Relacja Joanny i Mirki z dnia 10 stycznia 2013 roku wieczorem

O godz. 19,00 Katedra św. Jana wypełniona po brzegi. Rodziny Ofiar Smoleńskiej Tragedii, Poczty sztandarowe: Parafii św. Stanisława Kostki, AK, Rajdu Katyńskiego i Komitetu Katyńskiego. Są  Górnicy z Mysłowic, Warszawiacy, Obrońcy Krzyża ze swymi krzyżami. Mszę koncelebruje kilkunastu Kapłanów, pod przewodnictwem ks. Proboszcza Bogdana Bartolda, który po odśpiewaniu kolędy „Gdy się Chrystus Rodzi”, wita wszystkich obecnych. W oprawie muzycznej towarzyszą Artyści, na czele z grającym na organach Profesorem Rachoniem.

Msza transmitowana jest przez Radio Maryja, TV TRWAM i TV Republika. Wśród obecnych widać biało – czerwone flagi.

Homilię wygłasza ks. prof. Waldemar Chrostowski. W nawiązaniu do dzisiejszych czytań, przypomina, że po raz 45 łączy nas tu modlitwa. Łączy nas nie tylko tu w Katedrze, ale przez Media jest nas bardzo wielu. Łączy nas również Katedra z grobem śp. Kard. Stefana Wyszyńskiego, oraz Pamięć o Rodzinie,. A z Rodziną i Pamięcią związany jest dramat 10 kwietnia 2010 roku. Wciąż nie wiemy co tam się w tym czasie zdarzyło. Doszło do tego, że nawet Prawda została zaprzęgnięta w służbę kłamstwa…dlatego nasza Obecność jest potrzebna, by zadać kłam, „Że Prezydent i Elita Narodu zginęła w banalnym wypadku lotniczym”, jak twierdzi jeden z profesorów wyższej uczelni. Ks. Chrostowski przypomniał, że mimo, iż  nie chcemy przyjąć tej „prawdy”, nie jesteśmy żadną „Sektą Smoleńską”.

Dla nas ważniejsze od pytania jak wygodnie żyć, jest pytanie: Jak godnie żyć? Dlatego wołamy o Prawdę pełną i niezałganą , bez dodatków. Nie możemy  zgodzić się na prawie pełną prawdę o Smoleńsku. Tylko Prawda nas wyzwoli!

„Największe jednak zło, które nie jest skutkiem rozbiorów to powszechna sprzedajność…Smutny to widok, Kraj w którym załamały się wszystkie normy społeczeństwa…” Ileż trzeba było wysiłku, miłości rodzinnej, lojalności. Wierności Bogu i Jego świętemu prawu jest potrzebna strażnikom Pamięci. Prawda o smoleńsku, to również prawda o wywózkach i zbrodni…Katyńskiej…Wreszcie na przedłużeniu tej Prawdy jest prawda o Rzezi  Wołyńskiej… Gdy pierwszy raz byłem w Katyniu, były tam jeszcze napisy, że to Niemcy, …pamiętam oczy synów i córek tych co tam polegli. Od 10 kwietnia mamy tam jeszcze jedno miejsce, oba tak bardzo ze sobą związane. Trzeba nam być STRAŻNIKAMI PAMIĘCI–  na koniec ostatnia zwrotka wiersza Marka Rymkiewicza KREW:

 

„Krew na fotelach tupolewa


Zmywana szlauchem o świtaniu


Jeszcze wam ona pieśń zaśpiewa


To będzie pieśń o zmartwychwstaniu „

Mimo prośby ks. Bartołda, by w czasie Mszy nie klaskać, Homilia była tak mocna, że w pewnym momencie, rozległy się oklaski. Były też po jej zakończeniu.

Większość obecnych przystępuje do Komunii Świętej, z chóru płynie piękny śpiew. Wszyscy śpiewają: „W żłobie leży”. I jeszcze, artystyczne  wykonanie „Lulajże Jezuniu”.

Na zakończenie, ks. Bartołd podziękował szczególnie ks. Chrostowskiemu, oraz rozgłośniom radiowym i telewizyjnym.

17 stycznia o 19.00 w Katedrze Msza w I Rocznicę śmierci Marii Kaczyńskiej.

W rocznice Powstania Styczniowego Msza o 19.00 i przejście pod pomnik Romualda Traugutta.

10 lutego 2014 roku godz. 19,00 spotykamy się  ponownie.

