Nasza Kawiarenka 30 września 2012 r.

Polski punkt widzenia – 29.09.2012 | TV Trwam

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nasza Kawiarenka, Wprowadziła Hortensja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na „Nasza Kawiarenka 30 września 2012 r.

 1. Transmisja: Marsz „Obudź się Polsko!” – 29.09.2012 – cała transmisja | TV Trwam

  • HALA pisze:

   Obejrzałam film z wczorajszego marszu i zobaczyłam co, że odcinek pomiędzy Kościołem św. Krzyża, a pomnikiem Adama Mickiewicza na Krakowskim Przedmieściu został pominięty. Nagle po przerwie widzę ludzi zbliżających się już do Placu Zamkowego. Jak, to osoby maszerujące zrobiły nie przechodząc obok Pałacu Prezydenckiego tego już
   autorzy relacji z Marszu nie pokazali.Pytam się czy to przypadek czy celowe działanie, a może była jakaś umowa, żeby nie pokazywać Krzyża Smoleńskiego i osób modlących się? Nie mogłam oglądać bezpośredniej transmisji bo od godziny 15.00 byłam już na miejscu Pamięci, Prawdy i Nadziei. Idący na początku marszu Ojciec Zdzisław kapucyn mijając Nas ,wspomniał tylko krótko, że każdego 10 dnia miesiąca o godzinie 8.00 w kościele Seminaryjnym uczestniczy we Mszy Świętej w intencji 96 ofiar z 10 kwietnia 2010 roku, a potem jest przy składaniu wieńców i na modlitwie przy Krzyżu pod Pałacem Prezydenckim. O tym, że tutaj ludzie codziennie się modlą – zero informacji. Osobom, które uczestniczyły w marszu i przystawały na krótkiej z nami modlitwie, a były wśród nich i osoby konsekrowane tłumaczyłam, że modlitwa w tym miejscu jest codziennie od 20.20 do 21.30. Jedne osoby okazywały zdziwienie „jak to?”, a jeszcze inne wiedziały o tym doskonale i mówiły, że z Nas duchowo wspierają swoją codzienną modlitwą.
   Zostaje pewien niedosyt, ale jest Nadzieja.
   Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie ,
   Hala

 2. Informacje dnia – 29.09.2012 | TV Trwam

 3. HALA pisze:

  Mój komentarz do wczorajszej homilii wygłoszonej na Mszy Świętej na placu Trzech Krzyży w Wrszawie przed Marszem w obronie Mediów katolickich w Polsce przez mojego proboszcza ks.prałata Walentego Królaka

  Każde słowo w kazaniu mojego proboszcza było bardzo wyważone i ostrożne oczywiście, jak zawsze z nawiązaniem do liturgii czytań związanych ze sprawowaną Eucharystią, ale za krótkie. Odnoszę wrażenie tak, jakby ksiądz Walenty chciał coś więcej powiedzieć, ale nie mógł. Czuję pewien niedosyt, bo przecież znam swojego proboszcza i jego homilie już 20 lat.

  http://www.radiomaryja.pl/kosciol/walke-o-ojczyzne-moca-chrystusa/#comment-9131

 4. Petycja w sprawie nazwania Stoczni Gdańskiej imieniem Anny Walentynowicz

  Można ją podpisać pod linkiem:

  http://www.szczurbiurowy.com/?page_id=399

 5. Pikieta „Precz z cenzurą!” stowarzyszenia „Solidarni 2010” przed budynkiem TVP w Warszawie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s