Wieści w pigułce, 4 marca 2013 r.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieści w pigułce, Wprowadziła Hortensja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Wieści w pigułce, 4 marca 2013 r.

 1. Telewizja tylko dla koncesjonowanych katolików?

  Z o. dr. Tadeuszem Rydzykiem, dyrektorem Radia Maryja, rozmawia Małgorzata Goss

  Rusza drugi konkurs KRRiT na cztery ostatnie miejsca na MUX-1? Jak Ojciec ocenia szanse dla Telewizji Trwam?

  – Sprawa ma wiele aspektów i mnożą się na tym tle pytania. Zacznę od tego, że do rozdysponowania są TYLKO cztery miejsca na multipleksie, a mogło być więcej. Są cztery, ponieważ w standardzie DVB-T na multipleksie mieści się 8 miejsc, z czego 4 rozdano w pierwszym konkursie. Gdyby dla potrzeb cyfryzacji w Polsce wybrano inną, nowocześniejszą technologię, miejsc byłoby dwa razy tyle. W Wielkiej Brytanii, na Ukrainie, w Chorwacji, w Niemczech przeszli na standard DVB-T2, gdzie jest 16 miejsc na platformie cyfrowej. Warto więc pytać: dlaczego nie u nas? Kto zarobi na przestarzałej aparaturze, a potem – na jej wymianie na nowocześniejszą? Zwróćmy też uwagę, że te pięć osób z Krajowej Rady tym razem z góry zdecydowało, jakie programy wpuszczą na multipleks, i że nie ma wśród nich programu dla młodzieży, o który Fundacja Lux Veritatis zamierzała się ubiegać w drugim wniosku. Jest za to przewidziany program dla dzieci. Kto będzie przygotowywał te audycje? Jakie filmy będzie emitował? Kształtowanie dziecka to materia bardzo delikatna. Za pomocą środków przekazu można zbudować człowieka, ale można go także zrujnować.
  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/25663,telewizja-tylko-dla-koncesjonowanych-katolikow.html

 2. Zaczęło się od ekshumacji

  Z dr. Tadeuszem Waśniewskim, członkiem prezydium ds. organizacyjnych Komitetu Założycielskiego Rodziny Żołnierzy Wyklętych, rozmawia Adam Białous

  Jak zrodziła się myśl powołania Rodziny Żołnierzy Wyklętych?

  – Idea jej zorganizowania po raz pierwszy pojawiła się już w roku 1996, kiedy to wraz z przyjaciółmi założyliśmy Komitet ds. Ekshumacji i Pochówku Żołnierzy Podziemia. Jego celem było przeprowadzenie ekshumacji w lesie izabelińskim, znajdującym się nieopodal Białegostoku, blisko miejscowości Olmonty. Tuż po wojnie UB wraz z NKWD dokonywały tu egzekucji żołnierzy podziemia niepodległościowego, najpewniej przywożonych z białostockiego więzienia. Relacje o tych zbrodniach złożyli mieszkańcy okolicznych miejscowości. Jeden z nich, pan Sobecki z Olmont, niedługo przed śmiercią powiadomił miejscowego księdza proboszcza o dokładnym położeniu jednej z jam grobowych. Ksiądz przekazał nam tę relację spisaną w formie protokołu.
  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/25474,zaczelo-sie-od-ekshumacji.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s