Wieści w pigułce, 28 kwietnia 2013 r.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieści w pigułce, Wprowadziła Hortensja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na „Wieści w pigułce, 28 kwietnia 2013 r.

 1. Nie wolno trwać w nieprawdzie

  Z o. dr. Tadeuszem Rydzykiem CSsR, dyrektorem Radia Maryja, rozmawia Dariusz Pogorzelski

  Tomasz Sakiewicz po sześciu latach postanowił wrócić do sprawy oskarżonego o współpracę z SB Ks. Abp. Stanisława Wielgusa. Odnosząc się w swojej ostatniej publikacji do reakcji Radia Maryja na te oskarżenia, napisał, że „biskup pełnił jakąś ważną funkcję w Radiu Maryja”. Jaką funkcję pełnił Ks. Abp Wielgus w rozgłośni założonej i kierowanej przez Ojca?

  – Nie wiem o żadnej funkcji, jaką by Ksiądz Arcybiskup pełnił w Radiu Maryja. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Wielgus nie pracuje w Radiu Maryja i nigdy nie pracował. To jest jakieś nieporozumienie. To jest po prostu absurd. Księża Biskupi są Pasterzami Kościoła Katolickiego, a nie pracownikami takich instytucji jak radio.
  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/30826,nie-wolno-trwac-w-nieprawdzie.html

 2. Dziecko poczęte cierpi najbardziej

  Z prof. dr. n. med. Giuseppe Noia z Polikliniki Agostino Gemelli w Rzymie rozmawia Agnieszka Gracz

  Często diagnoza wskazująca na wady rozwojowe dziecka jest powodem aborcji.

  – Dziecko z wadami może być chore, ale nie może zostać zabite. Rozmawiając z rodzicami, często podaję im przykład. Co by zrobili, gdyby u ich półtorarocznego dziecka zdiagnozowano poważną chorobę, dając mu kilka miesięcy życia? Zabiliby je natychmiast czy podjęli leczenie i przez ten czas, który pozostał, otoczyli największą miłością i troską? Nikt nie brał pierwszej opcji pod uwagę. Jaka więc jest różnica między półtorarocznym dzieckiem a pięciomiesięcznym w łonie matki? Nie ma żadnej. W momencie pewnego zagubienia rodziców, strachu i obaw ważne jest przypomnienie im o darze nowego życia, jaki otrzymali. Uświadomienie, że eliminując cierpiącego, nie usuniemy cierpienia. Więcej, badania wskazują, że matki, które dokonały aborcji z powodu wad rozwojowych swojego poczętego dziecka, od trzech do sześciu razy częściej chorują na bipolarną depresję – jedną z najcięższych form tej choroby, niż te, które mimo wszystko podjęły wysiłek leczenia i utrzymania dziecka przy życiu.
  http://www.naszdziennik.pl/mysl/31059,dziecko-poczete-cierpi-najbardziej.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s