Wieści w pigułce, 7 lutego 2013 r.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieści w pigułce, Wprowadziła Hortensja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

13 odpowiedzi na „Wieści w pigułce, 7 lutego 2013 r.

 1. Obawiamy się o Telewizję Trwam
  Przemówienie o. dr. Tadeusza Rydzyka podczas posiedzenia sejmowej Komisji Administracji i Cyfryzacji
  Proszę Państwa, jest jeszcze jedna wątpliwość co do kryteriów przyznania miejsca na multipleksie. Wszyscy wiedzą o tym, że Telewizja Trwam, Fundacja Lux Veritatis stara się bezskutecznie o to miejsce i to jest bardzo zaskakujące dla ludzi wierzących, ale nie tylko.
  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/23164,obawiamy-sie-o-telewizje-trwam.html

 2. Dworak ignoruje komisję
  Zasłaniając się obiektywizmem i transparentnością konkursu na cyfrowy multipleks, członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z jej przewodniczącym Janem Dworakiem na czele opuścili salę, w której odbywało się posiedzenie sejmowej Komisji Administracji i Cyfryzacji.

  – Nie możemy brać udziału w posiedzeniu, w którym bierze udział tylko jeden przyszły koncesjonariusz. (…) Ten przebieg posiedzenia komisji, który ingeruje – według mnie – w niezależność organu i bezstronność przeprowadzanego konkursu nie pozwala mi również dalej uczestniczyć w posiedzeniu obrad komisji – posiedział, uzasadniając swoje wyjście, Dworak.
  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/23182,dworak-ignoruje-komisje.html

 3. Prokuratura zajmie się szykaną wobec o. Tadeusza Rydzyka
  Prokuratura Apelacyjna w Warszawie zajmie się sprawą obraźliwych wypowiedzi wobec o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, założyciela i dyrektora Radia Maryja, a opublikowanych na stronie internetowej „Gazety Wyborczej”.

  Decyzję o skierowaniu sprawy do prokuratury podjął Andrzej Seremet, prokurator generalny, po interwencji grupy senatorów. Chodzi o obraźliwe komentarze opublikowane na stronie internetowej „GW” 29 grudnia 2012 roku.
  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/23181,prokuratura-zajmie-sie-szykana-wobec-o-tadeusza-rydzyka.html

 4. Chrześcijanka torturowana w Pakistanie
  Porwania, gwałty i tortury to częste zagrożenia czyhające szczególnie na młode chrześcijanki w Pakistanie. 15-letnia Fouzia Bibi dołączyła do dramatycznej listy wyznawców Chrystusa prześladowanych ze względu na wiarę.

  Do zdarzenia doszło pod koniec stycznia tego roku w miejscowości Roday koło Kasur w prowincji Pendżab. Nieletnia chrześcijanka została porwana w drodze do pracy. Dwóch wpływowych muzułmanów, Sher Muhammad i Shabir Ali, przetrzymywało dziewczynkę w jednym z ich domów. Mężczyźni byli uzbrojeni.
  http://www.naszdziennik.pl/wiara-przesladowania/23189,chrzescijanka-torturowana-w-pakistanie.html

 5. Rozmontować Europę
  Laicyzacja Europy postępuje. W konsekwencji tego ruguje się Kościół z życia publicznego, a chrześcijaństwo sprowadza do roli jednej z wielu ideologii.

  Wyraża się zgodę na prawne zrównanie układów jednopłciowych z małżeństwem, adoptowanie przez nich dzieci, wprowadza się eutanazję, aborcję na życzenie. To przyspiesza rozpad Unii Europejskiej, a także cywilizacji Zachodu. A przyczyną erozji są żądania osób tej samej płci i przemiany gospodarcze oraz światopoglądowe Europy. To powolna degradacja systemu wartości, która jednak przyspiesza, a lewicowi politycy intensywnie ten proces wspomagają. Jakby ktoś im za to płacił, majstrują od wielu lat przy jednym z najgenialniejszych wytworów ludzkości – cywilizacji zachodniej.
  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/23134,rozmontowac-europe.html

 6. Myśląc Ojczyzna
  prof. dr hab. Krystyna Pawłowicz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s