Wieści w pigułce, 27 października 2012 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wieści w pigułce, Wprowadziła Hortensja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

15 odpowiedzi na „Wieści w pigułce, 27 października 2012 r.

 1. Kaczyński wystosował list do Camerona
  Radio Maryja
  Jarosław Kaczyński prezes PiS wystosował list do premiera Wielkiej Brytanii ws. budżetu UE na lata 2013-2020. Jarosław Kaczyński zwrócił się do Davida Camerona, by nie czynił niczego, co prowadziłoby do obniżenia sumy, która należy się Polsce z budżetu UE. Chodzi o 80 mld euro.

  • AKTUALNOŚCI DNIA-24.X.2012 r., godz. 4.00 /powtórka/-
   RADIO MARYJA, http://www.radiomaryja.pl
   nadało rozmowę z Dariuszem Fedorowiczem bratem Aleksandra Fedorowicza, jednego z TYCH 96. którzy zginęli nad Smoleńskiem 10.04.2010 r.:

   …*Nie dać się stłamsić do roli ofiary – /Z. Herbert/* –
   zacytował Dariusz Fedorowicz i powiedział m.in.:
   …Przekroczyliśmy granice bólu i lęku – walczymy o prawdę…

   KULTURA SIŁY /refleksja od red./
   Kultura jest wyrazem współpracy człowieka z człowiekiem.

   Pierwszą osobą w państwie jest prezydent. Jest symbolem państwa.
   10 kwietnia 2010r. był nim i jest Śp.Prezydent Lech Kaczyński.
   Wyleciał samolotem 10.04.2010r., wraz z 95. znakomitymi Osobami do Katynia, aby oddać hołd Patriotom Polskim pomordowanym na Wschodzie podczas II, okrutnej i beznadziejnej wojny światowej, zgotowanej niewinnym ludziom przez sowietów i niemieckich hitlerowców. Wszyscy zginęli nad Smoleńskiem. Sprawę wyjaśnienia tej Tragedii rząd Polski pozostawił Rosji i jesteśmy świadkami tej okrutnej tragi-farsy i indolecji władz naszej udręczonej Ojczyzny.
   Wraz z Rodzinami Ofiar większość Polaków pogrążona jest w głębokiej żałobie.
   Ostatnie dni października 2012 roku przynoszą makabryczne wiadomości dotyczace tej bolesnej straty. Oni wszyscy zginęli razem, na warcie.
   Ciała śp. Ofiar, które są ekshumowane, zamieniono i zbezczeszczono.
   To są Męczennicy za Ojczyznę, za wiarę!
   Ich szczątki doczesne to relikwie, jak uważa się w wielu rodzinach polskich.
   To są święci-męczennicy!
   Oni już są w Ojczyźnie Niebieskiej, jak ufamy!
   Zaświadczyli o tym swoim szlachetnym życiem, swoją pracą, z odwagą służyli Polsce.

   Bezkarni narazie złoczyńcy mataczą wciąż w sprawie.

   My modlimy się do Pana, prosząc o miłosierdzie Boże.
   Wypraszamy aby czym prędzej został wybudowany pomnik Pamięci Ofiar Tragedii Smoleńskiej, Naszych Bohaterów. Krzyż – Pomnik na Krakowskim Przedmieściu, przed Pałacem Prezydenckim musi być!
   JEZU, UFAM TOBIE
   Bożena Milska

   • NASZA POLSKA – Nr 43 – 23 października 2012 r. http://www.naszapolska.pl
    Obca propaganda zamiast własnej historii

    na str. 15 czytamy:
    Cud różańcowy trwa
    6 lat 1939-1945

    Działo się to w Polsce w czasie II wojny światowej. Ciągle jeszcze trzeba o tym mówić, szczególnie młodzieży, co uczynili Niemcy w Polsce w czasie II wojny. Jakiej ruinie uległa cała Polska: spalone wioski, miasta, zniszczone fabryki. Ile milionów ludzi zginęło w Polsce w czasie wojny (35 mln Polaków było w 1939 r. – 23 mln w 1945 r.). Ludzie ginęli na frontach wojny, podczas bombardowań miast i wsi, ginęli w obozach koncentracyjnych, więzieniach, byli rozstrzeliwani, wieszani na ulicach, ginęli od mrozu, głodu w obozach śmierci… Bardzo często żołnierze niemieccy, którzy przyjechali do jakiejś miejscowości, strzelali jak do zwierząt w lesie. Są w Polsce miejscowości, parafie, które straciły nawet do 60-80% mieszkańców.
    Jest tylko jedna parafia w Polsce, której mieszkańcy nie zaznali ww. wymienionych nieszczęść i tragedii!
    – Nikt z tej parafii nie zginął w czasie wojny!
    – Wszyscy żołnierze powrócili z wojny do swoich rodzin!
    – Przez cały czas wojny, żaden Niemiec nie przekroczył granicy tej parafii!

