Dział Intencji i Liturgii 26 listopada 2012 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dział intencji i liturgii, Wprowadziła Hortensja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Dział Intencji i Liturgii 26 listopada 2012 r.

 1. Święty Leonard z Porto Maurizio, prezbiter
  Piotr Hieronim Casanuova urodził się w małym porcie nad Morzem Liguryjskim 20 grudnia 1676 r. Jego ojciec był właścicielem małego statku. Matka osierociła go, kiedy miał 2 lata. Macocha, Maria Riolfo, okazała się dla dziecka dobrą matką. Atmosfera w domu była tak dalece religijna, że trzech synów wstąpiło do Braci Mniejszych, a córka – do klarysek w Sienie. Leonard już jako chłopiec rozwijał wśród rówieśników działalność apostolską: gromadził ich przed kapliczką, przemawiał do nich, odmawiał z nimi wspólnie różaniec.
  http://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/11-26a.php3

 2. Łk 21, 1-4 Wdowi grosz

  Słowa Ewangelii według świętego Łukasza
  Gdy Jezus podniósł oczy, zobaczył, jak bogaci wrzucali swe ofiary do skarbony. Zobaczył też, jak uboga jakaś wdowa wrzuciła tam dwa pieniążki.
  I rzekł: «Prawdziwie powiadam wam: Ta uboga wdowa wrzuciła więcej niż wszyscy inni. Wszyscy bowiem wrzucali na ofiarę z tego, co im zbywało; ta zaś z niedostatku swego wrzuciła wszystko, co miała na utrzymanie».
  Oto słowo Pańskie.
  http://biblijni.pl/czytania/1417,slowa_ewangelii_wedlug_swietego_lukasza.html

 3. Planujmy przyjazd na XXI rocznicę Radia Maryja

  Kochana Rodzino Radia Maryja, drodzy przyjaciele, wszyscy współpracownicy Radia Maryja!
  Z całego serca dziękujemy za piękne zorganizowanie Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Ojca Świętego Benedykta XVI i błogosławionego Ojca Świętego Jana Pawła II, patrzącego na nas z okna Domu Ojca. Udaliśmy się do Watykanu w Roku Wiary: samolotami, pociągami, autokarami i prywatnie. Bóg zapłać za wspaniałą atmosferę i piękne świadectwo entuzjastycznej wiary. Pierwszy raz w historii tylu Polaków było razem na Eucharystii w Bazylice św. Piotra. Rozmodlone twarze, gorące serca – to było fantastyczne świadectwo.
  http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/15526,planujmy-przyjazd-na-xxi-rocznice-radia-maryja.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s