Wieści w pigułce, 2 lutego 2013 r.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieści w pigułce, Wprowadziła Hortensja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Wieści w pigułce, 2 lutego 2013 r.

 1. KRRiT cechuje jednostronność widzenia
  Odpowiedź ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia, metropolity gdańskiego i delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Telewizji Trwam, na list Jana Dworaka, przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji:

  Gdańsk-Oliwa, 31 stycznia 2013 r.

  Szanowny Panie Prezesie,

  Z uwagą przeczytałem Pański list nr KRRiT-079-2/005/13 z dnia 15 stycznia 2013 r., stanowiący odpowiedź na moje wątpliwości, wyrażane publicznie, związane z przebiegiem postępowania koncesyjnego dla Telewizji Trwam. Na wstępie zaznaczam, że moje wątpliwości, które skłoniły Pana do przesłania listownych wyjaśnień na adres Konferencji Episkopatu Polski, nie wynikały tylko z oczywistego prawa jednego z pasterzy Kościoła do wyrażania swych opinii na te zagadnienia. W październiku ubiegłego roku Konferencja Episkopatu Polski powołała mnie na swego Delegata ds. Telewizji Trwam. To w szczególny sposób motywuje moje zainteresowanie biegiem spraw związanych z funkcjonowaniem tej telewizji, jej problemami i przyszłością. W odpowiedzi na list Pana Prezesa stwierdzam, co następuje:
  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/22677,krrit-cechuje-jednostronnosc-widzenia.html

 2. Oświadczenie prowincjała Prowincji Warszawskiej Redemptorystów
  Oświadczenie o. Janusza Soka CSsR, prowincjała Prowincji Warszawskiej Redemptorystów

  W związku z ostatnimi publikacjami w mediach dotyczącymi wymiany korespondencji między mną a Panem Mecenasem Romanem Giertychem przekazuję do wiadomości pełną treść odpowiedzi, jakiej udzieliłem Mecenasowi na jego list z dnia 11 stycznia br.

  Czynię to, ponieważ Pan Giertych, powołując się na moją odpowiedź, odnosi się do wybranych fragmentów mojego listu. Tymczasem dalsze części listu zawierają istotne stwierdzenia dotyczące mojego stanowiska wobec zarzutów stawianych przez Pana Giertycha i składają się na ton całej odpowiedzi.

  Z uwagi na to, iż Pan Giertych podaje swoje listy do mnie do publicznej wiadomości, pragnę niniejszym dać możliwość zapoznania się z moim punktem widzenia i w ten sposób choć w części przywrócić symetrię w informowaniu o tej sprawie, umożliwiając dostrzeżenie argumentów obu stron.

  o. Janusz Sok CSsR
  Prowincjał
  http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/22679,oswiadczenie-prowincjala-prowincji-warszawskiej-redemptorystow.html

 3. Komisja, co się nie myli
  „Fakt ten nie znajduje potwierdzenia w zebranym materiale” – to jak dotąd najmocniejszy argument członków komisji ministra Jerzego Millera, którzy chcą się rozprawić z wynikami niezależnych badań na temat katastrofy Tu-154M
  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/22643,komisja-co-sie-nie-myli.html

 4. Fala masowych likwidacji firm
  Liczba firm, które upadną, w 2013 roku wzrośnie w porównaniu z 2012 rokiem o prawie 50 proc. i przekroczy 1300 – oceniono w prognozie Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych.
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/fala-masowych-likwidacji-firm/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s