Wieści w pigułce, 5 lutego 2013 r.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieści w pigułce, Wprowadziła Hortensja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

10 odpowiedzi na „Wieści w pigułce, 5 lutego 2013 r.

  • Naukowcy o katastrofie smoleńskiej

   Jutro o godz. 10.00 na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbędzie się konferencja naukowa „Debata Smoleńska”. Transmisję przeprowadzi Telewizja Trwam.
   Na konferencję zaproszeni zostali oficjalnie wszyscy członkowie komisji Jerzego Millera, jednak żaden z członków komisji nie potwierdził swojej obecności. Zaproszenie przyjęli natomiast eksperci i naukowcy wchodzący w skład parlamentarnego zespołu ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej m.in. prof. Wiesław Binienda, dr Kazimierz Nowaczyk, dr inż. Wacław Berczyński (z USA) oraz dr inż. Grzegorz Szuladziński (z Australii).
   Spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie Doktorantów dla Rzeczpospolitej będzie miało charakter apolityczny.

   AN
   http://www.naszdziennik.pl/polska/22972,naukowcy-o-katastrofie-smolenskiej.html

  • „Debata Smoleńska” na UKSW, Radio Maryja
   Już jutro na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbędzie się konferencja naukowa „Debata Smoleńska”. Spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie Doktorantów dla Rzeczpospolitej będzie miało charakter apolityczny. Debata ma na celu przedstawienie wyników badań rządowej komisji i parlamentarnego zespołu badającego przyczyny katastrofy.
   http://www.radiomaryja.pl/informacje/debata-smolenska-na-uksw/

 1. Skończyła się cierpliwość rolników
  Mieszkańcy miejscowości Poddubówek i Dubowo, przez ziemie których ma przejść obwodnica Augustowa, przepędzili pracowników ekipy, która rozpoczęła na ich gruntach wycinkę drzew. Właściciele działek mówią, iż nikt ze strony rządowej do tej pory nie poinformował ich o wycenie ich działek, przeznaczonych pod budowę obwodnicy. Zapowiedzieli, że zanim nie zostaną wycenione ich grunty, nikogo na swoje ziemie nie wpuszczą.
  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/22940,skonczyla-sie-cierpliwosc-rolnikow.html

 2. List otwarty polskich naukowców – złóż podpis

 3. Komisja Millera skłamała w sprawie smoleńskiej brzozy
  Prokuratura wojskowa – powołując się na rosyjski protokół z miejsca katastrofy smoleńskiej – twierdzi, że słynna „pancerna brzoza” została złamana na wysokości 9 metrów. Tymczasem według MAK i komisji Millera uderzenie skrzydła w brzozę nastąpiło na wysokości ok. 5 m od ziemi.

  Śledczy podali wysokość 9 metrów w reakcji na ujawnienie przez „Nowe Państwo” sensacyjnego dokumentu rosyjskiego sporządzonego tuż po katastrofie. Wynika z niego – przypomnijmy – że Rosjanie w ogóle nie odnotowali w pierwszym protokole istnienia drzewa, które odpowiadałoby „pancernej brzozie” z opisów w raportach MAK i komisji Millera.
  http://niezalezna.pl/38075-komisja-millera-sklamala-w-sprawie-smolenskiej-brzozy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s