowania wolności i demokracji

  Biuro europosła Zbigniewa Ziobry przekazało nam list przewodniczącego grupy EWD (Europa Wolności i Demokracji) Nigela Farage’a do szefów grup parlamentarnych w Parlamencie Europejskim. Farage zwraca uwagę na dyskryminację TV Trwam oraz apeluje o podpisanie wspólnego listu w sprawie obrony TV Trwam:

  – Chciałbym stanowczo zaprotestować przeciwko dyskryminacji i represjom wobec Telewizji Trwam, stosowanym przez polski rząd. Chciałbym wyrazić moje całkowite poparcie dla ojca Tadeusza Rydzyka w jego walce o wolność mediów w Polsce.

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/37256-nigel-farage-do-uczestnikow-marszu-obudz-sie-polsko-wspieram-wasza-walke-na-rzecz-zachowania-wolnosci-i-demokracji

 5. Nie pozwalajmy się podzielić

  Przemówienie ojca dr. Tadeusza Rydzyka, dyrektora Radia Maryja, wygłoszone na zakończenie Mszy św. sprawowanej na placu Trzech Krzyży przed Marszem w obronie wolnych mediów i wolności słowa.

  Stanęliśmy w sercu niezwyciężonej Warszawy – ogromne rzesze, tysiące – gdy patrzę na Was, Siostry i Bracia, to przypomina mi się dialog poety z panną młodą z „Wesela” Wyspiańskiego:
  (…)
  Stanęliśmy w stolicy, w której 33 lata temu na początku swej pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny – największy z rodu Polaków i Słowian, zastępca Chrystusa bł. Jan Paweł II – zawołał przy grobie nieznanego żołnierza: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze Ziemi, tej Ziemi!”.

  I stało się – Polacy poczuli się znów Narodem! I stała się solidarność, którą Jan Paweł II – dodał do podstawowych cnót chrześcijańskich.

  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/11190,nie-pozwalajmy-sie-podzielic.html

 6. Po potężnym marszu. Tak, to był wielki dzień obywateli przejętych swoją ojczyzną. Rządzący dostali kilka wyraźnych sygnałów

  Michał Karnowski: Samochód tego dnia odstawiłem, i dobrze, bowiem by dostać się w pobliże Placu Trzech Krzyży w Warszawie trzeba by zaparkować bardzo, bardzo daleko. Pamiętam manifestację w obronie TV Trwam z kwietnia tego roku – była potężna, poruszająca swoim zasięgiem. Ale to co wydarzyło się 29 września przeszło wszelkie oczekiwania. Sam Plac Trzech Krzyży, gdzie rozpoczynano marsz „Obudź się Polsko” był nabity go granic możliwości. Ale i na uliczkach wokół wiele set metrów dalej, ciężko było o wolny metr kwadratowy. W kwietniu po 25 minutach od zakończenia spotkania mogłem wyjść sprzed kościoła Świętego Aleksandra. Tym razem po godzinie dopiero z trudem się przecisnąłem do bocznej uliczki.

  http://wpolityce.pl/dzienniki/jak-jest-naprawde/37338-po-poteznym-marszu-tak-to-byl-wielki-dzien-obywateli-przejetych-swoja-ojczyzna-rzadzacy-dostali-kilka-wyraznych-sygnalow

 7. Wielki Marsz „Obudź się Polsko”

  Kilkaset tysięcy osób uczestniczyło w Wielkim Marszu „Obudź się Polsko” w Warszawie. Manifestacja była wyrazem sprzeciwu m.in. wobec dyskryminacji TV Trwam, wydłużenia wieku emerytalnego, podnoszenia podatków i polityki antyrodzinnej rządu.
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/wielki-marsz-obudz-sie-polsko-2/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s