Dział Intencji i Liturgii 9 lutego 2013 r.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Dział intencji i liturgii, Wprowadziła Hortensja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

5 odpowiedzi na „Dział Intencji i Liturgii 9 lutego 2013 r.

 1. Święta Apolonia, dziewica i męczennica
  Pierwszy historyk Kościoła, Euzebiusz, przytacza list św. Dionizego Wielkiego (+ 265), który opisuje pogrom chrześcijan, jaki miał miejsce w Aleksandrii pod koniec 248 lub na początku 249 r. Rzucono się na domy chrześcijan, wyznawców Chrystusa wywlekano siłą z ich mieszkań, zabijano, a ich dobytek grabiono. W tych właśnie okolicznościach zginęła św. Apolonia. Być może Dionizy był naocznym świadkiem wydarzeń. Na pewno znał świadków. W jednym z fragmentów owego listu znajduje się opis męczeństwa św. Apolonii: „Apolonia była już podeszła wiekiem. A jednak poganie, nie patrząc na to, rzucili się na nią, zmiażdżyli jej szczęki i powybijali wszystkie zęby. Następnie tłum rozszalały żądzą krwi rozpalił stos przed miastem i zagroził Świętej, że ją żywcem spali, jeśli nie będzie złorzeczyć Chrystusowi. Na to Święta poprosiła o chwilę do namysłu, a potem gotowa na ofiarę, sama się w ogień rzuciła i spłonęła”.
  http://www.brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-09.php3

 2. Mk 6, 30-34 Jezus lituje się nad tłumem

  Słowa Ewangelii według świętego Marka
  Po swej pracy apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na miejsce pustynne i wypocznijcie nieco». Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu.
  Odpłynęli więc łodzią na miejsce pustynne osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich uprzedzili.
  Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum i zdjęła Go litość nad nimi; byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać.
  Oto słowo Pańskie.
  http://biblijni.pl/czytania/1598,slowa_ewangelii_wedlug_swietego_marka.html

 3. Ks. kard. Cheli pozostawia świadectwo życia spełnionego
  Zmarły ks. kard. Giovanni Cheli „pozostawia świadectwo życia spełnionego, spójnego i wielkodusznie zgodnego ze swym powołaniem” – napisał Benedykt XVI w telegramie przesłanym po śmierci purpurata na ręce biskupa Asti, Francesco Ravinale.

  Jak informuje Katolicka Agencja Informacyjna ks. kard. Cheli zmarł w nocy z 7 na 8 lutego w wieku 94 lat.
  http://www.naszdziennik.pl/wiara-stolica-apostolska/23403,ks-kard-cheli-pozostawia-swiadectwo-zycia-spelnionego.html

 4. Kapłan śmiertelnie pobity
  Ksiądz José Flores Preciado, który został dotkliwie pobity przez nieznanych sprawców, zmarł w regionalnym Szpitalu Uniwersyteckim w meksykańskim mieście Colima.

  Kapłan przed pobiciem odprawił codzienną Mszę św. w kościele pw. Chrystusa Króla, w którym służył. Agencja Fides informuje, że tragiczne zdarzenie miało miejsce we wtorek, tj. 5 lutego br., wieczorem. Nieznani dotąd sprawcy wtargnęli do świątyni, aby prawdopodobnie dokonać jej rabunku. Prawdopodobnie sprawcy zostali nakryci przez ks. Preciado, dlatego dotkliwie i bardzo brutalnie go pobili.
  http://www.naszdziennik.pl/wiara-przesladowania/23284,kaplan-smiertelnie-pobity.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s