Wieści w pigułce, 20 października 2013 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieści w pigułce, Wprowadziła Hortensja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Wieści w pigułce, 20 października 2013 r.

 1. Błażej pisze:

  Jeszcze do ruchów, które powinny mieć wpływ na zjednoczenie Polaków – Katolików w Solidarności politycznej, a nie tylko związkowej powinny być ruchy w obronie Życia. Absolutnie wszyscy katolicy powinni to zrozumieć i mieć w pierwszym rzędzie na uwadze przy podejmowaniu decyzji na kogo oddać głos podczas wyborów parlamentarnych, aby osoba, na którą się głosuje zadeklarowała wyraźnymi słowami, że przy stanowieniu prawa będzie broniła Życia „od poczęcia do naturalnej śmierci” oraz będzie głosowała zawsze tak, aby prawo stanowione było zawsze i we wszystkim zgodnie z prawem Bożym i z moralną nauką Kościoła Świętego. Rzeczą niedopuszczalną jest głosować na polityków, którzy mówią, że prywatnie są katolikami, ale publicznie to mogą głosować jak im partia mówi, wbrew wierze katolickiej. Stają się oni wówczas publicznymi grzesznikami i sprzeniewierzają się na pierwszym miejscu Bogu, wierze katolickiej, Kościołowi, a także swoim wyborcom. To nie sa prawdziwi katolicy, tylko przebierańcy, wilki w oczych skórach. Takimi są obecnie Donald Tusk i niejaki Bronisław Komorowski. Tak dalej być nie może. Zasada jest prosta i powinna być przez wszystkich w sumieniu brana pod uwagę na pierwszym miejscu jako najważniejsza i bardziej ważna od wszystkich innych razem wziętych: Katolik głosuje na Katolika. Do tej pory było: Katolik głosował na zdrajców wiary katolickiej. Jest to oczywiste, gdy się weźmie pod uwagę chociażby prześladowanie TV Trwam i nie danie jej do tej pory miejsca na multipleksie. Każdy katolik ma stać się i być dojrzałym Obywatelem Polski Solidarnej.

 2. Błażej pisze:

  Wszędzie, gdzie idę odmawiam różaniec, więc jest to Marsz Różańcowy za Ojczyznę, aby była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, aby Ojczyzna była Kościołem na polskiej ziemi. Modlę się też, aby Polska się obudziła i władza polityczna była oddana prawdziwym Polakom i Katolikom, ludziom sumienia, dla których Bóg Honor Ojczyzna jest prawdziwym zawołaniem, aby już dłużej Ojczyzną nie rządzili bezbożnicy. Nie wątpię, że Naród powinien się zjednoczyć w Solidarności nie tylko jako związek zawodowy, ale jako partia polityczna, Prawo i Sprawiedliwość powinno dokonać tego zjednoczenia katolików dla dobra wspólnego z pomocą Solidarności i ruchu społecznego słuchaczy Radia Maryja i TV Trwam, Krucjaty Różańcowej i wszystkich innych sił patriotycznych. O. Tadeusz Rydzyk mówi, że trzeba się śpieszyć, bo nadeszła ostatnia godzina. Jeżeli to pokolenie nie dokona tego wielkiego dzieła obrony wiary i patriotyzmu poprzez przejęcie władzy politycznej i medialnej w Ojczyżnie tak długo zniewolonej, to następne pokolenie już nie da rady, bo będzie za bardzo osłabione w wierze i w rozumie zmasowaną propagandą medialną i edukacyjną bezbożnictwa i demoralizacji.
  Kościół na ziemi polskiej zostanie prawie całkowicie zniszczony, tak jak to się już stało w krajach Zachodniej Europy. Polska jednak ma zadanie dziejowe obronić wiarę katolicką przed bezbożną ideologią liberalną nie tylko dla siebie, ale też dla innych, dla Europy i dla świata całego

 3. AVE pisze:

  Oto dodaję głos poetów zatroskanych o losy Ojczyzny. Dwóch braci: śp Mariusza i Krzysztofa Milskich.
  **
  Wielkie odstępstwo
  Wielkie odstępstwo przewidziane przez Pana
  Na czasy ostateczne
  Nastąpiło

  Wielokroć powtarzałem; cóz to za naród
  Głupi i gnuśny
  Mający swoją Przewodniczkę
  Która łaskawie zgodziła się
  Być Krolową Polski i Świata

  Mający różnorodne wzory wiary
  Szymona Piotra
  Franciszka z Asyżu
  Jana od Krzyża
  Małą Tereskę
  Faustynę
  Jana Pawla II

  Naród zapominający
  O swoim Bracie i Panu
  Synu Człowieczym i Bogu
  Podążający w swoich ziemskich wyborach
  Za synem zatracenia
  Nie pragnący Wody Żywej dzisiaj
  Jutro dostaniesz wody z piołunem

  Przyjdź Panie Jezu
  Drogo Prawdo i Życie

  Jezu, ufam Tobie

  Niech ten naród pouczy
  I prowadzi Duch Święty
  */z tomu „Znaki ostatnich czasów” POEZJA WEJŚCIA – Krzysztof Milski

  **
  Wiedza i łaska
  Logiczną odpowiedzią
  na nieistnienie Boga
  jest postawa nadczłowieka Nietzschego
  i Śmierdiakowa — Dostojewskiego.
  Ale sprawdźmy.
  ale sprawdźmy
  Ale zbadajmy.
  Hitler i Stalin
  owoce ich były jednakowe
  owoce są jednakowe.
  */z tomu „poezja wyjścia” wybór z utworów – +Mariusz Milski (1946-1995)

  za zgodą Autorów udostępnia B.M.
  KRÓLUJ NAM CHRYSTE ZAWSZE I WSZĘDZIE!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s