Jarosław Kaczyński: „Stoimy przed wielką szansą na powstrzymanie niebezpieczeństwa”

Dodano: 10.08.2014 [22:13]
Jarosław Kaczyński: „Stoimy przed wielką szansą na powstrzymanie niebezpieczeństwa” – niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
– Dużo nas dzisiaj – zaznaczył Jarosław Kaczyński podczas swojego wystąpienia na Krakowskim Przedmieściu. 52 miesiące po katastrofie w Smoleńsku prezes PiS przemawiał do zgromadzonych przed Pałacem Prezydenckim.

– Mamy sierpień, szczególny miesiąc. 70. rocznica Powstania Warszawskiego, 34. rocznica wydarzeń sierpniowych 1980 roku – powiedział Kaczyński, po czym odniósł się do słów homilii ks. Bogdana Bartołda. – Ten miesiąc, w którym zmieniały się nasze dzieje, a ci, którzy pamiętali o słowach Chrystusa, słowach dzisiejszej Ewangelii, słowach o odwadze – podejmowali najbardziej zdecydowane i ryzykowne działania. I oni wpisywali się w naszą historię, tworzyli ją nawet wtedy, gdy doraźnie ponosili klęskę. Musimy o tym pamiętać dlatego, że naszym obowiązkiem jest pamięć o tych, którzy byli najlepsi spośród naszego narodu. Którzy właśnie zapisali się w tej historii, ale muszą być ciągle przypominani, bo historia biegnie, a wraz z nią przychodzi zapomnienie – mówił Kaczyński.

– Jest także inna prawda, która odnosi się nie do tego co było, ale do tego co będzie. Nie do przeszłości, ale do przyszłości – dodał.

– Musimy pamiętać, że tej odwagi, którą czerpiemy z wiary w Chrystusa – nie może nam zabraknąć teraz, gdy przyszedł czas trudny. Miesiąc temu przemawiałem na tym spotkaniu i nie widzieliśmy jeszcze, że za siedem dni, 17 lipca, dojdzie do wielkiej zbrodni. Dla nas, którzy się tutaj gromadzimy, była ona straszna, ale nie stanowiła przełomu, jeśli chodzi o spojrzenie na naszą sytuację, na naszych sąsiadów, spojrzenie na Rosję. Ale dla innych ten moment okazał się decydujący. To wielka szansa na powstrzymanie niebezpieczeństwa i jednocześnie wielkie zobowiązanie dla tych wszystkich – a jestem przekonany że tylko tacy tutaj przychodzą – którzy chcą Polski wolnej, którym nie jest wszystko jedno, którzy chcą Polski godnej – kontynuował prezes PiS.
dalej:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne, wprowadziła Mirka Zielińska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Jarosław Kaczyński: „Stoimy przed wielką szansą na powstrzymanie niebezpieczeństwa”

 1. WPROST I NA TEMAT:

  WARSZAWSKA gazeta Nr 33/2014 s. 4 czytamy:
  ,,Historia należy do odważnych, którzy nie boją się słowa i nie boją się czynu…”
  Jarosław Kaczyński, 10 sierpnia, 52 miesiące po smoleńskiej zbrodni: … Potrzebne są nam słowa i potrzebne są i będą czyny. Musimy być na to gotowi, by w następnych miesiącach Polska dzięki nam się zmieniała, by stawała się taka, jaka być powinna, gotowa do odparcia niebezpieczeństw. By Polska stawała się godna i naprawdę wolna. *
  mpw *
  *
  ibidem, czytamy:
  Saakaszwili w Warszawie
  Były prezydent Gruzji dla „Gazety Polskiej Codziennie”:
  O Putinie: Zawsze kiedy nie udaje się mu osiągnąć swoich celów przez sprowokowanie wojny domowej, przechodzi do bezpośrednich działań militarnych. Putin zawsze atakuje w sierpniu – tak było w latach 90. w wypadku Abchazji, tak było w 2008 r. w Gruzji, tak było w Czeczenii. W sierpniu większość zachodnich przywódców jest na wakacjach, a Putin atakuje wtedy, kiedy nikt nie ma czasu się nim zajmować, najczęściej, też w nocy, kiedy go nikt nie widzi.
  O śp. Lechu Kaczyńskim: Tak jak w Gruzji w 2008 r., tak i teraz nie bałby się stanąć naprzeciwko Rosji. Naród gruziński nigdy nie zapomni, że to On uratował wtedy Gruzję. Nigdy też nie zapomnę tego, co się wydarzyło w Smoleńsku i tego, jak nieludzko rosyjscy żołnierze zachowywali się na pobojowisku po katastrofie. *
  m-cz
  *
  NIEDZIELA NR 33/2014 – http://www.niedziela.pl – s. 5 czytamy:
  Ze świata
  KRÓTKO
  (…)
  Wirus ebola zbiera śmiertelne żniwo. W Afryce w wyniku zarażenia zmarło już prawie 1000 osób. Pocieszająca jest historia dwójki amerykańskich lekarzy zarażonych wirusem, którym podano eksperymentalny lek. Pacjenci wkrótce wyzdrowieli.
  *
  PS. od red. –
  na pamięć przychodzi jeden z dowcipów z minionej epoki: „Kto wynalazł maszynkę do golenia?” Odpowiedź brzmiała:” Radzieccy uczeni na śmietniku „ambasady” „francuskiej”…!”
  *
  NASZ DZIENNIK Nr 188 –14-15 sierpnia + AD 2014 s. 1 oraz 24-25
  POLSKA OCALIŁA EUROPĘ
  Bitwa WARSZAWSKA 1920 r., nazywana Cudem nad Wisłą, jest jedną z najważniejszych bitew w historii ludzkości. Jej wynik znacząco wpłynął na dzieje Europy w XX wieku.
  Wojsko Polskie u wrót Warszawy zatrzymało i zwyciężyło Armię Czerwoną. Uratowało tym samym Polskę i całą Europę przed zbrodniczym systemem komunistycznym.
  „Modlitwa silniejsza od armat” -tamże s. 24-25 czytaj: http://www.naszdziennik.pl
  „„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„
  przegl. prasy: B. Milska córka Eugeniusza, więźnia obozu NKWD z 1944-45 r. w Tłuszczu pod Warszawą – wierna Bogu i Matce Jezusa Chrystusa oraz Ich Opiekunowi ziemskiemu
  Świętemu Józefowi
  *
  Oddajmy głos Poecie:
  ~
  Wiersze nieograniczone, drugie
  Gdy myślę o toporach i krwi, —
  Boże nie wytrzymaj tego!,
  „dosyć napatrzyłeś się na mękę świata”.

  Zaprowadźmy sprawiedliwość na Ziemi,
  utwierdźmy pokój.

  Bądź wola Twoja jako w niebie tako na ziemi.
  ~
  Wiedza i łaska
  Logiczną odpowiedzią
  na nieistnienie Boga
  jest postawa nadczłowieka Nietzschego
  i Smierdiakowa — Dostojewskiego.
  Ale sprawdźmy.
  Ale sprawdźmy
  ale zbadajmy.
  Hitler i Stalin
  owoce ich były jednakowe
  owoce są jednakowe.
  ~
  /+m.milski-z tomu wierszy pt „Poezja Wyjścia”-wybór z wierszy-wyd.2003-/
  *
  KRÓLUJ MAM CHRYSTE! ZAWSZE I WSZĘDZIE!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s