Dział Intencji i Liturgii 4 sierpnia 2013 r.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Dział intencji i liturgii, Wprowadziła Hortensja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Dział Intencji i Liturgii 4 sierpnia 2013 r.

 1. Święty Jan Maria Vianney, prezbiter

  Zobacz także:
  • Święty Rajner, biskup

  Jan urodził się w rodzinie ubogich wieśniaków w Dardilly koło Lyonu 8 maja 1786 r. Do I Komunii przystąpił potajemnie podczas Rewolucji Francuskiej w 1799 r. Po raz pierwszy przyjął Chrystusa do swego serca w szopie, zamienionej na prowizoryczną kaplicę, do której wejście dla ostrożności zasłonięto furą siana. Ponieważ szkoły parafialne były zamknięte, nauczył się czytać i pisać dopiero w wieku 17 lat.
  Po ukończeniu szkoły podstawowej, otwartej w Dardilly w 1803 roku, Jan uczęszczał do szkoły w Ecully (od roku 1806). Miejscowy, świątobliwy proboszcz udzielał młodzieńcowi lekcji łaciny. Od służby wojskowej Jana wybawiła ciężka choroba, na którą zapadł. Wstąpił do niższego seminarium duchownego w 1812 r. Przy tak słabym przygotowaniu i późnym wieku nauka szła mu bardzo ciężko. W roku 1813 przeszedł jednak do wyższego seminarium w Lyonie. Przełożeni, litując się nad nim, radzili mu, by opuścił seminarium. Zamierzał faktycznie tak uczynić i wstąpić do Braci Szkół Chrześcijańskich, ale odradził mu to proboszcz z Ecully. On też interweniował za Janem w seminarium. Dopuszczono go do święceń kapłańskich właśnie ze względu na tę opinię oraz dlatego, że diecezja odczuwała dotkliwie brak kapłanów. 13 sierpnia 1815 roku Jan otrzymał święcenia kapłańskie. Miał wówczas 29 lat.
  http://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/08-04a.php3

 2. Łk 12, 13-21 Marność dóbr doczesnych

  Słowa Ewangelii według świętego Łukasza
  Ktoś z tłumu rzekł do Jezusa: «Nauczycielu, powiedz mojemu bratu, żeby się podzielił ze mną spadkiem».
  Lecz On mu odpowiedział: «Człowieku, któż Mię ustanowił sędzią albo rozjemcą nad wami?»
  Powiedział też do nich: «Uważajcie i strzeżcie się wszelkiej chciwości, bo nawet gdy ktoś opływa we wszystko, życie jego nie jest zależne od jego mienia».
  I opowiedział im przypowieść:
  «Pewnemu zamożnemu człowiekowi dobrze obrodziło pole. I rozważał sam w sobie: „Co tu począć? Nie mam gdzie pomieścić moich zbiorów”. I rzekł: „Tak zrobię: zburzę moje spichlerze, a pobuduję większe i tam zgromadzę całe zboże i moje dobra. I powiem sobie: Masz wielkie zasoby dóbr, na długie lata złożone; odpoczywaj, jedz, pij i używaj”.
  Lecz Bóg rzekł do niego: „Głupcze, jeszcze tej nocy zażądają twojej duszy od ciebie; komu więc przypadnie to, coś przygotował?”
  Tak dzieje się z każdym, kto skarby gromadzi dla siebie, a nie jest bogaty przed Bogiem».
  Oto słowo Pańskie.
  http://biblijni.pl/czytania/2030_slowa_ewangelii_wedlug_swietego_lukasza.html

 3. Trzecia rocznica „ZAMACHU NA KRZYŻ 3. SIERPNIA 2010 R. POD PAŁACEM NAMIESTNIKOWSKIM” – relacja – 3.08.2013r. – godz. 12.00 – 14.30

  W trzy lata po Zamachu na KRZYŻ SMOLEŃSKI dokonanym przez władze państwowe w obecności duchownych oraz harcerzy, który postawili Harcerze RP w TYM MIEJSCU PAMIĘCI po TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ z 10 KWIETNIA 2010 ROKU, gdzie nasza Ojczyzna utraciła 96.NAJLEPSZYCH POLAKÓW z dwoma PREZYDENTAMI RP na czele – w miejscu, gdzie od ponad trzech lat po tej tragedii PATRIOCI POLSCY zbierają się na modlitwie w intencjach TYCH, którzy stracili swe życie na posterunku, służąc POLSCE, dziś 3.sierpnia 2013r. przybyliśmy aby uczcić modlitwą pamięć Bohaterów i aby przypomnieć o niezrealizowanej dotąd powinności wobec poległych – o POMNIK PAMIĘCI dla NICH, TU w TYM MIEJSCU!
  O godzinie dwunastej w południe przy przyniesionym, pamiątkowym Dużym Krzyżu, zniczu zlocistym, plakatach, transparentach grupa osób, kto mógł: i ci, których Pan Bóg postawił owej nocy i dniu, 3 sierpnia 2010 roku, i przechodnie, turyści, i rodziny, wycieczki szkolne – razem pod przewodnictwem Kapłana Księdza Stanisława Małkowskiego odmówiliśmy Modlitwę Anioł Panski. Wzruszenie, powaga i poczucie, że „w dobrych zawodach wystąpiliśmy” i wtedy i teraz i aż do skutku tak będzie!
  W intencji POLEGŁYCH pod Smoleńskiem, pamiętając o ICH RODZINACH I BLISKICH modliliśmy się Cząstką Różańca Swiętego. W sposób szczególny wspominaliśmy Bohaterów walczących w Powstaniu Warszawskim, ludność cywilną i straszliwe straty naszej Stolicy, jak rownież Obozy niemieckie, w ktorych spalono tysiące, tysięcy naszych Rodaków oraz mieszkańców innych nacji.
  Wśród nas zebranych na modlitwie obecny był Edward znany wielu bard, przy akompaniamencie gitary śpiewał i recytował wiersze okolicznościowe. Przechodnie zatrzymywali się na modlitwę, słuchali, pytali nas przyjazdni z różnych stron naszej Ojczyzny i swiata o powód naszego spotkania tu pod pałacem namiestnikowskim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie – otrzymali wiele wyjaśnień, informacji.
  Tak niedostateczna była ich wiedza, że aż trudno w to uwierzyć!
  Medialne ”pranie mozgów” zrobiło swoje. Mamy wiele do zrobienia, aby to wszystko wyprostować…
  Otrzymaliśmy BłogosŁawieństwo Kapłańskie udzielone nam przez Niezawodnego, Czcigodnego Księdza Stanisława Małkowskiego i nim umocnieni… –
  WIELKIE BÓG ZAPŁAC KOCHANY KSIĘŻE…
  spotkanie zakończylismy tak jak trzy lata temu, o godz. 14.30… WOLNI… czekając i żądając PRAWDY I PAMIĘCI…

  NIECH BĘDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS I MARYJA ZAWSZE DZIEWICA
  Bożena Milska wierna Bogu i Matce Jezusa Chrystusa, Maryi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s