Nasza Codzienna Prasówka 26 września 2012 r.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nasza Codzienna Prasówka, Wprowadziła Hortensja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

12 odpowiedzi na „Nasza Codzienna Prasówka 26 września 2012 r.

 1. Polska gospodarka gwałtownie hamuje
  Radio Maryja
  Główny Urząd Statystyczny podał kolejne niepokojące dane: rośnie bezrobocie, a wraz z nią liczba emigrantów z Polski.
  Stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła 12,4 proc. wobec 12,3 proc. w lipcu. Najwyższe bezrobocie odnotowano w województwach: warmińsko-mazurskim 19,3 proc., kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim: 16,5 proc.

 2. Wznowią śledztwo ws. tzw. „dzikiej lustracji”
  Radio Maryja
  Sąd Okręgowy w Lublinie, Wydział Karny, nakazał Prokuraturze Rejonowej w Lublinie wznowienie śledztwa ws. tzw. “dzikiej lustracji” pracowników lubelskiego Biura Lustracyjnego IPN wobec pełnomocnika prof. Mirosława Piotrowskiego – mecenasa Stanisława Estreicha.

  • Dawid Nahajowski pisze:

   SPROSTOWANIE: To SĄD REJONOWY w Lublinie, Wydział Karny, nakazał Prokuraturze Rejonowej w Lublinie wznowienie śledztwa ws. tzw. “dzikiej lustracji” pracowników lubelskiego Biura Lustracyjnego IPN wobec pełnomocnika prof. Mirosława Piotrowskiego – mecenasa Stanisława Estreicha.

 3. Rosyjskie dokumenty wymagają weryfikacji
  Radio Maryja
  Andrzej Melak, brat przewodniczącego Komitetu Katyńskiego Stefana Melaka, który zginął w katastrofie smoleńskiej – uważa, że wszystkie dowody dotyczące katastrofy smoleńskiej, dostarczone przez Rosjan, wymagają ponownej weryfikacji.

 4. Bliscy A. Walentynowicz nie wystąpią z Dereszem
  Syn i wnuk śp. Anny Walentynowicz odmówili wzięcia udziału w programie TV wspólnie z ks. Henrykiem Błaszczykiem i Pawłem Dereszem (wdowcem po Jolancie Szymanek-Deresz). Niezalezna.pl publikuje oświadczenie Janusza i Piotra Walentynowiczów w tej sprawie.

 5. W grobie A. Walentynowicz pochowano inną osobę
  Naczelna Prokuratura Wojskowa potwierdziła informację, którą portal Niezależna.pl podał jako pierwszy już pięć dni temu.
  Okazuje się, że w grobie śp. Anny Walentynowicz znajdowało się ciało innej osoby. W rozmowie z portalem Niezależna.pl bliscy śp. Anny Walentynowicz już pięć dni temu przyznali, że „ciało, które zostało wyjęte z grobu, a które znajdowało się na stole sekcyjnym”, nie było ciałem śp. Anny Walentynowicz, które zostało przez nich rozpoznane w Moskwie.

 6. Pieniądze z FOZZ na spółdzielnię Waltera
  Wkrótce Sąd Apelacyjny zajmie się sprawą karną wytoczoną Antoniemu Macierewiczowi przez koncern medialny ITI i Mariusza Waltera, założyciela TVN. Chodzi o wywiad, w którym minister jako przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej WSI mówił o związkach Waltera z wojskowymi służbami specjalnymi PRL i z Funduszem Obsługi Zadłużenia Zagranicznego. Antoni Macierewicz broni się i przedstawia koronny dowód na czerpanie przez Waltera konkretnych korzyści z FOZZ: Grzegorz Żemek zasilił z pieniędzy FOZZ nieznaną spółdzielnię budowlano-mieszkaniową o wdzięcznej nazwie „Związkowiec”. Członkiem spółdzielni był m.in. właśnie Mariusz Walter.

 7. Jarosław Kaczyński o zamianie ciał: to skandal
  Skandalem nazwał Jarosław Kaczyński, prezes PiS, zamianę ciał Anny Walentynowicz i Teresy Walewskiej-Przyjałkowskiej.

 8. „Gazeta Polska” wygrała w sądzie z TVN!
  „Gazeta Polska” wygrała z TVN. Stacja wytoczyła „GP” proces o naruszenie dóbr po artykule „WSI na wizji” z 2006 r. Sąd stwierdził, że szefowie „GP” oraz autorzy artykułu nie naruszyli dób osobistych stacji Mariusza Waltera.

 9. Platforma mało obywatelska
  Władze klubu Platformy Obywatelskiej zakazują swoim parlamentarzystom samodzielnego zgłaszania poprawek do rządowych projektów ustaw. Według polityków opozycji jest to łamanie konstytucji.

 10. Czy Sejm to wyjaśni?

  PiS chce, by na najbliższym posiedzeniu Sejmu minister sprawiedliwości przedstawił informację o zachowaniu prokuratury i rządu po katastrofie smoleńskiej. Ma to związek z informacją, że ciało Anny Walentynowicz zostało zamienione z ciałem innej ofiary katastrofy.
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/pis-chce-informacji-w-sejmie-po-ekshumacjach-ofiar-katastrofy/

 11. Czy Sejm to wyjaśni ?

  PiS chce, by na najbliższym posiedzeniu Sejmu minister sprawiedliwości przedstawił informację o zachowaniu prokuratury i rządu po katastrofie smoleńskiej. Ma to związek z informacją, że ciało Anny Walentynowicz zostało zamienione z ciałem innej ofiary katastrofy.
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/pis-chce-informacji-w-sejmie-po-ekshumacjach-ofiar-katastrofy/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s