Kolejna, 56 Miesięcznica Smoleńska, 10 grudnia 2014 roku

W ten grudniowy wieczór, mimo niesprzyjającej aury Katedra została wypełniona wiernymi, którzy od 56 miesięcy Modlą się za Ofiary z 10 kwietnia 2014 roku, oraz o ZWYCIĘSTWO PRAWDY!

Mszę koncelebruje kilkunastu Kapłanów, pod przewodnictwem ks. Mariana Racińskiego. Jest nasz ks. Stanisław Małkowski.

„Oto Pan Bóg przyjdzie”, wybrzmiała pieśń na wejście.

W homilii Kapłan podkreślił, że spotykamy się tu już prawie 5 lat, by zrozumieć to co się wydarzyło w Smoleńsku. Chcę popatrzeć na to wydarzenie przez mój notes w którym od kilkudziesięciu lat mam imiona i nazwiska tych, z którymi się znałem. Są wśród nich Ofiary Smoleńska. Znałem Pawła Wypycha, Tomasza Mertę, ks. Rumianka. Smoleńsk to Ludzie, to ich Rodziny…ADWENT, kojarzy mi się z rodzina, ale też z napięciem…jest to czas dany przez Boga, którego nie wolno zmarnować. Modlimy się za tych, których Adwent skończył się w Smoleńsku.

W Modlitwie wiernych, polecaliśmy śp. Parę Prezydencka, Ofiary Smoleńska, ich Rodziny, Ofiary stanu wojennego, górników, szczególnie z kopalni Wujek,  poległych w walce o niepodległość i  nas samych.

Niebiosa rosę spuście nam z góry”, rozbrzmiewa na Ofiarowanie. Umęczone, ale pełne godności twarze uczestników Liturgii, oraz świadome, czynne uczestnictwo sprawiają, że te Msze Święte mają swoja szczególną wymowę. Są one usilnym, wytrwałym wołaniem do Boga, tego, który wszystko może, są przepełnione głęboką Wiarą, Nadzieją i Miłością.

Umęczona twarz Chrystusa z Krzyża stojącego przy ołtarzu, przypomina nam, że On wziął na siebie nasze jarzmo, że wyzwolił nas z największej niewoli- grzechu. A skoro tak, to mocen jest wyzwolić nasz Naród, sprawić, że poznamy Prawdę i będziemy prawdziwie wolni.

W czasie Liturgii Eucharystii, prawie wszyscy przystępują do Stołu Pańskiego, wiele osób na klęcząco. Wspaniały organista pan Rachoń, gra wirtuozowsko na organach. Cisza przepełniona rozmową wewnętrzna Ludu Bożego z Odkupicielem, który nawiedził ich serca.” U drwi Twoich stoję Panie”, rozbrzmiewa gromko. Trwa Komunia Święta.

„Hejnał wszyscy zaśpiewajmy, cześć i chwałę, Panu dajmy, nabożnie  k Niemu wołajmy”

Ks. Bogdan Bartołd tradycyjnie wszystkim podziękował i zaprosił za miesiąc.

Gdy na zakończenie zabrzmiała pieśń „Boże coś Polskę”, podniosły się w górę biało czerwone flagi oraz palce w kształcie Wiktorii./ V/

” OJCZYZNĘ WOLNĄ RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE”

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Relacje świadków, wprowadziła Mirka Zielińska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s