„Są blisko nas, widzimy ich, rozpoznajemy”. Wspomnieliśmy ofiary Smoleńska. Za Niezależną

Dodano: 10.10.2014 [19:57]
„Są blisko nas, widzimy ich, rozpoznajemy”. Wspomnieliśmy ofiary Smoleńska – niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Setki osób zgromadziły się na mszy św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, odbywającej się w warszawskiej archikatedrze św. Jana. Wśród uczestników nabożeństwa były rodziny ofiar Smoleńska, artyści (m.in. aktorka Katarzyna Łaniewska) i dziennikarze „Gazety Polskiej”, m.in. Tomasz Sakiewicz.

Czy ci, których dziś wspominamy, kilka lat przed śmiercią wiedzieli, dokąd idą? Pan Jezus, w którym Bóg się objawił, pokazuje nam drogę. […] Co to znaczy być z Jezusem? Uwierzyć w niego – mówił w homilii ks. infułat Stanisław Kur.

W różnym stopniu znamy drogi życia zmarłych pod Smoleńskiem. Wiemy, że niektórzy z nich szli bardzo trudnymi drogami, ale szli oświeceni wiarą. I dzisiaj my przez wiarę łączymy się z nimi. Są blisko nas, widzimy ich, rozpoznajemy ich twarze, słyszymy ich słowa, modlimy się za nich, mówimy do nich, jednoczymy się z nimi, a oni też mówią do nas. Do nas zebranych tutaj, w tej czcigodnej archikatedrze warszawskiej. Co mówią? „Trwajcie w wierze” – zakończył swoje kazanie kapłan.

Po mszy św. zaplanowany jest – jak co miesiąc – Marsz Pamięci, który przejdzie przed Pałac Prezydencki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Relacje świadków, wprowadziła Mirka Zielińska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s