Relacja Mirki i Haliny z dnia 18 sierpnia 2013 roku

Gdy dziś dojeżdżałam do miejsca Pamięci, Prawdy i Nadziei już z oddali widać było migocące ogniki krzyża ze zniczy, ułożonego na chodniku, jako odbicie dużego Krzyża.

Po obu stronach Krzyża powiewały flagi: biało – czerwona i biało – niebieska. Na Krzyżu wisiał drewniany różaniec. Pod nim umieszczono duży obraz Matki Bożej Częstochowskiej oraz słowa Jana Pawła II:

„BROŃCIE KRZYŻA

OD GIEWONTU AŻ DO BAŁTYKU”

Pod tym napisem umieszczono duże zdjęcie figury św. Michała Archanioła. Po lewej stronie widniał duży portret bł.Jana Pawła II.

SAM_5321

Modliło się około 40 osób. Większość trzymała w dłoniach swoje krzyże różnej wielkości oraz różańce. Hania jak zwykle dzielnie rozdawała przechodniom święte obrazki oraz foldery Radia Maryja oraz WSKSiM z Torunia. Artur miał ze sobą jak zawsze zdjęcie śp.Pary Prezydenckiej i wie śliczne róże: białą i czerwoną.

Dziś modliła się z nami osoba na wózku inwalidzkim, dwie osoby o kulach, młodzi chłopak i dziewczyna, sporo mężczyzn,. Oprócz tej czterdziestki było kilkanaście osób, które przechodząc zatrzymały się na chwile modlitwy. Wzruszyła mnie młoda kobieta , która przechodząc obok z dziećmi zatrzymała się, uklękła, przeżegnała się, chwile pomodliła i poszła dalej.

SAM_5355

Zauważyłam też dość specyficzny obrazek; grupka chłopców, w wieku około gimnazjalnym, dochodząc do nas miała na ustach drwiące uśmieszki, któryś z nich dość nieśmiało pod nosem powiedział „gdzie jest krzyż” ale gdy doszli widać było, że jest im głupio. Spoważnieli, gdy dotarły do nich słowa modlitwy różańcowej. Ufam, że gdzieś ten obraz Modlących się Polaków w miejscu publicznym pod Krzyżem zostanie w ich pamięci i sercu. Widać było, że to przyjezdni, zapewne znali tylko relacje z TV…

Modlitwy i pieśni:
-” Tylko pod Krzyżem tylko pod Tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem”
– “Nigdy, nigdy, nigdy się nie poddać”
– „Czarna Madonna”
– do Michała Archanioła (3 razy)SAM_5327
– egzorcyzm do Matki Bożej .
– do Anioła Stróża
– Zdrowaś Maryjo za Kapłanów (3 razy)
– Tajemnice Chwalebne: III – w łączności ze Stolicą Apostolską i Ojcem Św. Franciszkiem – po łacinie, IV- za wszystkich ekspertów badających Tragedię Smoleńską ,V- o ulgę w cierpieniu dla chorej Marii Kominek .
Litania Loretańska – za Rodziny Smoleńskie
– do św. Józefa po Różańcu
– Modlitwa ks. Piotra Skargi za Ojczyznę
– „Jak szczęśliwa Polska cała”
-„Bogurodzica” – Apel Jasnogórski
– Błogosławieństwo apelowe
-” Czarna Madonna” II i III zwrotka

Wieczorną modlitwę zakończyliśmy o godz. 21.20, znakiem Krzyża Świętego.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Relacje świadków, Wprowadziła Hortensja, wprowadziła Mirka Zielińska, Zdjęcia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s