Wieści w pigułce, 30 czerwca 2013 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieści w pigułce, Wprowadziła Hortensja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Wieści w pigułce, 30 czerwca 2013 r.

 1. Z BIBUŁY spod KRZYŻA — Archiwum — 11. 12. 2010 — /wciąż aktualne/

  ze Zbioru Felietonów (wybór)
  „Polską Godność rozumie i obroni tylko prawdziwy syn tej ziemi”
  – inspirujące do polityki, czyli – Troski o wspólne Dobro
  motto: „Jestem wolny, bo myślę, chcę i walczę”

  – Włodzimierz Kaczanow ( + 10 kwietnia 2013 o godz. ~ 9 z minutami)
  11.12.2010
  „Motto – „W nieugiętym proteście przeciw złu kryje się cały sens życia” – Antoni Czechow –

  LIBERALNA DEMOKRACJA

  „Demokracja jest najgorszą formą rządów z wyjątkiem innych, które kiedykolwiek były wypróbowane” – cyt. Winston Churchill

  Oczywiście pan Churchill nie miał na myśli rządów komunistycznych ani faszystowskich, których był zdeklarowanym przeciwnikiem. Ośmielę się dodać do słów p. Churchilla tylko jedno słowo „liberalna” – LIBERALNA DEMOKRACJA!!

  Ta liberalna demokracja w wykonaniu rządu p. Tuska tylko poprawiła jego wizerunek w Brukseli – a w Polsce? W Polsce wręcz ten wizerunek przyjmuje karykaturalne oblicze!!! Od chwili objęcia stanowiska premiera p. Tusk i jego ministrowie w mediach publicznych trąbią na wszystkie możliwe strony o sukcesach liberalizmu w Polsce. Jeżeli ich liberalizm to niedostrzeganie (ukrywanie) korupcji w „sztandarowych” sprawach, nierealizowanie do końca założeń budżetowych (drogi, służba zdrowia, wojsko, renty, i emerytury, pomoc powodzianom, podatki VAT,, itd. itd. Poza tym restrykcje (ciche) wobec Kościoła – to ja dziękuję, jestem jej zdecydowanym przeciwnikiem.

  Rząd p. Tuska chyba wychodzi z założeniaa, że 100% Polaków, to ludzie, którym można „wciskać”.

  A gdzie Panie Tusk pańskie obietnice wyborcze? Gdzie „zielona wyspa”, gdzie pańskie zapewnienia „że Polacy są zabezpieczeni wobec kryzysu finansowego? Te słowa – dlaczego i gdzie można powtarzać i powtarzać. Czy nie widzi Pan, że liberalna demokracja to tylko 20% wyborców, tych, którzy pracują i otrzymują zapłatę (godziwą) w firmach gdzie panuje korupcja. Czy nie widzi Pan problemów bezrobocia? Oczywiście jak każdy liberał „przypisuje Pan sobie: jak sukces-to ja, niepowodzenie-to oni, albo przez nich. Czas na to, żeby Pan przeczytał Pismo Święte!

  Może coś zapadnie w pańskiej pamięci! Pański i p. Komorowskiego stosunek do Krzyża na Krakowskim Przedmieściu to szczyt obłudy. (Spełnienie umowy z Episkopatem, rozmowy z tak zwanymi obrońcami Krzyża tylko o tym świadczą).

  Panie Tusk! Liczba pańskich przeeciwników wzrasta w geometrycznym postępie!

  Chwała Tobie Panie! Aco będzie po 01.01.2011? Polacy powinni w stosunkach z pańskim rządem nie przyjmować postawy proszących, trzeba tylko walczyć! Jeżeli rząd nie realizuje swoich obiecywanych zamierzeń, jeżeli okłamuje to – do d… z takim rządem.

  Chciałbym przypomnieć słowa jednego z najbardziej znanych filozofów XX–go wieku Mikołaja Bierdiajewa – „Przyczyną zla jest niezrealizowane dobro”. Dobro to nie in vitro, to nie laicyzacja, to nie walka z Krzyżem. To realizacja trzech podstawowych praw narodu – praca, godziwe zarobki, mieszkanie.

  Panie premierze Tusk! Panie i Panowie liberalowie! Patrząc na wasze decyzje w stosunku do narodu —

  Pozwolę sobie być wizjonerem, w 2011 roku pańska partia przegra na wszystkich frontach, zapomniał Pan o starym ostrzeżeniu MANE, TEKEL, FARES (JESTEŚCIE ZWAŻENI, ZMIERZENI A DNI WASZE SĄ POLICZONE) Polacy – nie czekajcie, przystępujcie do walki!!!
  Włodzimierz Kaczanow*
  +
  Upływa trzeci miesiąc od kiedy nie ma już Autora Felietonów wśród nas. Jednego z pierwszych Obrońców Krzyża, Człowieka wrażliwego na krzywdę ludzką.
  Minęło ponad trzy lata od Tragedii Smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku. Obrońcy Krzyża i Pamięci o Bohaterach trwają na modlitwie z nadzieją, że Pomnik Pamięci o BOHATERACH , Którzy zginęli w Smoleńsku 10.04.2010 roku pwstanie i to już niedługo…
  przyp. od red./
  Bożena Milska wierna Bogu i Matce Jezusa Chrystusa, Maryi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s