Relacja Mirki z rana 10 października 2013 roku

Gdy jechałam na Mszę o godz.8.00, do kościoła Seminaryjnego, przed Pałacem namiestnikowskim układano duży biało – czerwony krzyż ze zniczy.
Kościół był wypełniony, na środku stał Krzyż trzymany przez Pana Stasia i drugi mniejszy, kilka osób miało swoje krzyże, były flagi biało – czerwone. Przed kościołem stał duży wieniec z biało – czerwonych kwiatów od Klubu Parlamentarnego PIS, który został po Mszy zaniesiony pod Krzyż pod pałacem.
Mszę sprawowało czterech Kapłanów, wśród nich był ks. Stanisław Małkowski, posługiwał jeden Diakon. W Modlitwie wiernych oprócz stałych intencji: za Ofiary Smoleńskie i ich Rodziny, była intencja za śp. Jadwigę Kaczyńską oraz o zdrowie dla posła Artura Górskiego. Większość uczestników Mszy przystąpiła do Komunii Świętej. Na koniec odśpiewano „Boże coś Polskę” ze słowami „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie”, po czym przy dźwięku dzwonów zgromadzeni w procesji za Krzyżem ruszyli pod pałac. Tu po odśpiewaniu Hymnu Narodowego modliliśmy się za poległych pod Smoleńskiem odmawiając Modlitwę Pańską i Pozdrowienie Anielskie oraz Modlitwę za zmarłych. Przy dźwiękach melodii, która towarzyszyła nam w dniach żałoby narodowej posłowie PIS udali się do podstawionego autokaru, by udać się na Powązki Wojskowe, na groby smoleńskie.
Spora grupa osób pozostała jeszcze by się pomodlić, porozmawiać.”Nasza Joanna Darc”- jak ją nazwał ks. Stanisław Małkowski, przemawiała przez megafon wzywając do obudzenia się Polaków i do ofiary w intencji naszej Ojczyzny. Artur klęcząc przed Krzyżem odmawiał Różaniec, przy nim jak zawsze stały dwie róże: biała i czerwona oraz zdjęcie śp. Pary Prezydenckiej. Nasza „Pani od kwiatów” miała ze sobą piękne zdjęcia śp. Pary Prezydenckiej. Pan W. Bonkowski stał z wielkim transparentem:„Rodacy OJCZYZNA GORE” Obok Krzyża stał duży afisz ze zdjęciami wszystkich 96 osób poległych nad Smoleńskiem i napisem „ONI ZGINĘLI 10.04.2010 a My będziemy TRWALI”.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Relacje świadków, wprowadziła Mirka Zielińska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s