Na zakończenie Mszy pieśń: „Boże coś Polskę” z palcami w kształcie litery V oraz refrenem:

” OJCZYZNĘ WOLNĄ RACZ NAM WRÓCIĆ PANIE”

Mimo zimna, deszczu, późnej pory i dnia pracującego, na Marszu były tłumy. Był  Pan Macierewicz,  Pani Ewa Kochanowska, Pani Beata Gosiewska, Pan Andrzej Melak,  Pani Anna Fotyga… Przyjechali Górnicy w pięknych strojach, towarzyszyli  Panu Jarosławowi  Kaczyńskiemu do końca.  Przemówienie Pana  Jarosława Kaczyńskiego znajdziemy w całości na : http://niezalezna.pl/50493-przed-nami-czwarta-rocznica-katastrofy-smolenskiej-musimy-zmienic-polske
Po tym przemówieniu ks. Małkowski zaintonował modlitwę znanych dwóch egzorcyzmów w intencji oczyszczenie Polski od zła i przywrócenia pałacu prezydenckiego spod jarzma namiestnikowskiego lokatora. Wszyscy odśpiewali Apel Jasnogórski

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Relacje świadków, wprowadziła Mirka Zielińska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Relacja Joanny i Mirki z dnia 10 stycznia 2013 roku wieczorem

 1. Dziś, w czasie homilii ks. Waldemar Chrostowski mówił, że ten wiersz rozważa w sensie teologicznym,… Warto wsłuchać się w słowa Jarosława Marka Rymkiewicza i po rozważeniu- polecić bliźnim…
  Jarosław Marek Rymkiewicz

  Krew

  Krew rozlepiona na afiszach
  Krew na chodnikach i na ścianach
  Krew – jak poranna wtedy cisza
  Krew – czarne plamy na ekranach

  Krew na kamiennych szarych płytach
  Na białych rękawiczkach Tuska
  Krew która o nic was nie pyta
  Krew jak złamana w sadzie brzózka

  I jak na polach polne maki
  I nad polami białe chmury
  Jak narodowi dane znaki
  Oni wznosili się do góry

  Krew na fotelach tupolewa
  Zmywana szlauchem o świtaniu
  Jeszcze wam ona pieśń zaśpiewa
  To będzie pieśń o zmartwychwstaniu

  18 października 2013

  http://niezalezna.pl/

  • NASZA POLSKA — nr 4 (951) 21 2014– TYGODNIK SPOŁECZNO-POLITYCZNY

   na str. 1, 10-11 czytamy:
   POCZET AMBASADORÓW MINISTRA SIKORSKIEWGO
   SITWA Z ALEI SZUCHA
   … Minister Sikorski obsadza więc polskie placówki wedle wlasneg uznania, kierując się sobie tylko znanym kluczem…
   Paweł Sergiejczyk
   *
   tamże na str. 2 czytamy;
   Publikujemy kolejne nazwiska Czytelników, którzy wyrażają poparcie dla naszego apelu „Dość rozkradania Polski!”, który zamieściliśmy w numerze 46/2013 „Naszej Polski”:
   (…)
   „„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„
   ZAJRZYJ DO INTERNETU:
   http://WWW.NASZAPOLSKA.PL
   *
   tamże na str. 15 czytamy:
   TAJEMNICE ŻYCIA I HISTORII
   Wsród książek, które odłożyłam jako konieczne do przeczytania, jest gruby tom autorstwa Marii Trzcińskiej pt. „Obóz zagłady w centrum Warszawy. KL Warschau”.
   — Życie zawodowe i prywatne sędzi Marii Trzcińskiej związane było przez dziesiątki lat z badaniem niemieckiej zbrodni w Warszawie. Postanowiła zrobić wszystko, by ujawnić prawdę o hańbiącej zbrodni narodu niemieckiego – obozie koncentracyjnym w stolicy sąsiedniego państwa, w środku Europy, w Warszawie! Sędzia Maria Trzcińska zgromadziła 40 tomów dokumentów na temat KL WASRSCHAU…
   Dzisiaj, po dwóch latach od pogrzebu sędzi Marii Trzcińskiej, zastanawiają okoliczności śmierci, niewiadome przetrzymywanie ciała przez kilka miesięcy w Instytucie Medycyny Sądowej, pogrzeb po kremacji na Cmentarzu Bródnowskim i ociąganie pochówku z powodu – jak przeczytałam – „dyskusji czy to ma być pogrzeb państwowy, czy też nie”. Zostały książki sędzi Marii Trzcińskiej, można dyskutować z każdą stroną, z kazdym dokumentem, ale zniszczyć tego dzieła już się nie uda.
   — Zastanowił mnie komentarz do ksiązki Marii Trzcińskiej: ” Nie chcą ujawnienia prawdy Niemcy, Rosja i Izrael. Niemcy nie chcą wracać do swej niechlubnej historii, Izrael chce mieć patent na holokaust, zaś Rosjanie w barakach obozu, po <> Warszawy, więzili przeciwników władzy komunistycznej, a więc jest to kolejna niewygodna dla nich prawda”.
   Myślę, że nowe pokolenia w wolnej Polsce powrócą do książek i dokumentów sędzi Marii Trzcińskiej.
   *
   Alina Czerniakowska *
   „„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„
   przegl. prasy: B.Milska wierna Bogu i Matce Jezusa Chrystusa, Maryi , córka więźnia obozu NKWD po wojnie , w Tłuszczu pod Warszawą, a żona więźnia politycznego z 1968r. po wystąpieniach studenckich w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu, który zatrzymany z ulotkami o treści „prasa kłamie” skatowany, przesiedział blisko rok w więzieniach: na Mokotowie, Białołęce gdzie przechodził ohydne śledztwa.
   Obaj już ŚP., niezrehabilitowani nigdy za poniesione krzywdy…!
   +

