Wieści w pigułce,1 kwietnia 2013 r.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieści w pigułce, Wprowadziła Hortensja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Wieści w pigułce,1 kwietnia 2013 r.

 1. Tragedia w Tanzanii
  Aż 29 ciał wydobyli ratownicy spod gruzów zawalonego budynku w Dar es Salaam – poinformował przedstawiciel władz tej stolicy gospodarczej Tanzanii.

  Ratownicy wciąż przeszukują gruzy. Agencje nie podają, ile dokładnie osób zostało zasypanych. Pierwsze doniesienia mówiły o ok. 40 uwięzionych pod gruzami kamienicy, która zawaliła się w piątek rano. 15-piętrowy budynek, który właśnie stawiano, znajdował się w dzielnicy handlowej i biznesowej Dar es Salaam.
  http://www.naszdziennik.pl/swiat/28401,wydobyto-29-cial-z-zawalonego-budynku-w-tanzanii.html

 2. Apelacja procesu o wprowadzenie stanu wojennego w maju
  – 27 maja Sąd Apelacyjny w Warszawie zbada apelacje od wyroku sądu I instancji w sprawie wprowadzenia w 1981 r. stanu wojennego.

  12 stycznia 2012 r. Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że stan wojenny nielegalnie wprowadziła tajna grupa przestępcza pod wodzą Wojciecha Jaruzelskiego – w celu likwidacji NSZZ „Solidarność”, zachowania ówczesnego ustroju komunistycznego oraz osobistych pozycji we władzach PRL.

  Katowicki pion śledczy IPN zaskarżył ubiegłoroczny wyrok sądu tylko w wątku uniewinnienia byłego I sekretarza PZPR Stanisława Kani. Apelację złożył także obrońca skazanego na 2 lata więzienia w zawieszeniu byłego szefa MSW Czesława Kiszczaka.

  JD, PAP

 3. Atak zimy w kraju
  Obfite opady śniegu utrudniają ruch na drogach. Stopniowo z południa Polski śnieżyce przemierzają się na północ. Drogowcy nie nadążają z odśnieżaniem.

  Trudne warunki spowolniły ruch na drogach woj. śląskiego. Nadkomisarz Tomasz Gogolin z zespołu prasowego śląskiej policji poinformował, że choć wiele dróg – także tych głównych – jest białych, widać, że kierowcy jeżdżą ostrożniej niż zwykle. Wypadków jest niewiele także dlatego, że w wielkanocną niedzielę ruch na drogach jest bardzo niewielki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s