Wieści w pigułce, 2 lipca 2013 r.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieści w pigułce, Wprowadziła Hortensja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Wieści w pigułce, 2 lipca 2013 r.

 1. NIEDZIELA — NR 26 – 30 VI 2013 — http://www.niedziela.pl
  str. 10 POLSKA TO NIE FEDERACJA GRUP INTERESÓW
  O potrzebie powrotu do realnej gospodarki i silnego państwa mówi Jarosław Kaczyński

  str. 16 WYZNANIE WIARY WOJCIECHA KILARA
  Duchowy portret Mistrza – jasnogórska premiera filmu „Wojciech Kilar. Credo”

  str. 36 TAM ZABILI KAWAŁ NASZEJ POLSKI
  W 70.rocznicę rzezi wołyńskiej – Wspólna Deklaracja Kościołów z Polski i Ukrainy

  str. 9 Z KRAJU – KRÓTKO
  >Notowania rządu i premiera spadają. Aż 79 proc. Polaków źle ocenia ekipę Donalda Tuska. Od ostatniego badania przybyło jej 7 procent przeciwników.
  >Blisko 60 proc. Polaków ufa Kościolowi katolickiemu – wynika z badań CBOS. W większości analizowanych grup, zbadanych przez CBOS w czerwcu , dominują dobre oceny działalności Kościoła katolickiego. Poziom akceptacji utrzymuje się więc na przybliżonym poziomie od kilku lat.
  > NSZZ „Solidarność” szykuje się do strajku generalnego. Na wrzesień planowana jest wielka manifestacja w Warszawie przeciw polityce obecnego rządu. ka Wieczorna.pl konkurująca z Telewizją Trwam o miejsce na multipleksie dla kanału spoleczno-religijnego została odrzucona przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji ze względów formalnych. Tym samym – jak podał presserwis.pl – w konkursie pozostała już tylko jedna stacja – Telewizja Trwam.
  >W motocyklowym rajdzie do Smoleńska wzięło udział ok. 30 funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu. Uczcili oni pamięć ofiar katastrofy Tu-154 z 10 kwietnia 2010 r.
  (…)
  ——————————————————————————————————————– Strony informacyjne opracowano na podstawie doniesień korespondentów wlasnych, wiadomości Radia Watykańskiego, KAI i BP KEP.
  przegl. prasę B. Milska

 2. WARSZAWSKA gazeta –Nr 26 , 28-czerwca–4 lipca 2013r,

  na str. 3 czytamy:
  KTO PRZESZKADZA TRWAĆ W PRAWDZIE? (zob. Ga 5,7)
  Ks. Stanisław Małkowski
  – Wszechmogący Bóg umie wyprowadzić dobro ze zła… Doświadczamy zla, ktore częstokroć przekracza nasze rozumienie i wyobraźnię. Celem postępowania złych jest jest niszczenie dobra i dobrych oraz odbieranie ducha i nadziei pozostalym niedobitkom. Zło krzywd i prześladowań, które dotknęły i wciąż dotykają naszą ojczyznę, przybrały i przybierają postać skazywania Polski na śmierć. XX-wieczne doświadczenie ludobójstwa wobec Polaków ze strony Niemców, Rosjan i Ukraińców, w drugim przypadku przy wspóludziale wielu Żydów, jest zadaniem: jak to zrozumieć i jak z tym żyć, nie poddając się wyrokowi śmierci, który w zmienionej formie trwa. Prawda, pamięć, modlitwa i nadzieja prowadzą ku stopniowemu odkrywaniu możliwości ocalenia przez Krzyż nie tylko siebie, ale i innych, nie wyłączając katów…
  Są trzy sposoby ocalenia Polski i zemsty i zemsty nad jej katami: Krucjata Różańcowa, poddanie się spolecznemu panowaniu Jezusa Chrystusa Króla państw i narodów oraz ofiarowanie Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi przez papieża w łączności z biskupami Kościoła Powszechnego. Ofiarowanie świata (Pius XII) i narodów (bł. Jan Paweł IIokazuje się niewystarczające. Bóg ceni dobrowolność zanim pojawi się przymus uwarunkowań, konsekwencji i sądu. Grzechem jest nie tylko czynienie zła, popieranie go na wiele sposobów ale również bierne, lękliwe i małoduszne zaniechanie dobra. Cynizm i bezczelność złych często łączy się z tchórzostwem i obojętnością dobrych…
  Spotykam się z opinią (wyrażaną nieraz w tygodniku „Najwyższy Czas”), że PiS od PO odróżniają kwestie obyczajowe – tu i tam mamy socjalizm, albo chrześcijański i patriotyczny, albo libertyński. Otóż tzw. sprawy obyczajowe odnoszą się do podstaw naszego ludzkiego, rodzinnego, społecznego, narodowego, państwowego i kościelnego bytu. PO jest formacją bezbożną, obłudną i odczłowieczoną. Góra jest ze szczętem zepsuta, a niżej są „pożyteczni idioci”, karierowicze i lemingi. Ryba psuje się od głowy. Proces psucia się polskiej ryby prędko postępuje. Zahamowanie tego procesu i odrzucenie zepsucia jest warunkiem naszego ocalenia, jeśli chcemy uniknąć losu Sodomy i Gomory. Na razie sodomici się bawią, ale wiemy, co będzie później. „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus, a zatem trwajcie w niej”, czytamy w Liście do Galatów (5,1). Samowola sodomitów doprowadziła do ich zniszczenia, natomiast wolność w prawdzie ocala…
  Obłędne działania władz wzbudzają narodowy sprzeciw w obronie życia, TV Trwam i całej zagrożonej ojczyźnie. Trwać w wolności to być wiernym życiu i prawdzie.
  *
  przegl. prasy i skróty za zgodą Autora-Bożena Milska
  więcej „WARSZAWSKA gazeta” — Nr 26/2013 r. s. 3
  *
  s.39 ibidem: POLSKA KSIĘGARNIA NARODOWA
  http://www.polskaksiegarnianarodowa.pl — tel. 502 202 900, ul. Marii Konopnickiej 6 lok. 223

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s