Nasza Codzienna Prasówka 01 grudnia

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nasza Codzienna Prasówka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Nasza Codzienna Prasówka 01 grudnia

 1. niezależna pisze:

  Nie drwijcie z Macierewicza

  Macierewicz twierdzi, że samolot nie urwał skrzydła o brzozę i przedstawia naukowe ekspertyzy. Oponenci odpowiadają, że Macierewicz jest oszołom, ale ekspertyz nie przedstawiają.

  Macierewicz wskazuje nazwiska ekspertów, którzy wykluczają kontakt samolotu z brzozą. Oponenci drwią z nich i szydzą, ale nie powołują sie na żaden autorytet naukowy, który by własnoręcznym podpisem zaświadczył, że skrzydło stutonowego tupolewa ucięło brzozę i jednocześnie samo sie ucięło. I czy to jest w ogóle możliwe w świetle praw fizyki, żeby ściąć i być ściętym równocześnie.
  http://niezalezna.pl/19656-nie-drwijcie-z-macierewicza

 2. niezależna pisze:

  Kwaśniewski chce likwidacji Polski?

  Były prezydent Aleksander Kwaśniewski stwierdził, że Polska powinna zrezygnować ze swojej suwerenności.

  Na antenie Radia dla Ciebie Aleksander Kwaśniewski mówił o konieczności przeprowadzenia zmian w strukturach Unii Europejskiej i powołania czegoś w rodzaju federacji, integrowałaby państwa europejskie o wspólnej polityce.

  Odnosząc się do suwerenności były prezydent stwierdził, że należy z niej zrezygnować.
  http://niezalezna.pl/19728-kwasniewski-chce-likwidacji-polski

 3. niezależna pisze:

  Ziobryści: w przyszłym roku partia

  Na początku przyszłego roku planujemy powołanie nowej formacji prawicowej na kanwie klubu Solidarna Polska – zapowiedziała posłanka Solidarnej Polski Beata Kempa.
  http://niezalezna.pl/19733-ziobrysci-w-przyszlym-roku-partia

 4. mypis pisze:

  Kto zapłaci za cięcia Tuska?
  Dziś w Sejmie odbywa się debata nad ustawą okołobudżetową. Politycy PiS zaznaczają, że założenia ustawy pokazują, iż koalicja PO-PSL chce, by to Polacy płacili za „czteroletnie fatalne rządy”.
  – Premier Tusk jak tonący brzytwy się chwyta – mówił Henryk Kowalczyk. Poseł PiS zauważył, że rząd Donalda Tuska zwiększał zadłużenie państwa o prawie 100 mld zł rocznie, a teraz dług państwa zbliża się bardzo niebezpiecznie do granicy 55 proc.

  Kowalczyk podkreślił, że I ustawa w nowej kadencji Sejmu zakłada cięcia w budżecie i ograniczenie bądź zamrożenie płac praktycznie we wszystkich sferach. Przypomniał również, że po raz pierwszy rząd sięgnął do zasobów z Funduszu Rezerwy Demograficznej. – Skonsumowano część rezerwy demograficznej, czego nie ośmieliły się zrobić wcześniejsze rządy – powiedział Kowalczyk.

  Elżbieta Rafalska zwracała uwagę na ograniczenie środków z Funduszu Pracy przeznaczonych na aktywne przeciwdziałanie bezrobociu (ponad 50 proc.) oraz na niewłaściwe wykorzystywanie tych środków. – Z Funduszu Pracy finansowano staże i szkolenia lekarzy specjalistów i lekarzy dentystów oraz pielęgniarek i pielęgniarek położnych – zauważyła Rafalska, przypominając, że rząd Donalda Tuska obiecywał, iż finansowanie takich szkoleń z Funduszu Pracy, co tylko w ubiegłym roku kosztowało 717 mln zł, miało być rozwiązaniem jednorazowym. – Dlaczego lekarze a nie ktoś inny? – pytała Rafalska.

  Podkreśliła, że rząd Donalda Tuska oszczędza na Funduszu Pracy w czasie, gdy bezrobocie w Polsce rośnie.

