Artykuł z dnia 10 lipca, który ukazał sie w Naszym Dzienniku

zdjecie(FOT. R. SOBKOWICZ)

Nie ma zwycięstw bez walki

Małgorzata Pabis

Jeżeli chcemy wygrać batalię o życie, batalię o dobro wspólne, batalię o Ojczyznę, to musimy o Bogu przypominać sobie częściej, niż oddychamy, wzywał ks. dr Robert Skrzypczak. Jak co miesiąc w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie 10 lipca wieczorem modlono się w intencji poległych w katastrofie smoleńskiej.

We Mszy św. wzięli udział bliscy tragicznie zmarłych oraz liczna rzesza warszawiaków. W homilii ks. dr Robert Skrzypczak nawiązał do ataku na sumienie lekarzy i pozbawienia stanowiska dyrektora Szpitala im. Świętej Rodziny prof. Bogdana Chazana. – Jak mam sobie wytłumaczyć, że jeden praktykujący katolik pozbawia pracy innego praktykującego katolika, cieszącego się uznaniem za jakość pracy wykonywanej na rzecz innych, tylko dlatego, że tamten stanął w obronie życia nienarodzonego i podpisał Deklarację Wiary? Czym jest płynna kategoria, na którą się dziś wielu powołuje: „w zgodności z prawem”, o którą można rozbić ludzką uczciwość i wierność Ewangelii życia? – pytał kaznodzieja. Przypomniał słowa Ojca Świętego Franciszka, który w kwietniu tego roku nazwał aborcję „zbrodnią pełną obrzydzenia”, której każdy chrześcijanin powinien się zdecydowanie przeciwstawić. Zacytował też papieskie słowa, w których Ojciec Święty odniósł się do zaangażowania ludzi wierzących w politykę: „Dobry katolik winien mieszać się do polityki, dając z siebie to, co najlepsze”. Ksiądz dr Skrzypczak mówił też, na czym polega sekret chrześcijańskiej polityki. – Na sile świadectwa, które przemienia świat bez uciekania się do środków przymusu i masowego ogłupiania. Siła ta bierze się z wiary w ukrzyżowanego Króla Wszechświata – podkreślał.

Jednocześnie kaznodzieja ubolewał, że nie jesteśmy już pokoleniem, które nauczono umiejętności walki duchowej. – Stąd pomysły Polaków po sięganie po rozwiązania życiowe jak najbardziej pogańskie, a czasami nawet ateistyczne. Dziś potrzeba podjąć walkę z powracającym pogaństwem na poziomie własnej osoby – wskazywał i dodawał, że walka duchowa to nieustanne wezwanie do wolności, do wierności, by każdego dnia ruszać w kierunku ziemi obietnic, ku królestwu niebieskiemu. Podkreślał, że nie ma zwycięstw bez walki. – Tej walki chce od nas sam Bóg. Jest o wiele pożyteczniejsza dla człowieka niż płytki i podstępny święty spokój. Zignorowanie chrześcijańskiego wezwania do duchowych zmagań łączy się ze zlekceważeniem dewastującego skutku tej tchórzliwej kapitulacji i pozwoleniem, aby społeczeństwo powróciło do chaosu, dehumanizującej, społecznej ideologii – ostrzegał.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne, wprowadziła Mirka Zielińska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Artykuł z dnia 10 lipca, który ukazał sie w Naszym Dzienniku

 1. NIEDZIELA — NR 29 VII 2014 — http://www.niedziela.pl
  s. 31 czytamy:
  ”UWIĘZIONY W CHLEBIE” – KS. MARIUSZ ROSIK
  Podczas Mszy św. w uznanym przez Kościół objawieniu, danym boliwijskiej mistyczce Catalinie Rivas, Jezus mówił: „Ostatnia Wieczerza była momentem największej intymności z Moimi bliskimi. W czasie tej godziny miłości ustanowiłem to, co mogło być uważane za akt szaleństwa w oczach ludzi, uczynienie siebie więźniem Miłości. Ustanowiłem Eucharystię. Chciałem pozostać z wami do końca wieków, ponieważ Moja miłość nie mogła znieść, żebyście pozostali sierotami, wy, których ukochałem bardziej niż własne życie”…
  Minęły wieki od ustanowienia Eucharystii, a nam wciąż brakuje wiary w niepojętą tajemnicę obecności w niej samego Boga. Chrystus wiedział, że tak będzie, bo „GDY LUDZIE SPALI, PRZYSZEDŁ JEGO NIEPRZYJACIEL, NASIAŁ CHWASTU MIĘDZY PSZENICĘ I ODSZEDŁ” (Mt 13, 25).
  W czasie każdej Mszy świętej trzeba być czujnym, nie spać. Nie pozwolimy, aby bujny chwast naszego niedowiarstwa zasłonił okruch Świętego Chleba. **

  – od red.:potrzeba nam wykonać zadanie: wykorzenić okalające boleśnie nas chwasty, jednym słowem dwa słowa, które wydobywaliśmy już przez cztery lata i aż do końca będzie je słychać, aż powstanie Pomnik-Pamięć na KP pod PN na Krakowskim Przedmieściu poświęcony BOHATEROM SMOLEŃSKIM 2010 ROKU!.
  A brzmią one m.in.: „Krzyż do góry Różaniec w dłoń, bolszewika goń! goń! goń!!!”
  TAK NAM DOPOMÓŻ BÓG! AMEN
  spisała B.Milska wierna Bogu i Matce Jezusa Chrystusa oraz ICH Opiekunowi Świętemu Józefowi
  *
  ibidem, s. 5 — http://www.niedziela.pl

  MYŚLI WCIĄŻ AKTUALNE
  Kapłan jest człowiekiem żyjącym samotnie po to, aby inni nie byli samotni.
  Jan Paweł II
  *.

