Relacja z dnia 10 sierpnia 2014 roku

Godz.19.00 – w Katedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie rozpoczyna się Msza święta., w intencji Ofiar z 10 kwietnia 2010 roku.

Wśród wielu Kapłanów z całej Polski i ze Stanów Zjednoczonych, główny celebrans Ks. Bogdan Bartołd. Wita wszystkich bardzo serdecznie, szczególnie zaś górników, Rodziny Smoleńskie. Rozbrzmiewa gromki śpiew uczestników Eucharystii. W większości są to ludzie w średnim wieku, ich twarze są naznaczone licznymi doświadczeniami.

Homilię wygłasza ks. Bogdan Bartołd, podkreśla, że dzisiejsza Ewangelia przypomina mu dzieciństwo. Mówi: „moi drodzy, gdy tak się gromadzimy na tej naszej miesięcznicy, Jezus chce nam pokazać, że dla Niego nie ma rzeczy niemożliwych, że On jest zawsze blisko…w każdym momencie, w każdej chwili…” Przypomina o odwadze Powstańców Warszawskich, mówi, że trzeba liczyć się z tym, że będziemy niezrozumiani, wyśmiani. „Świętego można zabić, ale nie można go zastraszyć”. Wspominając św. Jana Pawła II. Prymasa Tysiąclecia, bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, stawia ich za wzór do naśladowania. Mówi: Abyśmy nie zapomnieli, że naszą godność dał nam Bóg w Trójcy Jedyny, abyśmy żyli zgodnie z Bożymi Prawami.” NIE BÓJCIE SIĘ, Oni, ci nasi Bracia którzy zginęli pod Smoleńskiem, znajdą mieszkanie w domu Ojca Mego, ich Ofiara przyniesie obfity plon.”

Po Wyznaniu Wiary objęto Modlitwą Powszechną: Papieża, Biskupów i Kapłanów; śp. Parę Prezydencką Marie i Lecha Kaczyńskich oraz wszystkie Ofiary smoleńskie; Chrześcijan w Iraku; Rodziny Smoleńskie; Ofiary i Bliskich Malezyjskiego samolotu zestrzelonego nad Ukraina; Pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę; wszystkich Poległych we wszystkich Powstaniach: Styczniowym, Warszawskim, Ofiary zamieszek z czasów Solidarności; dziękczynną za Odzyskanie Niepodległości i Wolności, za zwycięstwo w 1920 roku. W czasie Ofiarowania z chóru rozbrzmiewa piękny solowy śpiew.  Większość wiernych przystąpiła do Stołu Pańskiego. Na zakończenie ks. Bartołd dziękując zaprosił wszystkich na modlitwę za miesiąc. Po błogosławieństwie na zakończenie Mszy odśpiewano „Boże coś Polskę” z refrenem” OJCZYZNĘ WOLNĄ RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE”!

Następnie w MARSZU PAMIĘCI, z modlitwą na ustach, z flagami i zniczami w dłoniach przemaszerowano pod pałac namiestnikowski, gdzie pod KRZYŻEM Pamięci, Prawdy i Nadziei, Pan Jarosław Kaczyński wraz z członkami klubu parlamentarnego PIS złożył biało – czerwony wieniec.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Relacje świadków, wprowadziła Mirka Zielińska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s