Relacja z 10 marca 2014 roku

Zbliża się godz.19.00 . W Katedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie gromadzą się Polacy, by już 47 raz wziąć udział w Mszy świętej w intencji tych co zginęli nad Smoleńskiem.

„Bliskie jest Królestwo Boże, nawracajmy się i wierzmy w Ewangelię” – rozbrzmiewa pieśń na wejście. Ks. Bogdan Bartołd jako główny celebrans wraz z kilkudziesięcioma innymi Kapłanami, rozpoczyna uroczysta Mszę świętą, witając Rodziny Ofiar Smoleńskich, poczty sztandarowe, gości ze Śląska z Mysłowic -Wesołej, TV TRWAM i TV Republika.

Wszyscy uczestnicy tej Celebry z pokorą przepraszają Pana Boga w Akcie Pokuty. Fioletowe ornaty uświadamiają,  że Kościół przeżywa Wielki Post. I Czytanie przypomina o miłości bliźniego, Psalm podkreśla wagę Słowa Bożego, dającego” życie wieczne”. W Ewangelii  Pan postawił wszystkim przed oczy nieuchronny dzień Sądu Ostatecznego, w którym słowa „Wszystko co uczyniliście jednemu z tych najmniejszych to i Mnie uczyniliście” i „Wszystko czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tego  i Mnie nie uczyniliście”, przypominają, że będziemy sądzeni z Miłości.

Ks. Bogdan podkreśla, że człowiek jest zdolny do czynienia dobra, choć czynienie dobra dla drugiego człowieka nie jest ani łatwe, ani proste. Czy podarowanie kromki chleba, odwiedzenie w szpitalu przekracza nasze możliwości, pyta ks. Bartołd. Już za miesiąc 4 rocznica Katastrofy Smoleńskiej, a my wciąż nie znamy Prawdy. To właśnie tu, na tych Mszach dopominamy się tej Prawdy. Niedługo kolejna rocznica Katynia. My nie godzimy się na kłamstwo i zło. Prawdziwa miłość domaga się Ofiary, także miłość Ojczyzny. Pan Bóg przypomina nam, że mamy miłować nieprzyjaciół. Św. Urszula Ledóchowska mówiąc o pięknie naszej Ojczyzny zakończyła to słowami: „Jeszcze Polska nie zginęła dopóki kochamy”.

W modlitwie wiernych wznoszone są modlitwy: za Ofiary Smoleńskie, Żołnierzy Wyklętych, śp. Barbarę Zakrzeńską żonę aktora śp. Janusza Zakrzeńskiego, śp. Krystynę Krahelską, która zginęła w Powstaniu Warszawskim, za Rodzinę Ulmów – ratującą Żydów z narażeniem własnego życia, za poległych na Majdanie oraz wszystkich uczestniczących w Eucharystii.

„Bądź mi miłościw Boże nieskończony…” niesie się ku Niebiosom. W Katedrze, na każde wezwanie Kapłana odpowiada zgodny chór wiernych, którzy  całym sercem i umysłem angażują się w to Święte Misterium. Na ołtarzu stoi 10 kielichów z Ciałem Pańskim. Po ” Baranku Boży „ Kapłani rozchodzą się z nimi  po Katedrze, by nakarmić tych, którzy pragną w pełni zjednoczyć się z Tym, który umarł za nas i zmartwychwstał. Trwa Komunia, prawie wszyscy w wielkim skupieniu  przystępują do Stołu Pańskiego. „Witam Cię, witam Przenajświętsze Ciało”, śpiewają i klękają przed Najświętszym Sakramentem. Wśród Kaplanów są nasi Księża spod Krzyża, ks. Stanisław Małkowski i ks. Jerzy Garda. „Zbliżam się w pokorze i niskości swej” słychać śpiew…

Mocno wierzę, że Pan Bóg zapewniający nas, że kto prosi otrzymuje, wysłucha naszej modlitwy i doczekamy się zwycięstwa PRAWDY.

Ks. Bogdan Bartołd, na zakończenie dziękuje wszystkim i zaprasza na godz. 19.00 za miesiąc .

Na  zakończenie z głębi serc unosi się błaganie:

” OJCZYZNĘ WOLNĄ RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE”

Po Mszy formuje się MARSZ PAMIĘCI, w którym z modlitwą na ustach ruszamy pod pałac namiestnikowski…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Relacje świadków, wprowadziła Mirka Zielińska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Relacja z 10 marca 2014 roku

 1. Kolejna miesięcznica smoleńska. Jarosław Kaczyński ostrzega przed apetytami Rosji

  Dodano: 10.03.2014 [21:17]

  Kolejna miesięcznica smoleńska. Jarosław Kaczyński ostrzega przed apetytami Rosji – niezalezna.pl
  foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
  Prezes PiS Jarosław Kaczyński, przemawiając przed Pałacem Prezydenckim, nawiązał do niedawnej agresji Rosji na Ukrainę. Przestrzegł też przed rosnącymi apetami Rosji, przywołując slowa swojego brata, śp. Lecha Kaczyńskiego.

  „Wiemy świetnie, że dziś Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze Państwa Bałtyckie, a później może i czas na mój kraj, na Polskę!” – mówił w 2008 r. w Tbilisi Lech Kaczyński.

  Dziś te słowa przypomniał jego brat Jarosław Kaczyński, który przemawiał przed Pałacem Prezydenckim w kolejną miesięcznicę katastrofy smoleńskiej. Wystąpienie szefa PiS próbowało zakłócić kilku narodowców z transparentem „Jarosław, przeproś za Banderę”, ale ich działania wygwizdano.

  Przed Jarosławem Kaczyńskim przemawiała Anita Czerwińska, szefowa warszawskiego klubu „Gazety Polskiej”, który organizował dzisiejsze uroczystości. „Putinowska Rosja jest zdolna do najgorszych zbrodni. To jej najemnicy brali udział w mordowaniu Ukraińców na Majdanie. Dzisiaj rosyjskie wojska napadły suwerenne państwo i okupują fragment terytorium naszego sąsiada. W cieniu tego konfliktu pozostaje tragedia narodu syryjskiego. Z rąk reżimu popieranego przez Moskwę zginęło tam 150 tys. osób w tym kobiety i dzieci. Zadajemy sobie pytanie, czy władze takiego Państwa mogłyby cofnąć się przed zamordowaniem prezydenta, który walczył o prawo do wolności narodów Europy Wschodniej?” – mówiła Anita Czerwińska.
  http://niezalezna.pl/52725-kolejna-miesiecznica-smolenska-jaroslaw-kaczynski-ostrzega-przed-apetytami-rosji

 2. Grażyna pisze:

  Dzięki Bogu, że jesteście wytrwali obrońcy krzyża. To wy jesteście światłem dla całej Polski. Pozdrawiam serdecznie . Z Bogiem. Grażyna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s