Jarosław Kaczyński: nie ma przyszłości bez godności, sprawiedliwości i prawdy

Jarosław Kaczyński: nie ma

Dodano: 10.11.2014 [21:14]
Jarosław Kaczyński: nie ma przyszłości bez godności, sprawiedliwości i prawdy - niezalezna.pl

foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

„Idziemy we właściwym kierunku – nie ma przyszłości bez godności, sprawiedliwości i prawdy” – mówił przed Pałacem Prezydenckim prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jego przemówienie było elementem Marszu Pamięci odbywającego się w kolejną miesięcznicę katastrofy smoleńskiej.

Marsz Pamięci wyruszył spod archikatedry św. Jana w Warszawie, gdzie odbyło się uroczyste nabożeństwo. Jego uczestnicy (bliscy ofiar Smoleńska, politycy PiS m.in. Jacek Sasin, Joachim Brudziński, Anna Fotyga, Marek Kuchciński), a także kilka tysięcy innych osób, przeszli Krakowskim Przedmieściem przed Pałac Prezydencki. Tam głos zabrał Jarosław Kaczyński.

Dzisiaj kolejna miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Nasza obecność tutaj ma ogromny sens. Idziemy w tym kierunku do momentu, w którym zostanie ocalona godność Rzeczpospolitej, dopóki nie wyjdzie na jaw prawda o katastrofie smoleńskiej i dopóki nie zostaną uczczeni polegli w niej, dopóki nie zostanie uczczony śp. prezydent Lech Kaczyński mówił prezes PiS.

Ciągle jest to zadanie, te marsze mają sens, idziemy w stronę wartości, które budują godną przyszłość Polski. Będziemy przychodzić tutaj do momentu, w którym będziemy mogli powiedzieć, że misja nasza została ukończona – dodał Jarosław Kaczyński.

Następnie Marsz Pamięci przeszedł przed pomnik Józefa Piłsudskiego. – Jutro Święto Niepodległości. Stoję przez pomnikiem Józefa Piłsudskiego, twórcy polskiej niepodległości. To jego odwaga i patriotyzm doprowadziły do tego, że powstało państwo polskie. Dzięki niemu przeprowadziliśmy wybory parlamentarne, mogliśmy bronić polskich granic – powiedział tam Jarosław Kaczyński.

Niepodległość pozostaje zadaniem, musi być silna wewnętrznie, społecznie, militarnie. Decyzje dotyczące Polski muszą zapadać u nas. To jest przesłanie niepodległości – mówi o obowiązku służenia ojczyźnie, budowy silnej duchowo i materialnie Polski – kontynuował lider opozycji.

Jestem przekonany, że zwycięży to wszystko, co służy polskiej suwerenności, że znajdziemy w świecie silne miejsce. Będziemy walczyć o wolność i niepodległość – to dla nich poświęcił życie największy Polak obok Jana Pawła II – zapowiedział Jarosław Kaczyński.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne, wprowadziła Mirka Zielińska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Jarosław Kaczyński: nie ma przyszłości bez godności, sprawiedliwości i prawdy

  1. Agata pisze:

    Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział wczoraj pod pałacem namiestnikowskim, podczas Marszu na 55. Miesięcznicy Tragedii Smoleńskiej, że w tym miejscu codziennie odbywają się małe uroczystości. „Wbrew tym, którzy są w pałacu, ludzie trwają… Nie popada w zapomnienie Katastrofa, nie popadają w zapomnienie jej Ofiary. Ludzie, którzy te modlitwy organizują, którzy wykazują ogromną determinację, odwagę, cierpliwość – odchodzą. Dziś na łożu choroby – daj Boże, że z niej wyjdzie, ale stan jest ciężki – leży Pan Stanisław, ten który przynosi tutaj Krzyż, będący symbolem tej szczególnej walki, którą toczymy. Ten Krzyż, który powinien tutaj stać na stałe. I dlatego wspomnijmy o nim w modlitwie. Pomódlmy się o jego zdrowie, o to żeby mógł tutaj wrócić.”

    http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=6058#.VGHgxvmG9c4

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s