  – Minister Rostowski prowadzi podwójną albo potrójną księgowość – powiedział Zbigniew Kuźmiuk. Poseł PiS zaznaczył, że rząd PO-PSL destabilizuje podstawowe funkcje państwa. – Podnoszenie akcyzy jest zaproszeniem do wyraźnego wzrostu cen paliw – powiedział Kuźmiuk. Zauważył także, że planowane zamrożenie płac sędziów i prokuratorów może doprowadzić do paraliżu polskiego wymiaru sprawiedliwości, gdyż przedstawiciele tych zawodów już wielokrotnie protestowali przeciwko niskim wynagrodzeniem. – Jeśli ta propozycja przejdzie, to aparat sprawiedliwości w Polsce przestanie działać – przestrzegł Kuźmiuk.

 5. mypis pisze:

  PiS: Sikorski złamał konstytucję

  – To jest sprawa zasługująca na Trybunał Stanu – tak berlińskie wystąpienie Radosława Sikorskiego ocenia Jarosław Kaczyński. Prezes PiS poinformował, że do laski marszałkowskiej wpłynął już wniosek o nadzwyczajne posiedzenie Sejmu w tej sprawie.

  W poniedziałek Radosław Sikorski wystąpił na forum Niemieckiego Towarzystwa Polityki Zagranicznej. Mówił dużo o kryzysie, a także zadeklarował, że na koniec kadencji obecnego rządu Polska będzie gotowa do przystąpienia do strefy euro. Zależy nam bowiem na przetrwaniu i rozkwicie strefy euro, do której planujemy przystąpić. „Popierając Traktat Akcesyjny, Polacy upoważnili nas do wprowadzenia Polski do strefy euro – gdy tylko ona i my będziemy na to gotowi. Polska wnosi również do Europy gotowość do kompromisu – nawet w zakresie wspólnego
  podejścia do suwerenności – w zamian za uczciwą pozycję w silniejszej Europie” – powiedział Sikorski. Szef MSZ stwierdził również, że należy pogłębić integrację w UE. Komisja Europejska mogłaby m.in. za zgodą Parlamentu Europejskiego ingerować w budżety krajów członkowskich.

  Podczas briefingu Prezes PiS odczytał kilka artykułów Konstytucji RP mówiących m.in. właśnie o suwerenności Polski. – One zostały w drastyczny sposób naruszone. To jest sprawa zasługująca na Trybunał Stanu – zaznaczył Jarosław Kaczyński. – Minister Sikorski nie pofatygował się, by przedstawić swoje tezy w Sejmie a uczynił to w Berlinie – dodał.

  Radosław Sikorski mówił także sporo o roli Niemiec w UE. „I domagam się od Niemiec tego, abyście – dla dobra Waszego i naszego – pomogli tej strefie euro przetrwać i prosperować. Dobrze wiecie, że nikt inny nie jest w stanie tego zrobić. Zapewne jestem pierwszym w historii ministrem spraw zagranicznych Polski, który to powie: Mniej zaczynam się obawiać się niemieckiej potęgi niż niemieckiej bezczynności” – mówił szef MSZ. „Niemcy stały się niezbędnym narodem Europy. Nie możecie sobie pozwolić na porażkę przywództwa” – przekonywał Sikorski.

  Jarosław Kaczyński podkreślił, że Sikorski „nie miał prawa oferować Niemcom przywództwa w UE”. – Nie na tym polegają cele polityki zagranicznej, by wracać do doświadczeń sprzed 1989 roku” – powiedział Kaczyński.

  Adam Hofman poinformował, że przewodniczący KP PiS Mariusz Błaszczak skierował już wniosek o nadzwyczajne posiedzenie Sejmu do Ewy Kopacz w sprawie wypowiedzi szefa MSZ. Politycy PiS zamierzają poprzeć również wniosek Solidarnej Polski o wotum nieufności wobec Radosława Sikorskiego.

 6. niezależna pisze:

  Pomniki okupantów pod specjalnym nadzorem

  Warszawska policja objęła całodobowym monitoringiem niechciane przez wielu mieszkańców pomniki Armii Sowieckiej – dowiedziała się „Codzienna”. – To absurd! – mówią historycy, a będący w mniejszości radni prawicy bezradnie rozkładają ręce.
  http://niezalezna.pl/19763-pomniki-okupantow-pod-specjalnym-nadzorem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s