Wieści w pigułce, 25 kwietnia 2013 r.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieści w pigułce, Wprowadziła Hortensja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na „Wieści w pigułce, 25 kwietnia 2013 r.

 1. Nie pozwólmy na szkalowanie Polski

  Apel Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych przeciwko poniżaniu Narodu Polskiego w Niemczech i Rosji:

  Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie zwraca się z apelem do środowisk patriotycznych, aby w obliczu narastającej kampanii kłamstw i poniżania Narodu Polskiego prowadzonej w Niemczech oraz w Rosji nie pozostawały bierne. Dostrzegamy także podobne zachowania ze strony obecnych władz państwowych i sądowniczych.
  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/30617,nie-pozwolmy-na-szkalowanie-polski.html

 2. Mecz na zgliszczach specpułku

  Z Ewą Błasik, żoną gen. pil. Andrzeja Błasika, dowódcy Sił Powietrznych, który zginął w katastrofie smoleńskiej, rozmawia Piotr Czartoryski-Sziler

  Odsłuchiwała już Pani nagranie z kokpitu?

  – Byłam już na takim przesłuchaniu, gdy pojawiły się ekspertyzy IES. I nie rozpoznałam głosu męża. Szkoda, że generał Anodina nie poprosiła mnie o odsłuchanie tych nagrań, zanim opublikowała swój raport na podstawie kłamstw polskich wojskowych. Rosjanie bazowali na tym, co twierdzą Polacy. Oni uważnie słuchali i obserwowali, co dzieje się u nas w kraju. Po tym wielomiesięcznym piekle, które mnie i moją rodzinę spotkało za życia, odsłuchanie tych nagrań nie robi już na mnie wrażenia. W najbliższym czasie po raz drugi odsłucham je w prokuraturze. Tam w obecności prokuratorów odsłuchuje się fragmenty nagrań. Głównie tych z ostatnich minut lotu. Naprawdę nie ma się czym stresować, po tym, co musieliśmy przeżyć przez prawie trzy lata, to już nie jest żaden stres. To dobrze, że w końcu ktoś mnie o coś pyta. Zastanawiam się, dlaczego na przykład pan pułkownik Grochowski nigdy mnie o nic nie zapytał. A przecież z pewnością wiedział, że często towarzyszyłam mężowi w jego różnych podróżach lotniczych. Za to nieodpowiedzialnie – według błędnego kontekstu sytuacyjnego – pozwolił przypisać Andrzeja do kokpitu tupolewa.
  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/30719,mecz-na-zgliszczach-specpulku.html

 3. Zamachowiec z Bostonu nigdy nie był w Gruzji

  Tamerlan Carnajew nigdy nie był w Gruzji i nie uczestniczył tam w żadnych seminariach.

  W ten sposób gruzińskie ministerstwo spraw wewnętrznych zdementowało doniesienia rosyjskiego dziennika „Izwiestija”. Gazeta twierdzi, że zamachowca z Bostonu szkolono w Gruzji z pomocą Amerykanów.

  Dziennik utrzymuje, że ma dokumenty gruzińskiego kontrwywiadu, w tym raport pułkownika Grigorija Czanturii, w którym napisał on do szefa MSW Irakliego Garibaszwilego, że w seminariach organizowanych latem 2012 roku przez Fundację Kaukazu i amerykańską organizację Jamestown uczestniczył Tamerlan Carnajew, jeden z dwóch sprawców zamachu podczas maratonu w Bostonie. Według „Izwiestii”, fundacja miała zajmować się werbunkiem mieszkańców północnego Kaukazu na rzecz interesów USA i Gruzji.
  http://www.naszdziennik.pl/swiat/30777,zamachowiec-z-bostonu-nigdy-nie-byl-w-gruzji.html

 4. Do nauczycieli, do uczniów

  19 kwietnia znajomi zaprosili mnie na przedpołudniową kawę. Z jakichś przyczyn ich 19-letni syn spędzał dzień w domu. W telewizji podglądaliśmy obchody 70. rocznicy wybuchu powstania w warszawskim getcie, gdy nagle syn znajomych rzucił w naszą stronę: „Nie lubię takich imprez”. Zdziwionym spojrzeniem obrzuciłem maturzystę. Nastolatek kontynuował: „Po co wracać do tych smutnych wydarzeń? Z tych obchodów nic nie wynika, same smuty, a ja nie chcę się tym obciążać”.
  http://www.naszdziennik.pl/mysl-felieton/30713,do-nauczycieli-do-uczniow.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s