Dział Intencji i Liturgii 29 marca 2013 r.

Pomagajcie sobie nawzajem

OSSERVATORE ROMANO/PAP/EPA

OSSERVATORE ROMANO/PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek odprawił wielkoczwartkową Mszę św. Wieczerzy Pańskiej w zakładzie karnym. Podczas Liturgii umył stopy więźniom.

Jak podała Katolicka Agencja Informacyjna, po raz pierwszy w historii odprawiona przez Biskupa Rzymu wielkoczwartkowa Msza św. Wieczerzy Pańskiej była celebrowana w zakładzie karnym.

Papież Franciszek postanowił sprawować ją w rzymskim więzieniu dla nieletnich Casal del Marmo. Podczas Liturgii, naśladując Chrystusa z Ostatniej Wieczerzy, umył stopy 12 osadzonym różnych narodowości i religii, w tym 2 dziewczętom – jednej z Włoch i jednej z Serbii.  czytaj dalej»»

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Dział intencji i liturgii, Wprowadziła Hortensja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Dział Intencji i Liturgii 29 marca 2013 r.

 1. Bądźcie blisko waszych kapłanów

  Homilia Papieża Franciszka wygłoszona podczas Mszy św. Krzyżma w Bazylice św. Piotra 28 marca 2013 r.

  Drodzy Bracia i Siostry,

  Z radością sprawuję pierwszą Mszę św. Krzyżma jako Biskup Rzymu. Z miłością wszystkich pozdrawiam, zwłaszcza zaś was, drodzy kapłani, którzy dziś, podobnie jak i ja, wspominacie dzień święceń.

  Czytania, także i psalm mówią nam o „namaszczonych”: Słudze Jahwe u Izajasza, królu Dawidzie i Jezusie, naszym Panu. Wspólne im jest to, że namaszczenie, które otrzymują, ma namaścić wierny Lud Boży, którego są sługami. Ich namaszczenie jest dla ubogich, dla więźniów, uciśnionych… Bardzo pięknym obrazem tego „bycia dla” świętego oleju są słowa psalmu: „Jest to jak wyborny olejek na głowie, który spływa na brodę, brodę Aarona, który spływa na brzeg jego szaty” (Ps 133, 2). Obraz olejku, który się rozlewa, spływa z brody Aarona aż na kraj jego świętych szat, jest obrazem namaszczenia kapłańskiego, które za pośrednictwem Pomazańca dociera aż po krańce Wszechświata, reprezentowanego w szatach.
  http://www.naszdziennik.pl/wiara-stolica-apostolska/28172,badzcie-blisko-waszych-kaplanow.html

 2. Wielki Piątek Męki Pańskiej
  Radio Maryja

  Dziś wspominamy mękę i śmierć Jezusa Chrystusa na Krzyżu. To dzień najgłębszej żałoby, jedyny w roku w którym nie sprawuje się Eucharystii. Odprawiana jest wielkopiątkowa Liturgia Męki Pańskiej. Jest to dzień postu ścisłego.

 3. Uwierzmy w moc kapłaństwa

  Homilia ks. abp. metropolity gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia wygłoszona podczas Mszy Krzyżma Świętego w archikatedrze oliwskiej: 28 marca 2013 r.

  „Łaska wam i pokój od Jezusa Chrystusa,
  (…) który nas miłuje i który uczynił nas
  (…) kapłanami dla Boga i Ojca swojego”
  (Ap 1, 4-6).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s