 2. Konstantyn pisze:

  Swiete Slowa ! ! !

 3. REFLEKSJE WOKÓŁ POWSTANIA WARSZAWSKIEGO – Sierpień – 2014, Warszawa

  ” TACY JAK MY” – Poszli w bój tak jak stali. Chłopcy w białych koszulach, dziewczęta w leciutkich sukienkach…
  ”NIE MASZ ZASŁUG:
  TO, CO MY ZOWIEMY ZASŁUGI,
  SĄ TYLKO KU OJCZYŹNIE WYPŁACONE DŁUGI”
  – Stanisław Konarski (1700 – 1773)
  *
  Godzina. ” W ” – godz. 17.00 – Warszawa 1 sierpnia 2014 roku „stanęła” Stolica naszej Ojczyzny, na minutę w ciszy, większość zatrzymała się w zamyśleniu…(dop. od red.)
  *
  ”Polityczna decyzja”
  Wyzwolili ruiny Warszawy
  Niepotrzebne ofiary (Liudiej u nas mnogo)
  … KŁAMSTWO WYJĄTKOWE
  Stosunek władz sowieckich do Powstania Warszawskiego od samego początku był oparty na kłamstwie. Było to kłamstwo wyjątkowe, kłamstwo wobec Polski i Polaków, wobec zachodnich sojuszników, wobec świata. Kłamstwo, którego podstawowe elementy żyją do dziś. Kłamstwo katyńskie i kłamstwo w sprawie Powstania Warszawskiego to dwa najbardziej jaskrawe przykłady pyrrusowego zwycięstwa ideologicznego Związku Sowieckiego nad zachodnimi sojusznikami i Polską w czasie drugiej wojny światowej, zwycięstwa, które wkrótce doprowadziło do „zimnej wojny” i ostatecznie, pod koniec XX stulecia, do upadku komunizmu.*
  (z książki: Maciej Iwanow „Powstanie Warszawskie widziane z Moskwy, Kraków 2010; oprac. red.)

  Miron Białoszewski
  ( 1922 – 1983)
  Chrystus powstania
  — Na ramionach usnął ci ogień
  kołysze go w brąz płonące miasto
  dwa stosy masz zamiast powiek
  ale jest krzyż z gorących oddechów
  — Idź przez mur do czerwonych arkad
  między popiół tłumu
  i przemieniaj na wargach
  ogromne liście płomieni w wino
  — Barykady jak Góry Oliwne
  szumią okruchami kości –
  dłoń po dłoni wywlecz
  spod ziemi bruków i odpuść
  — Wstąp w Jordan kanałów –
  w szlamie zielonym jak wieczność
  szukaj nieżywych włosów:
  w Imię Ojca… i Ducha…

  „Prawda jest ciekawa „- wyd. powstańcze sierpień 2014 – Solidarność Walcząca dla młodzieży. ..
  *
  W tygodniku katolickim NIEDZIELA NR 29 – 20 LIPCA 2014 s. 23 czytamy:

  „COM NAPISAŁ, NAPISAŁEM”
  Wróćmy więc na moment do wydarzeń sprzed niemal 2 tysięcy lat. Według relacji św. Jana, tak wyglądały ostatnie chwile Jezusa: „Zabrali zatem Jezusa. A On sam dźwigając krzyż, wyszedł na miejsce Czaszki, które po hebrajsku nazywa się Golgota. Tam Go ukrzyżowano, a z Nim dwóch innych, z jednej i drugiej strony, pośrodku zaś Jezusa.Wypisał też Piłat tytuł winy i kazał go umieścić na krzyżu. A było napisane: >>Jezus Nazarejczyk, Król Żydowski>>. Ten napis czytało wielu Żydów, ponieważ miejsce, gdzie ukrzyżowano Jezusa, było blisko miasta. A było napisane w języku hebrajskim, łacińskim i greckim. Arcykapłani żydowscy mówili do Piłata: „Nie pisz: Król Żydowski, ale, że On powiedział: „Jestem Królem Żydowskim”. Odparł Piłat: >>Com napisał, napisałem>>”
  (J19, 16-22).
  Skąd kontrowersje wśród Żydów odnoszące się do tego napisu? Żydzi nie chcieli się zgodzić na umieszczenie powyższego napisu, gdyż potwierdzał on świadectwo Chrystusa o sobie samym. Faktycznie więc był on wyznaniem wiary.
  … im bardziej mamy do czynienia ze zgodnością biblijnej archeologii z treścią biblijnych opisów tym bardziej możemy mówić o autentyczności tych ostatnich… możemy mieć także większą pewność co do opisów odnoszących się do spraw nadprzyrodzonych. Dotykając zatem śladów Męki Chrystusa, przekonujemy się, że Biblia jest nie tylko zwykłym ich zapisem, ale wręcz dokumentem.*
  Ks. Marek Łuczak
  *
  (dop. od red.) – …myśli w skołatanej głowie gonią jedna za drugą, i następne; i pytania, pytania: kiedy nadejdzie czas o który modlimy się: …przyjdź Królestwo Twoje, bądź wola Twoja…
  KRÓLUJ NAM CHRYSTE! ZAWSZE I WSZĘDZIE! AMEN.
  spisała Bożena Milska wierna Bogu i Matce Jezusa Chrystusa i ICH Opiekunowi Świętemu Józefowi…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s