Wieści w pigułce, 14 kwietnia 2013 r.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieści w pigułce, Wprowadziła Hortensja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

10 odpowiedzi na „Wieści w pigułce, 14 kwietnia 2013 r.

 1. Falstart z aktem zgonu

  Z Krzysztofem Protasiukiem, bratem mjr. Arkadiusza Protasiuka, dowódcy lotu PLF 101 do Smoleńska, rozmawia Marta Ziarnik

  Pamięta Pan poranek 10 kwietnia 2010 roku?

  – O katastrofie dowiedziałem się od znajomego. Tamtego ranka nagle zadzwonił do mnie i kazał mi włączyć telewizor. Nie mogłem uwierzyć w to, co podawały wtedy media, w to, co się wydarzyło.

  Poleciał Pan do Moskwy identyfikować brata. Co szczególnie utkwiło Panu w pamięci z tego czasu?
  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/29629,falstart-z-aktem-zgonu.html

 2. Rosja oskarża
  Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej szykuje się do postawienia zarzutów dowódcy polskiej załogi Tu-154M.

  Jak ustalił „Nasz Dziennik” podstawą oskarżenia będzie art. 263 rosyjskiego kodeksu karnego, uznający sposób pilotowania samolotu za „naruszenie zasad bezpieczeństwa ruchu lotniczego, które spowodowało śmierć dwóch lub więcej osób”.

  Więcej informacji na ten temat w poniedziałkowym wydaniu „Naszego Dziennika”.
  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/29650,rosja-oskarza.html

 3. Połowiczny sukces
  PKP PLK zmniejszyły o ponad połowę liczbę odcinków, które miały być wyłączone z eksploatacji. Dotyczy to także woj. podkarpackiego, gdzie zrezygnowano z zamknięcia linii Dębica – Mielec – Chmielów i Munina –Hrebenne przez Horyniec. Niestety, nie udało się uratować bieszczadzkich linii: Zagórz – Łupków i Zagórz – Krościenko.

  PKP PLK zgodnie z obraną strategią planowały wyłączyć czasowo ok. dwóch tysięcy kilometrów nierentownych linii kolejowych na terenie całego kraju. Na Podkarpaciu miało to dotyczyć ok. 240 kilometrów torów i czterech linii kolejowych.
  http://www.naszdziennik.pl/ekonomia-gospodarka/29661,polowiczny-sukces.html

 4. Gruzja jest zagrożona
  Demokracja i niepodległość Gruzji są zagrożone – alarmuje prezydent Micheil Saakaszwili, który spotkał się wczoraj z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.
  Prezydent Gruzji składa wizytę w Polsce i to on wystąpił z inicjatywą spotkania z Jarosławem Kaczyńskim, tym bardziej że nastąpiła ona krótko po trzeciej rocznicy katastrofy smoleńskiej. – W ocenie prezydenta Saakaszwilego, pomoc, jakiej udzielił jemu i jego krajowi w 2008 roku prezydent Lech Kaczyński, ma bezpośredni związek z katastrofą smoleńską – relacjonuje jeden z uczestników wczorajszego spotkania prezesa PiS z prezydentem Gruzji. – Był on dla Gruzji bohaterem, był osobą, która przyczyniła się do uratowania gruzińskiej państwowości, kiedy była ona zagrożona. Przybył do Gruzji w bardzo ważnym momencie i to zostanie na zawsze w pamięci Gruzinów – mówił Micheil Saakaszwili.
  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/29632,gruzja-jest-zagrozona.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s