Relacja Mirki z dnia 7 kwietnia 2013 r.

Obraz JUT jpgDziś w Święto Bożego Miłosierdzia modliło się ponad 20 osób.
Gdy dochodziłam do pałacu, od strony Św. Krzyża, z dala już migotały lampki zniczy…
W miejscu Pamięci Prawdy i Nadziei jak każdego dnia stanął duży drewniany Krzyż. Na nim wisiał drewniany różaniec a u podnóża stał obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Po obu stronach Krzyża łopotały flagi : Polski biało – czerwona i Papieska żółto – biała. Obok stała kartka ze słowami bł. Jana Pawła II „Brońcie Krzyża od Bałtyku aż do Tatr”. Po lewej stronie krzyża, ułożonego na chodniku z biało- czerwonych zniczy, który był jakby odbiciem tego drewnianego, stało zdjęcie śp.pary Prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich. Nad zdjęciem były umieszczone cztery piękne świeże róże: białe i czerwone oraz powiewała mała biało – czerwona flaga z kirem.
Modlitwy prowadził Zbyszek. Po zapowiedzeniu stałych intencji Zbyszek nawiązał do dzisiejszego święta prosząc Boga o to, by wszyscy skorzystali z Łaski Miłosierdzia. Szczególnie modliliśmy się o nawrócenie dla rządzących naszą Ojczyzną.
Dzisiaj było pogodnie. Po Krakowskim Przedmieściu spacerowało sporo ludzi. Ponieważ jak zwykle nie mogłam stać i chodziłam wokoło modlących się mogłam zauważyć zachowania przechodniów. Dwa małżeństwa zatrzymały się na chwilę modlitwy, to samo zrobiła młoda dziewczyna i dwie eleganckie panie.
Oczywiście nie brakowało również „młodych, wykształconych”… jedna z nich ze zdziwieniem pokrytym ironią stwierdziła:”mamy XXI wiek a ci się modlą”.

SAM_2954«« zdjęcia
Dziś były następujące modlitwy i pieśni:
„Nigdy, nigdy, nigdy się nie poddać”
„Tylko pod Krzyżem tylko pod Tym znakiem, Polska jest Polską, a Polak Polakiem’
– Zdrowaś Maryjo za Kapłanów – 3 razy
– do św. Michała Archanioła
– do Anioła Stróża
– egzorcyzm do Matki Bożej
– 3 razy śpiewaliśmy – „Jezu Ufam Tobie”
Tajemnice Chwalebne Różańca św. – III w języku łacińskim w łączności ze Stolicą Apostolską.
” Niech będzie Chwała i Cześć i Uwielbienie”
Litania do Miłosierdzia Bożego:
http://www.milosierdzieboze.pl/litania.php?text=76
Akt zawierzenia świata Miłosierdziu Bożemu:
http://www.milosierdzieboze.pl/akt.php?text=73
Apel Jasnogórski
Błogosławieństwo z Jasnej Góry
Zdrowaś Maryjo o łaskę powrotu do zdrowia, przebywającego w szpitalu od Wielkiego Piątku Naszego Kolegi Włodka Kaczanowa, który od samego początku uczestniczył w modlitwach i zapewniał nam dobre nagłośnienie.
Maryjo Uzdrowienie Chorych – módl się za nami

Przypomnieliśmy o jutrzejszym filmie Anity Gargas „Anatomia upadku” w TVP1 o godz.21, oraz o tym, że od 5 kwietnia w kinie Wisła o godz. 13.45 i 20 wyświetlany jest film „Cristiada” o męczennikach meksykańskich z lat 30 ubiegłego stulecia.

Modlitwy zakończyliśmy o godz.21.30 znakiem krzyża, żegnając się chrześcijańskim „Niech będzie pochwalny Jezus Chrystus” i zachęcając do dalszego trwania.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Relacje świadków, Wprowadziła Hortensja, wprowadziła Mirka Zielińska, Zdjęcia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Relacja Mirki z dnia 7 kwietnia 2013 r.

  1. linguahadas@interia.pl pisze:

    tu zosia balazs. dzisiaj o godz. 17.00 w kinie Wisła pokaz (premira) filmu p. Lichockiej o Lechu Kaczy nskim. Zapraszamy! wstęp wolny! zapewniam o modlitwie, dziękuje za wiadomości.– 501 160 549 tel/fax 22 671 64 22

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s