Ks Garda wrócił na pl. Zbawiciela! Za Naszym Dziennikiem

zdjecie

Zdjęcie: Robert Sobkowicz/ Nasz Dziennik

Czwartek, 28 sierpnia 2014 (18:52)

Polacy mówią „stop” indoktrynacji oraz deprawacji dzieci i młodzieży poprzez wprowadzanie ideologii gender do przedszkoli i szkół. Świadczy o tym duże zainteresowanie pikietą modlitewną odbywającą się na placu Zbawiciela w Warszawie.

Od poniedziałku modlitwą „Anioł Pański” rozpoczyna się czuwanie modlitewne w intencji Kościoła, Ojczyzny oraz polskich rodzin. W sposób szczególny jego uczestnicy pragną modlić się za dzieci i młodzież. Organizatorem pikiety jest misjonarz ksiądz Jerzy Garda, który wraz z grupą osób przez ponad dwa i pół roku niestrudzenie walczył w obronie Telewizji Trwam przed Krajową Radą Radiofonii i Telewizji oraz wojewódzkim sądem administracyjnym.

Inicjator czuwania modlitewnego wyjaśnia w rozmowie z NaszymDziennikiem.pl, że codziennie na placu Zbawiciela gromadzi się od kilku do kilkunastu osób. W trakcie trwania pikiety liczba ta się zmienia. – W większości osoby przechodzące obok bardzo pozytywnie odbierają naszą obecność. Jedni przystają, czytając nasze transparenty, dopytują o szczegóły. Inni na chwilę dołączają do naszej modlitwy. Zdecydowana większość popiera powody, dla których codziennie gromadzimy się na placu Zbawiciela – mówi nam ks. Garda, zaznaczając, że przechodnie także dziękują za podjętą inicjatywę.

Uczestnicy pikiety doskonale wiedzą, że poruszają kwestie bardzo drażliwe dla środowisk lewicowych, antychrześcijańskich i homoseksualnych.

– Domagamy się zaprzestania deprawacji polskich dzieci i młodzieży. Naszą pikietą wyrażamy sprzeciw wobec indoktrynacji programów przedszkolnych i szkolnych, które mają na celu zniszczenie od maleńkiego tożsamości Polaków. To w konsekwencji prowadzi do degradacji od wewnątrz naszego Narodu. Decydując się na rozpoczęcie naszej pikiety, byliśmy świadomi wystąpienia możliwych ataków i negatywnych komentarzy. Takich prowokacyjnych reakcji jest bardzo mało. Od razu da się wyczuć, że dana osoba nie jest zainteresowana ideą pikiety. Na szczęście nieliczne są takie przypadki, kiedy ktoś przychodzi i nas wyśmiewa czy za wszelką cenę próbuje przekonać do swoich racji, oczywiście w pełni popierających ideologię gender czy lobby homoseksualne – dodaje inicjator pikiety.

Jednocześnie ks. Jerzy Garda wyraża wdzięczność wszystkim osobom włączającym się w codzienną modlitwę. – Z serca dziękuję wszystkim, którzy odważyli się przyjść, stanąć razem z nami i włączyć się w modlitwę. Jedni są dłużej, inni krócej, ale każda osoba bardzo cieszy – podkreśla kapłan.

Misjonarz zachęca każdego, komu nie jest obojętny los naszej Ojczyzny, do włączenia się w modlitwę. Zaproszeni są wszyscy.

Pikiety modlitewno-edukacyjne na placu Zbawiciela w Warszawie odbywać się będą codziennie od poniedziału do piątku do 25 listopada br. Rozpoczynają się one w południe modlitwą „Anioł Pański”, zaś kończą o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Izabela Kozłowska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne, wprowadziła Mirka Zielińska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Ks Garda wrócił na pl. Zbawiciela! Za Naszym Dziennikiem

 1. WAŻNE!!!

  „NASZA POLSKA” — nr 35 – 26 VIII 2014 s. 2 czytamy:
  Manifestacja patriotyczna
  W 75. ROCZNICĘ WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ 1 WRZEŚNIA 2014 R.

  — „Wydałem rozkaz zabijania bez litości i bez miłosierdzia mężczyzn, kobiet i dzieci polskiej mowy i polskiego pochodzenia. Tylko w ten sposób zdobędziemy potrzebną nam przestrzeń życiową. Polska będzie wyludniona i zasiedlona Niemcami.”
  — Te słowa Adolfa Hitlera, wypowiedziane 22 stycznia 1939 r., otworzyły koszmar II wojny światowej. Były wyrokiem śmierci na II Rzeczpospolitą Polską i na miliony jej obywateli…
  — W czerwcu 1939 r. Adolf Hitler odwiedził pracownię niemieckiego architekta Fryderyka Pabsta, zaakceptował plan całkowitego zburzenia Warszawy i zagłady setek tysięcy mieszkańców stolicy Polski. Już przygotowany był także GENERALPLANOST – GENERALNY PLAN WSCHODNI, w wyniku którego Polska miała zostać całkowicie zniszczona.
  — W obronie Polski i chrześcijańskiej Europy stanęło Wojsko Polskie. Jego ogromne bohaterstwo, niesłychany wysiłek zbrojny, bezmiar poświęcenia i ofiary stały się największym osiągnięciem II Rzeczypospolitej.
  — W 75. rocznicę ataku Niemiec hitlerowskich na Polskę i heroicznej obrony naszej Ojczyzny zapraszamy wszystkich, którzy pragną oddać hołd bohaterom – na manifestację pamięci w dniu 1 września 2014 r. (poniedziałek), która rozpocznie się w Archikatedrze św. Jana o godz. 17.00. Podobnie jak w poprzednich latach, przejdziemy Traktem Królewskim, zaś o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Obrońców Ojczyzny, która zostanie odprawiona w kościele Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu; następnie udamy się pod grób Nieznanego Żołnierza, gdzie odbędzie się Apel Poległych.

  ————– zapraszają:

  Komitet Katyński
  Krąg Pamięci Narodowej
  Stowarzyszenie Ofiar „Solidarni 2010”
  Krąg Przyjaciół Prymasa Tysiąclecia
  Warszawskie Towarzystwo Teatralne im. Tadeusza, Marii, Barbary i Włodzimierza Fijewskich
  Komitet Upamiętnienia Ofiar Obozu Kl Warschau
  Towarzystwo Opieki nad Oświęcimiem – Pamięć o Auschwitz-Birkenau

  ————————————————————————————————————————
  * zawiadamia Bożena Milska – „KRÓLUJ NAM CHRYSTE! ZAWSZE I WSZĘDZIE!
  ”… NIGDY, NIGDY, NIGDY SIĘ NIE PODDAĆ!
  KRZYŻA, WIARY NIE WOLNO NAM ODDAĆ…”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s