Relacja Mirki z poranka dnia 10 marca 2014 roku

Dziś, w kolejną miesięcznicę Tragedii Smoleńskiej, w kościele Seminaryjnym o godz.8.00 zgromadziło się kilkaset osób. Byli członkowie PIS z Panem Jarosławem Kaczyńskim na czele, oraz Obrońcy Krzyża ze swoimi krzyżami i wierni Warszawiacy.

Na środku nawy głównej stał Tadeusz z dużym drewnianym Krzyżem. Obok Ryszard z Białym Orłem na czerwonym tle. W górze powiewały trzy duże biało – czerwone flagi. Nasza Pani „od układania kwiatów” trzymała piękne zdjęcia śp. Pary Prezydenckiej. Artur jak zawsze miał dwie róże: białą i czerwoną.

Po prawej stronie prezbiterium jeden z mężczyzn, trzymał duży portret śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, obok niego po prawej stronie stała Joanna z przewieszoną przez ramię szarfą, trzymając w dłoniach dużą biało – czerwoną flagę z orłem w koronie.

Msze sprawowało 4 Kapłanów. Wśród nich był Kapłan pracujący na Wschodzie, On był głównym celebransem. Na początku zapowiedział intencje: za Ofiary tragedii smoleńskiej, za śp. Parę Prezydencką i wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskiem.  Modliliśmy się również w intencji Ukrainy: o pokój i za tych co polegli na Majdanie. Prosiliśmy również o opamiętanie dla sprawców tych tragedii. Ksiądz powiedział, że w świetle tego co dzieje się na Ukrainie tym bardziej jasno ukazuje się sprawa smoleńska.

W Kazaniu, Kapłan zwrócił uwagę na potrzebę dążenia do pojednania w naszym Narodzie, bo podziały do niczego dobrego nie prowadzą. Mówił o odwadze dawania świadectwa, o tym by nie dać się sprowokować. Przywołał postawę śp. Lecha Kaczyńskiego, który w 2008 roku w Gruzji dał świadectwo odważnego stanięcia po stronie dobra, po prawej stronie, stronie Boga.

W modlitwie wiernych członkowie Klubu Parlamentarnego PIS, oprócz stałych intencji wspominali również 5 rocznice śmierci prof. Religi , oraz sprawy Ukrainy.

Prawie wszyscy uczestnicy Mszy przystąpili do Komunii Świętej.

Na zakończenie odśpiewaliśmy „Boże coś Polskę” z „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie”.

Po Mszy, przy biciu dzwonów, w procesji za Krzyżem przeszliśmy po pałac namiestnikowski, gdzie pod Krzyżem Pan Jarosław Kaczyński złożył duży, piękny wieniec z biało – czerwonych goździków i anturium od  KP PIS. Po odśpiewaniu Hymnu  „Jeszcze Polska nie zginęła”, o. Kapucyn rozpoczął modlitwę za Ofiary Smoleńska . Odmówiliśmy wspólnie „Ojcze nasz”, Zdrowaś Maryjo” oraz „Chwała Ojcu” i „Wieczny odpoczynek”, po czym członkowie PIS pojechali na Powązki.

Pod Krzyżem na chodniku był ułożony duży krzyż z 96 biało – czerwonych zniczy.

Obok Krzyża stało tablo ze zdjęciami wszystkich 96 Ofiar i napisem „ONI ZGINĘLI 10 KWIETNIA 2010 ROKU, A MY TRWAMY”.

Sporo osób pozostało na chwile modlitwy, wspólnych rozmów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Relacje świadków, wprowadziła Mirka Zielińska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s