Wieści w pigułce, 9 lutego 2013 r.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieści w pigułce, Wprowadziła Hortensja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

10 odpowiedzi na „Wieści w pigułce, 9 lutego 2013 r.

 1. Porywacz chrześcijanki zatrzymany
  Jeden z dwóch muzułmańskich porywaczy, którzy torturowali 15-letnią chrześcijankę został zatrzymany przez policję w mieście Kasur w pakistańskiej prowincji Pendżab. Drugi pozostaje na wolności.

  Zatrzymany to Shabir Ali, który wraz z Sher Mohammedem nie tylko porwali, ale także przetrzymywali, torturując i gwałcąc nieletnią Fouzię Bibi – informuje agencja Fides.
  http://www.naszdziennik.pl/wiara-przesladowania/23383,porywacz-chrzescijanki-zatrzymany.html

 2. Kolejna scena KRRiT – teatr trwa
  pos. Maciej Małecki, poseł PiS
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/kolejna-scena-krrit-teatr-trwa/

 3. Pikieta związkowców przed Ministerstwem Skarbu Państwa
  Kilkudziesięciu związkowców z Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych pikietowało w piątek przed gmachem resortu skarbu w Warszawie. Delegacja wręczyła wiceministrowi Tomaszowi Lenkiewiczowi petycję, w której protestujący domagają się pomocy finansowej dla spółki.
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/pikieta-zwiazkowcow-przed-ministerstwem-skarbu-panstwa/

 4. Laos nęka chrześcijan
  Komunistyczne władze Laosu w dalszym ciągu represjonują chrześcijan, a głoszenie Słowa Bożego może wiązać się z więzieniem. Trzech chrześcijańskich duchownych zostało aresztowanych w laoskim mieście Pinh w prowincji Savannakhet.

  Zdarzenie miało miejsce w dniu 5 lutego br. Wówczas trzech duchownych zakupiło w lokalnym sklepie płytę DVD z filmem o treściach chrześcijańskich. Jednocześnie zlecili jej skopiowanie, by każdy z nich miał swoją – wyjaśnia agencja Fides. W chwili kiedy sprzedawca sprawdzał kopię, do jego sklepu wszedł milicjant, który nakazał aresztować trzech duchownych i właściciela sklepu. Później mężczyzna wyszedł na wolność, natomiast pastorowie zostali oskarżeni o zmuszanie do konwersji i „szerzenie religii chrześcijańskiej”.
  http://www.naszdziennik.pl/wiara-przesladowania/23402,laos-neka-chrzescijan.html

 5. Wniosek o wotum nieufności wobec rządu – w poniedziałek
  Rzecznik PiS Adam Hofman poinformował, że wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu zostanie złożony w Sejmie w poniedziałek. Politycy PiS wcześniej zdecydowali, że nie będą go zgłaszać przed zakończeniem szczytu budżetowego UE.
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/wniosek-o-wotum-nieufnosci-wobec-rzadu-w-poniedzialek/

 6. Prokuratorzy oglądają „Anatomię upadku”

  Prokurator generalny Andrzej Seremet przyznał dziś, że śledczy badający przyczyny katastrofy smoleńskiej zapoznają się z filmem Anity Gargas „Anatomia upadku”. W rozmowie z portalem niezależna.pl mecenas Stefan Hambura zapowiedział, że jeżeli wojskowy prokuratorzy nie poradzą sobie z tym materiałem, to spróbuje im pomóc wysyłając uściślające wnioski dowodowe.
  http://niezalezna.pl/38228-prokuratorzy-ogladaja-anatomie-upadku

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s