 2. Dziś podczas odczytywania Apelu pamięci przez blogerów i komentatorów z LASU SMOLEŃSKIEGO pod Pałacem Prezydenckim, przechodzący cham staranował krzyż ułożony z lampek. Nie ma słów na takie zachowanie.

  za niezależna.pl

 3. Gość pisze:

  Diabelskie nasienie staranowało krzyż podczas odczytywania apelu przez blogerów i komentatorów z LASU SMOLEŃSKIEGO. Apel rozpoczęła Joanna modlitwą o zdrowie dla Edwarda Mizikowskiego, który został brutalnie pobity, nie po raz pierwszy.

 4. AVE... pisze:

  MÓJ BOŻE, TO NIE MA SŁÓW…
  … dokąd będą nam tak bezkarnie ”pluć” w twarz…;
  ale:
  … historia się toczy…
  A PAN BÓG JEST!

 5. CZAS STEFCZYKA — Bezpłatna Gazeta Członków Kas Stefczyka — Nr 103 Styczeń 2014
  na stronie 10 czytamy:

  Bunt narodowy: powstanie styczniowe 1863
  Trzej bohaterowie powstania styczniowego są w panteonie polskich świętych. Czwarty jest kandydatem na ołtarze…
  To zjawisko z pewnością wyjatkowe, nie można jednak patrzeć na nie wyłącznie poprzez pryzmat sacrum…
  Skłania ono raczej do refleksji nad fenomenem powstania styczniowego – jedynego polskiego buntu narodowego, przez który przewinęło się tak wiele postaci niezwykłych i charyzmatycznych, a ktorego przesłanie z taką mocą trafiło do polskich serc i umysłów.
  Wbrew ciągle powracającej czarnej legendzie styczniowej insurekcji, porównującej ją do

  narodowego samobojstwa, właśnie powstanie przerwało bardzo niebezpieczny proces powolnego, ale trwalego wyniszczania tkanki narodowej…
  Zanikało poczucie wartości, narastał marazm, zgoda na zniewolenie była coraz bardziej powszechna. Potrzebny był wstrząs, nie tylko zbrojny, lecz przede wszystkim moralny: żeby przewać ten chocholi taniec. Takim wstrząsem było powstanie styczniowe, pomimo daniny krwi, cierpienia, lochów Cytadeli i bezkresów Sybiru. *
  Andrzej Wroński
  „„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„
  GAZETA OBYWATELSKA — Nr 27, 2013 — Historia i pamięć
  czytamy na str.19
  „22 stycznia 1863 ” – Te rozważania Józefa Piłsudskiego będą w Polsce Niepodległej lekturą obowiązkową każdego Polaka… *
  Tomasz Sokolewicz
  „„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„
  ibidem:
  Roman Dmowski – wskrzesiciel Polski
  Człowiek, którego zaslug dla Polski nie sposob przecenić
  … Lektura obowiązkowa!
  „Myśli nowoczesnego Polaka”, „Niemcy, Rosja i sprawa polska” – to książki bardzo już stare. Każdy, kto do nich sięgnie, zaskoczony jednak będzie aktualnością zawartego w nich wykładu a także – postulowanego w nich modelu patriotyzmu… *
  Artur Pietrzak
  „„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„„
  przeg.prasy: B. Milska wierna Bogu i Matce Jezusa Chrystusa, Maryi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s