Relacja Mirki z wtorku, 29 października 2013 roku

Dziś w miejscu Pamięci, Prawdy i Nadziei

modliło się 15 osób.

W centralnym miejscu stał KRZYŻ z drewnianym różańcem.

Po obu stronach powiewały flagi: biało- czerwona i żółto biała.

U podnóża Krzyża stał obraz Matki Bożej Częstochowskiej.

Po lewej stronie duży portret bł. Jana Pawła II

Poniżej napis :

„BROŃCIE KRZYŻA OD BAŁTYKU AŻ DO TATR ” /JPII/

Jeszcze niżej obraz św. Michała Archanioła.

Gdy dotarłam na drugą dziesiątkę Różańca, prowadził pan Stasio. Każdy dziesiątek prowadził ktoś inny. III Tajemnice tradycyjnie odmawialiśmy po łacinie – w łączności ze Stolica Apostolską. Na V Tajemnicę większość osób uklękła. Po Różańcu Halinka poprowadziła Litanię Loretańską w intencji Rodzin Smoleńskich. Następnie Weronika odmówiła modlitwę do św. Józefa po Różańcu.

Wiele osób przechodząc, zatrzymywało się i z zainteresowaniem czytali ustawioną po prawej stronie tablicę informującą o czasie i celu naszego TRWANIA.

Gdy połączyliśmy się z Jasna Górą trwał śpiew Bogurodzicy. Włączyliśmy się we wspólną modlitwę. W czasie śpiewania Apelu Jasnogórskiego trzymaliśmy w górze nasze krzyże. Dziesiątek Różańca prowadziła Madzia Buczek. Na błogosławieństwo kapłańskie większość zgromadzonych ponowie uklęknęła. Po  odśpiewaniu pieśni Maryjnej, zakończyliśmy nasze modlitewne spotkanie Znakiem Krzyża.

Przekazałam zgromadzonym błogosławieństwo ks. Piotra Spychały – proboszcza z Dobiegniewa, z diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej. Ks. Piotr napisał do mnie:

Ks.  Piotr Spychała

Błogosławię! Niech Matka Boża osłania i z pewnością stoi z Wami pod Krzyżem

 • Ks Piotr Spychała
  Ks. Piotr Spychała

  Z serca Was błogosławię!

  Cecylia przekazała informację o tym, że w sobotę 2 listopada o godz. 15 spotykamy się przy drewnianym kościółku na cmentarzu brudnowskim, by przejść do grobu Sędzi Marii Trzcińskiej, gdzie nastąpi wmurowanie tablicy upamiętniającej zaangażowanie Pani Sędzi w sprawę KL Warschau.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Relacje świadków, wprowadziła Mirka Zielińska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Relacja Mirki z wtorku, 29 października 2013 roku

 1. Błażej pisze:

  Kto jest odpowiedzialny za to bluźnierstwo z urzędników państwowych?
  Czy nie Hanna Gronkiewicz Waltz?
  To są skutki bierności katolików, którzy nie poszli na referendum, aby ją pozbawić urzędu. Jak długo jeszcze katolicy w Polsce będą pozwalać rządzić Polską bezbożnym deprawatorom dzieci, młodzieży i dorosłych. I będą zaniedbywać politykę. Co za stado baranów? A przecież Katolicy świeccy powinni się zjednoczyć dla dobra wspólnego i rządzić w Polsce. Kto teraz rządzi? Bluźniercy, zabójcy, cudzołożnicy, gorszyciele maluczkich, deprawatorzy, złodzieje, kłamcy i prześladowcy Kościoła Świętego oraz niszczyciele Polski.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s