Relacja Joanny z dnia 10 września 2013 roku

DSC_2496O godz 19 Katedra Męczeństwa św. Jana w Warszawie była wypełniona po brzegi. Część osób pozostała na zewnątrz. Msza święta w intencji Ofiar Tragedii Smoleńskiej odprawiana była przez kilkunastu Kapłanów. Głównym celebransem oraz kaznodzieją był ks. Proboszcz Bogdan Bartołd. Na koniec homilii ks. Bartołd powiedział: ” Tych, którzy domagają się prawdy o wydarzeniach 10 kwietnia 2010 r., nazywa się dzisiaj sektą smoleńską. Nie jesteśmy sektą smoleńską, która zagubiła się w dzisiejszym świecie i nie wie, dokąd zmierza. Jesteśmy ludźmi miłującymi prawdę i dobro, jesteśmy uczniami Chrystusa, który nas wybrał i umiłował do końca. Jesteśmy – jak nam przypomina prymas Wyszyński – dziećmi Bożymi. ”

DSC_2531Po Mszy wyruszył Marsz Pamięci z Koronką do Bożego Miłosierdzia  na ustach, szliśmy stałą trasą zatrzymując się przy kościele św. Anny, by oddać cześć Krzyżowi.

DSC_2534Po dotarciu pod pałac namiestnikowski, gdzie jak co dzień od 10 kwietnia 2010 roku ustawiany jest Krzyż i trwają modlitwy, odśpiewaliśmy ” Jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy”. Następnie przemówił do nas pan Jarosław Kaczyński, mówiąc między innymi:
„Idziemy po to, by Polska była wolna, godna, sprawiedliwa. Idziemy nie na próżno, bo jesteśmy coraz bliżej prawdy o tym, co się naprawdę 10 kwietnia 2010 r. stało. Weźmy choćby dzisiejszy dzień, ujawnione zostały dokumenty [raport płk. Edmunda Klicha ujawniony przez „Gazetę Polską”], które pokazują wiele z tego, co było ukrywane, a co zostało przygotowane nawet przez tych, którzy byli i pewnie są po dziś dzień po tej drugiej stronie”.

Prawdy nie da się ukryć, jestem głęboko przekonany, że przyjdzie taki moment, być może nieodległy, w którym będziemy wiedzieli wszystko lub prawie wszystko. Dzień, w którym będziemy mogli powiedzieć ostatecznie powiedzieć, co się stało, i wyciągnąć z tego wnioski. Dla przeszłości, ale przede wszystkim dla przyszłości. Dla przyszłości naszego narodu, naszego państwa, naszej wspólnoty.” 

DSC_2576Przemawiał również Górnik, zachęcając wszystkich do wzięcia udziału w manifestacji Solidarności. Na koniec jak zawsze apel klubów Gazety Polskiej odczytała Pani Anita Czerwińska. Przypomniano o manifestacji 17 września o 18 pod ambasadą rosyjską.

Na zakończenie poproszono ks. Stanisława Małkowskiego, który zaintonował Apel DSC_2578Jasnogórski. Mówił też o rządzie, który jest nierządem, o ukradzionym Krzyżu oraz Krzyżu stawianym tu każdego dnia i płynącej modlitwie. Na koniec odmówiliśmy „Pod Twoją Obronę” i „Wieczny odpoczynek” i przyjęliśmy  błogosławieństwo.

Dość liczna grupa pozostała jeszcze pod Krzyżem na dalszej modlitwie.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Relacje świadków, wprowadziła Mirka Zielińska, Zdjęcia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s