Dział Intencji i Liturgii 11 kwietnia 2013 r.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Dział intencji i liturgii, Wprowadziła Hortensja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Dział Intencji i Liturgii 11 kwietnia 2013 r.

 1. J 3, 31-36 Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne

  Słowa Ewangelii według świętego Jana
  Jezus powiedział do Nikodema:
  «Kto przychodzi z wysoka, panuje nad wszystkimi, a kto z ziemi pochodzi, należy do ziemi i po ziemsku przemawia. Kto z nieba pochodzi, Ten jest ponad wszystkim. Świadczy On o tym, co widział i słyszał, a świadectwa Jego nikt nie przyjmuje. Kto przyjął Jego świadectwo, wyraźnie potwierdził, że Bóg jest prawdomówny.
  Ten bowiem, kogo Bóg posłał, mówi słowa Boże: a z niezmierzonej obfitości udziela mu Ducha. Ojciec miłuje Syna i wszystko oddał w Jego ręce. Kto wierzy w Syna, ma życie wieczne; kto zaś nie wierzy Synowi, nie ujrzy życia, lecz grozi mu gniew Boży».
  Oto słowo Pańskie.
  http://biblijni.pl/czytania/1754_slowa_ewangelii_wedlug_swietego_jana.html

 2. Święta Gemma Galgani, dziewica
  Gemma przyszła na świat 12 marca 1878 roku w Lucce (Włochy) jako piąte z ośmiorga dzieci aptekarza Henryka Galgani i Aurelii z domu Landi. Chrzest otrzymała następnego dnia po urodzeniu wraz z imionami: Gemma Humberta Pia. Jeszcze jako dziecko została oddana do szkoły sióstr Oblatek Ducha Świętego. Przełożoną tej szkoły była bł. Helena Guerra (+ 1914), założycielka tego zgromadzenia. W ósmym roku życia dziewczynka została dopuszczona do I Komunii świętej i do sakramentu Bierzmowania. W wigilię przyjęcia Pana Jezusa napisała w swoim dzienniczku: „Postaram się, aby każdą spowiedź odprawiać i Komunię świętą przyjmować tak, jakby to był ostatni dzień w moim życiu. Będę często nawiedzać Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, zwłaszcza gdy będę strapiona”.
  http://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/04-11.php3

  • Zosia Balazs pisze:

   Wczoraj 10,04.2013 kilka obrończyń Krzyża pojechalo dowiedzieć się o stan Włodzimierza KACZANOWA. próbowałyśmy też odszukać kapelana, aby udzielił Mu sakrament chorych, w tym celu nagrałyśmy się na odnośny numer telefonu, modliłyśmy się też w Kaplicy szpitalnej. po około 2-ch godz. bieganiny dowiedziałyśmy się od lekarza, że Włodek zmarł około godz. 9-tej. próbuję znaleźć w internecie jakiekolwiek z Jego 3-ga dzieci. Może ktoś coś może pomóc, wczoraj odmawiałyśmy modlitwę w dniu śmierci żmarłego w Jego intencji. z Panem Bogiem!!! mój telefon 501160549 e-mail: linguahadas@interia.pl Zosia tłumaczka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s