10 maja 2014 roku – 49 miesięcznica smoleńska…

Katedra św. Jana Chrzciciela w Warszawie o godz. 19 wypełniona po brzegi. Rozpoczyna się kolejna już 49 Msza w intencji Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Odprawia ją kilkudziesięciu Kapłanów. Głównym Celebransem jest ks.Bogdan Bartołd – Proboszcz Katedry.
Homilię głosi O. Gabriel Bartoszewski OFM. Można ją odsłuchać tutaj:
Końcowa modlitwa skierowana do Boga przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, jest wielkim wołaniem…także do sumień Polaków. Po kazaniu rozlegają się gromkie brawa .
Modlitwa wiernych obejmuje nie tylko Ofiary smoleńskie i ich Bliskich. Płynie modlitwa za dr. Wandę Półtawską – przyjaciółkę Ojca Świętego Jana Pawła II… za dzisiejszych Nowożeńców z ZHR, którzy zawsze byli z nami…Szczególnie piękna i przejmująca jest muzyka…ktoś gra na skrzypcach…
Jak zwykle prawie wszyscy uczestnicy celebry przystępują do Stołu Pańskiego…Kapłani rozdają
ciało Pana Jezusa, wiele osób przyjmuje Go na klęcząco…
Przed błogosławieństwem ks. Bartołd przypomina o jutrzejszej Mszy za śp. Witolda Pileckiego i zaprasza za miesiąc… Na zakończenie mocno brzmi pieśń Boże coś Polskę z refrenem „OJCZYZNĘ WOLNA RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Relacje świadków, wprowadziła Mirka Zielińska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s