Relacja Mirki z porannych Uroczystości 51 miesięcznicy Tragedii Smoleńskiej

Gdy przejeżdżałam pod pałacem namiestnikowskim, spotkałam Pana Stasia: przygotowywał nasz Krzyż, z którym poszedł na Mszę. Gdy dotarłam pod kościół Seminaryjny była godz.7.40. W środku już większość miejsc zajęta, właśnie nadjechali Posłowie PIS i zaczęli wypełniać zarezerwowane dla nich miejsca. Było ich dzisiaj więcej niż zwykle, wielu Europosłów; miedzy innymi Pan Ryszard Czarnecki, Pani Anna Fotyga, Pan  Wojciechowski, Pan Kuźmiuk oraz Pan Duda i Pan Karski. Był oczywiście Pan Jarosław Kaczyński, Pan Kuchciński, Brudziński, Pani Jolanta Szczypińska, Pan Macierewicz. Na środku kościoła stał Pan Stasio z Krzyżem, za nim jeszcze jeden Pan z mniejszym krzyżem i Zbyszek ze swoim krzyżem. Było kilka flag narodowych. Po Prawej stronie nawy jeden mężczyzna trzymał portret śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, obok stała Joanna Burzyńska z flagą biało – czerwoną z  białym Orłem w koronie, po lewej stronie portretu stała Marysia Sokołowska. Ta dzielna dziewczynę mającą odwagę spytać donalda Tuska”dlaczego udaje Pan Patriotę a jest Pan zdrajcą Polski?”, zaprosił nasz Pan Staszek. Dowiedziałam się , że był u Marysi w domu, by Jej podziękować za wspaniała postawę i zaprosić pod Krzyż. Przyjechała wczoraj ze swymi Rodzicami i Rodzeństwem i wspólnie wczoraj uczestniczyli w modlitwie pod Krzyżem.

Mszę celebrowało trzech Kapłanów, między innymi ks. Stanisław Małkowski. Czytania i modlitwę wiernych czytali Posłowie.  Jedna z Pań pięknie zaśpiewała psalm. Homilię głosił główny celebrans, nawiązując do czytań i Ewangelii przypomniał o obowiązku życia w prawdzie i postępowania zgodnego z Przykazaniami, zwrócił uwagę na współczesne zagrożenia.

Większość uczestników przystąpiła do Stołu Pańskiego przyjmując Pan Jezusa w Komunii Świętej.

Na zakończenie Mszy Świętej odśpiewaliśmy Boże coś Polskę z refrenem „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie”, po czym procesyjnie przeszliśmy pod pałac, a właściwie pod krzyż, gdzie Pan Jarosław Kaczyński złożył piękny, biało – czerwony wieniec od Klubu Parlamentarnego PIS. Na chodniku płonął ułożony z  96 biało – czerwonych zniczy Krzyż.

Od strony Bristolu widniał duży baner z teksem:

„KTO POPIERA PARTIĘ OSZUSTÓW czyli; aferzystów, złodziei i targowiczan, jest przestępcą i wspólnikiem zdrajców Polski albo pożytecznym idiotą. Polska ginie:Rodacy! Przebudźcie się – czas oczyścić Ojczyznę z Jej grabarzy!”

Wolny Polak Waldemar Bonkowski

Po odśpiewaniu Hymnu „Jeszcze Polska nie zginęła” głos zabrał Ojciec Kapucyn: przypomniał cel naszego zgromadzenia modlitwę za Ofiary Tragedii Smoleńskiej. Mówił o tym jak wielką stratę poniosła wtedy Polska i prosił byśmy modlili się o otrzeźwienie Polaków, by w końcu przejrzeli na oczy…Odmówiliśmy Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo oraz Wieczny Odpoczynek. Po pozdrowieniu chrześcijańskim „Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus” Posłowie PIS wraz z Ojcem Kapucynem udali się na Powązki. Spora grupa ludzi pozostała na modlitwie. Artur jak zawsze ze zdjęciem Pary Prezydenckiej i dwoma różami biała i czerwoną długo klęczał modląc się na różańcu. Był dziś z nami także Paweł który w 2010 roku często trwał pod Krzyżem dniami i nocami, on też klęcząc odmawiał Różaniec. Dzielił się potem radością pielgrzymowania i Łaską dobrej, świętej spowiedzi oraz Łaską Przebaczania, jakiej doznał i dzięki której mógł naprawić relacje z e swoim Ojcem.

Ponieważ ostatnio nie mogę często bywać pod Krzyżem, a modlący się podjęli decyzję, że nie będą zdawali relacji telefonicznie, będę pisała wtedy gdy będę mogła uczestniczyć.

Gorąco proszę Was o modlitwę, bym mogła jak najczęściej…

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Inne, Relacje świadków, wprowadziła Mirka Zielińska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s