Relacja Mirki z dnia 20 lutego 2014 roku

Dziś w miejscu Pamięci, Prawdy i Nadziei modliło się około 20 osób.

W centralnym miejscu stał duży drewniany Krzyż z różańcem. Po prawej stronie powiewała żółto – biała flaga, po lewej biało – czerwona, a obok niej duży portret uśmiechniętego bł. Jana Pawła II. U podnóża Krzyża mały obraz Matki Bożej Częstochowskiej i słowa JPII:
„BROŃCIE KRZYŻA OD GIEWONTU DO BAŁTYKU”
Na chodniku płonął krzyż z biało – czerwonych zniczy. Modlitwy prowadziła Halina z Weroniką.
Po zapowiedzeniu codziennych intencji, z uwzględnieniem bieżących: dziś za śp. Zbigniewa Romaszewskiego w dniu Jego pogrzebu, oraz Jego bliskich oraz o pokój na Ukrainie i za tych co zginęli tam w ostatnich dniach, rozpoczęliśmy Różaniec Tajemnice Światła. Trzecią, jak zawsze, po łacinie w intencjach Ojca Świętego. Po różańcu modlitwa do św. Józefa i „Pod Twoja Obronę”. Dołączyła dziś do nas młoda dziewczyna, która prowadziła jeden dziesiątek Różańca. W trakcie naszej modlitwy przechodziło obok wiele osób, niektóre zatrzymywały się na chwile modlitwy, inne żegnały.
Dzięki temu, że obok modlących się, stoi tablica informująca o czasie i celu naszego Trwania, nikt nie przerywa nam modlitwy pytaniami.
O godz. 21 dzięki transmisji Radia Maryja połączyliśmy się z Częstochową, by wziąć udział w Apelu Jasnogórskim. W trakcie śpiewania Apelu, modlący się unieśli w górę swoje krzyże. Na zakończenie transmisji wysłuchaliśmy apelu abp. Wacława Depo o modlitwę i post w intencji Ukrainy, szczególnie w dniu 28 lutego, oraz przyjęliśmy Boże błogosławieństwo.

Po odśpiewaniu pieśni: „Jak szczęśliwa Polska cała”, jeszcze raz modliliśmy się na prośbę tej młodej dziewczyny, za Ukrainę i za rządzących: „Pod Twoja Obronę”, „Święty Michale Archaniele”,
oraz „Ojcze nasz” i „Aniele Boży”.

Halina przypomniała wszystkim o jutrzejszej – 21 lutego – Mszy o godz.19 w kościele św. Krzyża- w kaplicy w intencji naszych zmarłych, którzy się tu z nami modlili.
Będziemy polecać:
śp.” Wawę”- Wacławę
śp. Barbarę
śp. Marię
śp. Irenę
śp. Włodka
„Dobry Jezu a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie,
Światłość wieczna niech im świeci,
gdzie królują wszyscy święci”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Relacje świadków, wprowadziła Mirka Zielińska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s