Osiem dni szczególnej pomocy duszom czyśćcowym – za KAI

Data publikacji: 2013-11-01 11:00
Data aktualizacji: 2013-11-01 11:15:00
Osiem dni szczególnej pomocy duszom czyścowym

1-8 listopada to czas szczególnej  modlitwy do Boga, by zmarli mieli udział w Chrystusowym zwycięstwie nad  śmiercią. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy po śmierci potrzebują oczyszczenia w  miłości, czyli czyśćca, który jest „przedsionkiem nieba”.

W związku z okresem modlitw za zmarłych można  uzyskać odpusty dla nich. Należy nawiedzić pobożnie cmentarz w dniach 1-8  listopada i modlić się za dusze zmarłych, przy zachowaniu stałych warunków  odpustu: stanu łaski uświęcającej, przyjętej w danym dniu Komunii św., wolności  od przywiązania do grzechu (nawet lekkiego) i modlitwy w intencjach Ojca  Świętego (np. „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Mario”).

W samym dniu 2 listopada – przy zachowaniu  tych samych warunków – również można uzyskać odpust za zmarłych związany z  nawiedzeniem kościoła lub publicznej kaplicy i odmówieniem w nich modlitwy  „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Pamiętajmy, że modlitwa i ofiarowanie odpustu za  zmarłych jest o wiele ważniejsze niż wszelkie zewnętrzne przejawy  pamięci.

Dogmat o istnieniu czyśćca Kościół ogłosił na  Soborze w Lyonie w 1274 r. a potwierdził i wyjaśnił na Soborze Trydenckim  (1545-1563) w osobnym dekrecie. Opiera się na przesłankach zawartych w Piśmie  św. oraz na sięgającej II wieku tradycji kościelnej. Duży wkład w rozwój nauki o  czyśćcu wniósł św. Augustyn. Dogmat podkreśla dwie prawdy: istnienie czyśćca  jako pośmiertnej kary za grzechy oraz możliwość i potrzebę modlitwy i ofiary w  intencji dusz czyśćcowych.

Źródło:KAI/PCh24.pl

Read more: http://www.pch24.pl/osiem-dni-szczegolnej-pomocy-duszom-czyscowym-,18801,i.html#ixzz2jP47N7Te

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia, wprowadziła Mirka Zielińska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Osiem dni szczególnej pomocy duszom czyśćcowym – za KAI

  1. get smart pisze:

    Módlmy się za naszych kochanych kapłanów, którzy przeżywają wielkie trudności w dzisiejszym Kościele i wspomagajmy Ich modlitwą, bo tego bardzo Im potrzeba. Zapraszam do czytania książki „DWIE KATEDRY” – Brata Bogumiła Adamczyka, to zrozumiecie jak bardzo są oblegani duchowni przez demonów. Bardzo potrzebują nasi kapłani wielkiej i nieustannej modlitwy: biskupi, aby nie ulegali pokusie należenia do różnych tajemnych organizacji, które zniewalają sumienia, dusze i ciała. Módlmy się za kapłanów, którzy muszą ale wcale nie muszą być posłuszni anty-Bożym przełożonym, którzy dwom bogom służą, bo posłusznym trzeba być tylko Panu Bogu i odważnie przeciwstawiać się zarządzeniom niezgodnym z Bożymi, np. Pan Bóg jest Bogiem Wszechświata a nie ich sługą. Każdy za swoje grzechy będzie odpowiadał sam i nie pomoże żaden biskup nikomu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s