Relacja Zbyszka z dnia 30 listopada 2013 roku

Dzisiaj, w sobotni wieczór, w miejscu Pamięci, Prawdy i Nadziei modliło się 12 osób. Chociaż prawie cały dzień padało, gdy się zebraliśmy na wspólnej modlitwie, pogoda się poprawiła i było dość pogodnie.

W centrum modlitwy stał duży drewniany Krzyż z różańcem. Po obu jego stronach powiewały flagi: Polska i Papieska. Po lewej stronie Krzyża widniał duży portret bł. Jana Pawła II, a pod Krzyżem umieszone zostały słowa JPII:

„BROŃCIE KRZYŻA

OD GIEWONTU DO BAŁTYKU”

Na chodniku płonął krzyż ze zniczy.

Modlitwy prowadził Zbyszek. Jak zwykle na początku, były podane  stałe intencje, oraz te związane z dzisiejszą 22 rocznicą powstania Radia Maryja.

Po pieśni: „Nigdy, nigdy, nigdy się nie poddać, Krzyża, Wiary, nie wolno nam oddać” trzy razy powtórzono wezwanie: ” Tylko pod tym Krzyżem, tylko pod tym znakiem, Polska jest Polska, a Polak Polakiem” i wzywano św. Michała Archanioła. Modlono się 3x za naszych Kapłanów odmawiając ” Zdrowaś Maryjo”.

Po pieśni: „Matko Niebieskiego Pana” odmówiono Tajemnice Radosne Różańca i Litanię Loretańską.

O godz. 21, dzięki Radiu Maryja, połączono się z Jasną Górą. Modlący się wzięli udział w Apelu Jasnogórskim.

Po Apelu odmówiono 3x „Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu” w intencji szczęśliwego powrotu do domów uczestników pielgrzymki do Torunia.

Pani Hania, rozdawała przechodzącym obrazki.

Po prawej stronie Krzyża stała tablica informująca przechodniów o intencji, czasie i celu naszego TRWANIA. Dzięki temu modlono się w spokoju. Jedynie, jakiś mężczyzna, przechodząc, życzliwie zawołał: TU JEST POLSKA

Ten wpis został opublikowany w kategorii Relacje świadków, wprowadziła Mirka Zielińska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Relacja Zbyszka z dnia 30 listopada 2013 roku

  1. Byliśmy sporą grupką pielgrzymów w Toruniu na XXII.Rocznicy Radia Maryja. To się nie da opowiedzieć – CHWAŁA OJCU I SYNOWI I DUCHOWI ŚWIĘTEMU, … Bóg zapłać za Waszą modlitwę… my wzajemne wznosiliśmy modły za wszystkich ludzi dobrej woli w tym Toruńskim Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Świętego Józefa… Wróciliśmy szczęśliwie, przekonani, umocnieni tym, że Pan zwyciężył świat i jest z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata… KTÓŻ JAK BÓG!
    spisała „‚na gorąco”: Bożena Milska wierna Bogu i Matce Jezusa Chrystusa, Maryi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s