Relacja Bożeny vel Bogusi z III PIELGRZYMKI MARSZ PATRIOTÓW 1 – 3 maja 2014

Strach czyni więźniem,
nadzieja to wolność

Ile Polski w Polsce?
(…)
Czy orzeł z czekolady, grillowanie i piosenka Paula McCartneya „Hej Jude”
to nowe symbole polskości?
(…)
Na straży polskiej tradycji stoi Kościół. Być może ostatnie, co jest polskie, to Wigilia Bożego Narodzenia, Święta Wielkanocne, wiara w to, że cudownym zrządzeniem opiekuje się Polską Matka Boża, jej Królowa.(…)
Święty Jan Paweł II wypowiedział w 1979 roku w Krakowie słowa: „Proszę was, abyście całe to dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością, (…) abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy” (…) — [od red.: to zatroskanie znajdujemy w felietonie „Naszego Dziennika” – 30 IV – 1 V 2014 r. autorstwa Pana Filipa Frąckowiaka].
— Podzielając tę troskę Pana Filipa, jak co roku, od trzech lat przybywamy całymi rodzinami, my Polacy, 3 maja, na pamiątkę Konstytucji 3 maja 1791r., w Dniu Święta Królowej Polski, Opiekunki naszej Ojczyzny. To Wielki Dzień dla Polaków!!!
Pod przewodnictwem Kapłana, z Wielkim Wizerunkiem Królowej Polski, Matki Pana Jezusa Maryi, z różańcami, flagami, ze śpiewem odbyła się III PIELGRZYMKA Marsz Patriotów 1-3 maja 2014. Szliśmy głównymi ulicami Warszawy: od Krzyża Traugutta, po sprawowanej tam Mszy Świętej, Nowym Miastem, dalej przez Stare Miasto i Szlakiem Królewskim do Alei Jerozolimskich, przez most Poniatowskiego, a zakończyliśmy o godzinie 15.00 w Kościele Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku. Szczęśliwi, zmoknięci do „suchej nitki”, niebo nie żałowało nam wody przez cały czas marszu, otrzymaliśmy Błogosławieństwo Kapłana, uczciliśmy Relikwie Świętego Jana Pawła II oraz Bł.Jerzego Popiełuszko, podziękowaliśmy Ułanom Jazłowieckim za asystę w czasie marszu, a i Straży Miejskiej też podziękowaliśmy za czuwanie przy nas. W poczuciu spełnionego zadania, że zaświadczyliśmy o tym, że jesteśmy Polakami i że nigdy nie zdradzimy Tych, którzy byli przed nami i Tych Polaków, którzy będą żyć po nas, na naszej Ziemi. Do zobaczenia za rok, o tej porze! – jeśli Pan Bóg dozwoli…

PS. Warto też przypomnieć o comiesięcznej Krucjacie Różańcowej za Ojczyznę. W każdą drugą niedzielę miesiąca: godz 16.00 Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na Starówce a po niej modlitwa i marsz Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, Alejami Ujazdowskimi w Aleję Szucha…”słynne miejsce”, aby dać świadectwo prawdzie…
don..:Bożena Milska wierna Bogu i Matce Jezusa, Maryi i św. Józefowi Jego Opiekunowi.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Relacje świadków, wprowadziła Mirka Zielińska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s