Dział Intencji i Liturgii 16 marca 2013 r.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Dział intencji i liturgii, Wprowadziła Hortensja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Dział Intencji i Liturgii 16 marca 2013 r.

 1. Święty Gabriel Lalemant, zakonnik i męczennik

  Gabriel Lalemant był jednym z francuskich misjonarzy jezuickich, pracujących w latach 1642-1649 wśród Indian Huronów i Irokezów w Ameryce Północnej, przede wszystkim w Kanadzie. Pracował i zginął razem z Janem de Brebeuf, który razem z Towarzyszami jest wspominany 19 października.

  Gabriel urodził się w 1610 roku w Paryżu. Był synem adwokata. Mając 20 lat wstąpił do jezuitów. Studiował teologię w Bourges. Przyjąwszy świecenia kapłańskie w 1638 r., uczył w La Feche, Moulins i Bourges. W 1646 roku przybył do Quebecu, gdzie prowadził działalność ewangelizacyjną. W 1648 roku razem z Janem de Brebeuf podjął pracę misyjną wśród Indian w Kanadzie.
  http://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/03-16.php3

 2. J 7, 40-53 Spory około osoby Jezusa

  Słowa Ewangelii według świętego Jana
  Wśród tłumów słuchających Jezusa odezwały się głosy: «Ten prawdziwie jest prorokiem». Inni mówili: «To jest Mesjasz». Jeszcze inni mówili: «Czyż Mesjasz przyjdzie z Galilei? Czyż Pismo nie mówi, że Mesjasz będzie pochodził z potomstwa Dawidowego i z miasteczka Betlejem?» I powstało w tłumie rozdwojenie z Jego powodu. Niektórzy chcieli Go nawet pojmać, lecz nikt nie odważył się podnieść na Niego ręki.
  Wrócili więc strażnicy do kapłanów i faryzeuszów, a ci rzekli do nich: «Czemuście Go nie pojmali?»
  Strażnicy odpowiedzieli: «Nigdy jeszcze nikt nie przemawiał tak, jak Ten człowiek przemawia».
  Odpowiedzieli im faryzeusze: «Czyż i wy daliście się zwieść? Czy ktoś ze zwierzchników lub faryzeuszów uwierzył w Niego? A ten tłum, który nie zna Prawa, jest przeklęty».
  Odezwał się do nich jeden spośród nich, Nikodem, ten, który przedtem przyszedł do Niego: «Czy Prawo nasze potępia człowieka, zanim go wpierw przesłucha i zbada, co czyni?»
  Odpowiedzieli mu: «Czy i ty jesteś z Galilei? Zbadaj, zobacz, że żaden prorok nie powstaje z Galilei».
  I rozeszli się każdy do swego domu.
  Oto słowo Pańskie.
  http://biblijni.pl/czytania/1677,slowa_ewangelii_wedlug_swietego_jana.html

 3. Diecezja włocławska wdzięczna Papieżowi Franciszkowi

  List gratulacyjny po wyborze Papieża Franciszka przesłany Jego Świętobliwości przez ks. bp. Wiesława Meringa, ordynariusza diecezji włocławskiej i księży biskupów włocławskich:

  Włocławek, 13 marca 2013 r.

  Jego Świątobliwość
  Ojciec Święty Franciszek
  WATYKAN

  Umiłowany Ojcze Święty,

  Ze wzruszeniem i radością przyjęliśmy wybór Waszej Świątobliwości na Następcę św. Piotra. We wspólnocie Kościoła Włocławskiego modliliśmy się, aby Duch Święty oświecił Kolegium Kardynalskie i wskazał pasterza według Serca Jezusowego. Błogosławiony wybór Następcy św. Piotra pozwolił nam raz jeszcze w „Roku Wiary” odkryć tajemnicę Kościoła i doświadczyć, że to Pan sam kieruje powierzonym Mu ludem.

  Złączeni w radości całego Kościoła dziękujemy Bogu za wybór Waszej Świątobliwości i śpiewamy dziękczynne „Te Deum”, modląc się jednocześnie o obfitość łask Bożych i moc Ducha Świętego do pełnienia posługi Piotrowej.
  http://www.naszdziennik.pl/wiara-stolica-apostolska/26935,diecezja-wloclawska-wdzieczna-papiezowi-franciszkowi.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s