    TO JEST CUD!
    Jak to się stało, że ta parafia doznała tego cudu?
    Parafia znajduje się w miejcowości Garnek, leżącej w centrum Polski, ok. 70 km od Warszawy. W 1939 r., gdy Niemcy zaatakowały Polskę w ww. parafii proboszem był bardzo mądry i pobożny kapłan…
    Proboszcz do zgromadzonych w kościele ludzi powiedział wtedy takie słowa: „Dziś Niemcy pod wodzą Hitlera zaatakowały Polskę. Hitler to człowiek opętany przez szatana. Hitler wyrządzi straszliwe zło Polsce i całej Europie… Czy jest jakiś ratunek? Czy możemy uniknąć śmierci… zniszczenia…? Tak, jest ratunek! Tym ratunkiem jest różaniec przed wystawionym w monstrancji Najświętszym Sakramentem! Od dzisiaj, aż do końca wojny…, każdego dnia w naszym kościele będzie odmawiany Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakrmentem. Zapraszam wszystkich każdego dnia na to nabożeństwo”.
    (Wojna trwała 6 lat, Różaniec w kościele trwał 6 lat)…
    Nie było w Polsce miejscowości*, do której by nie dotarli żołnierze niemieccy w czasie wojny…/ – *) Wstępną informację podał śp. ks. Bp. Zb. Kraszewski na spotkaniu Kapłańskiego Ruchu Maryjnego.
    A więc:
    JAK WIELKA JEST POTĘGA MODLITWY RÓŻAŃCOWEJ W KOŚCIELE PRZED WYSTAWIONYM NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM!…
    A więc cudowną opieką ww. modlitwy zostali otoczeni żołnierze z tej parafii, którzy byli nawet kilkanaście tys. km od niej (Syberia)… Różaniec w kościele przed wystawionym w monstrancji Najświętszym Sakramentem jest wielką potęgą. Okazał się silniejszy niż wszystkie bomby, czołgi, armaty, karabiny maszynowe itp. Silniejszy niż cała potęga hitlerowskich Niemiec ( czy sowietów?-dop. red).
    Czy tylko w czasie wojny?
    A czy dziś nie ma już tej samej mocy, potęgi, skuteczności w innych dziedzinach ludzkiej egzystencji? *
    Włodzimierz Kania
    sczytała: Bożena Milska

    KRÓLUJ NAM CHRYSTE ZAWSZE I WSZĘDZIE!
    Alleluja i do przodu!

 2. Mamy nowego szefa PZPN
  Radio Maryja

  Zbigniew Boniek został prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Podczas wyborów w Warszawie pokonał Stefana Antkowiaka, Romana Koseckiego, Zdzisława Kręcinę i Edwarda Potoka. Dotychczasowy prezes Grzegorz Lato nie startował.

 3. Eksperyment w domu Olewników
  Radio Maryja

  Gdańska prokuratura apelacyjna prowadząca śledztwo w sprawie okoliczności porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika ma dzisiejszej nocy przeprowadzić eksperyment w domu zamordowanego w Drobinie.

 4. Kolejna zamiana ciał ofiar katastrofy smoleńskiej
  Radio Maryja
  pos. Witold Waszczykowski, były wiceminister spraw zagranicznych

 5. Nie chcą przyznać, że zabijają

  Zdjęcie dziecka zamordowanego w wyniku aborcji oraz napis: „Jak zabija się w pańskim oddziale prof. Dębski?” – taki m.in. transparent powitał uczestników „Kongresu Akademii po Dyplomie – Ginekolog”.

 6. Rada nad Rogalskim

  Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie wszczęła postępowanie dyscyplinarne po skardze, jaką na mecenasa Rafała Rogalskiego złożył były naczelny prokurator wojskowy gen. Krzysztof Parulski – dowiedział się „Nasz Dziennik”.

 7. GMO TO ŚMIERĆ – Prof. dr hab. Jan Narkiewicz – Jodko

 8. Kontrowersje w sprawie in vitro
  Radio Maryja

  Za refundowanie metody in vitro, której wprowadzenia poprzez program medyczny chce premier Donald Tusk, zapłacą wszyscy Polacy. Dziś koszt samej metody to ok. 6 tyś zł. Drugie tyle trzeba zapłacić za leki potrzebne do przeprowadzenia zabiegu.

 9. Marsze w obronie Tv TRWAM
  Radio Maryja

  Marsz modlitewny przeciwko laicyzacji i dyskryminacji katolickiej Telewizji Trwam zorganizowano dziś w Jarosławiu. Poprzedziła go Msza św. w Kolegiacie Jarosławskiej. Manifestacja zakończyła się przed pomnikiem błogosławionego Jana Pawła II.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s