Wieści w pigułce, 23 września 2013 r.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieści w pigułce, wprowadziła Mirka Zielińska. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Wieści w pigułce, 23 września 2013 r.

 1. CZAS STEFCZYKA — NR99 WRZESIEŃ 2013 — http://www.stefczyk.info
  s. 10 czytamy:
  ——————————————————————————————————————–
  Między zdradą a rycerzami Rzeczypospolitej
  Patriotyzm SZANTAŻOWANY

  Czyżby żołnierze AK i NSZ niepotrzebnie walczyli o Polskę? Może powinni byli kolaborować z okupantami, a nie dać się porywać pragnieniu wolności i nie występować militarnie przeciwko Niemcom, a politycznie – przeciwko sowieckim planom wobec Polski?
  (…)
  6 sierpnia 1914 r. Pierwsza Kadrowa, licząca stukilkudziesięciu strzelców, wyruszyła z Krakowa na teren Królestwa Polskiego, obalając rosyjskie słupy graniczne. 1 sierpnia 1944 r. wybuchło powstanie warszawskie. 31 sierpnia 1980 r. podpisane zostały po fali strajków porozumienia sierpniowe, co dało początek masowej, niezależnej od władz, organizacji pracowniczej. Wydawało się, że żadne z tych wydarzeń nie miało szansy powodzenia. Czy bylo warto? Może bardziej by się nam „opłacało”, gdyby Polska miała swoich Vidkuna Quislinga i Philippe’a Pe’taina. Wszak Targowica to też zapis w dziejach Polski. 24 lipca 1792 r. sam król Stanisław August Poniatowski przystąpił do tej zdradzieckiej konfederacji. Powołany w Moskwie PKWN ujawnił się 22 lipca 1944 r. Daty niemal identyczne…

  /dop. od red. – środtytuły/
  POWSTANIE WARSZAWSKIE
  *
  OBRAZY PRZEMÓWIĄ
  *
  HUSARIA I DUMA
  *
  CHWAŁA ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM
  * (…)
  „Umiemy trwać godzinami w świątyniach, stać na placu jasnogórskim jak stara dąbrowa, ale ulegamy łatwo najsłabszym nawet podnietom do wszystkich grzechów i występków. Jesteśmy duchowo rozdwojeni, rozbici psychicznie, a stąd pozbawieni stylu życia i charakteru narodowego. To wszystko umiemy dziwnie łączyć z naszym przywiązaniem do Kościoła, którego nie słuchamy w codziennym życiu; z naszą codzienną modlitwą, z której nie zbieramy należytych owoców; z naszą czcią do Matki Najświętszej, której tak przeciwne jest nasze życie codzienne”
  – pisał więziony w KOMAŃCZY PRYMAS STEFAN KARDYNAŁ WYSZYŃSKI, nim 26 sierpnia 1956 r. na Jasnej Górze powtórzone zostały Jasnogórskie Śluby Narodu.
  *(…)
  **
  ARTUR S. GÓRSKI
  / wejdź na: http://www.stefczyk.info /
  —————————————————————————————————————–
  przegl. prasy B. Milska

  • CZAS STEFCZYKA — NR 99 WRZEŚNIA 2013 — http://www.stefczyk.info
   s.10 czytamy:
   Miedzy zdradą a rycerzami Rzeczypospolitej
   Patriotyzm SZANTAŻOWANY
   (…)
   – Rozkaz gen. „Niedźwiadka” z 19 stycznia 1945 r.: „Żołnierze Armii Krajowej! Starajcie się być przewodnikami Narodu i realizatorami niepodległego Państwa Polskiego. W tym działaniu każdy z Was musi być dla siebie dowódcą. ” *
   ARTUR S. GÓRSKI
   całość: http://www.stefczyk.info
   ———————————————————————————————————-

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s