Nasza Codzienna Prasówka 31 maja

Kliknij, zmuś Obamę do przeproszenia Polaków

W oficjalnym serwisie internetowym Białego Domu utworzono petycję, której autorzy domagają się od Baracka Obamy przeprosin za mówienie o „polskich obozach śmierci”.

Na stronie Białego Domu utworzona została petycja, której autorzy i sygnatariusze domagają się oficjalnych przeprosin w związku ze słowami Baracka Obamy, który podczas uroczystości uhonorowania Prezydenckim Medalem Wolności Jana Karskiego, mówiąc o hitlerowskim obozie przejściowym w Izbicy, użył słów „polski obóz śmierci”.
czytaj→

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nasza Codzienna Prasówka, Wprowadziła Hortensja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Nasza Codzienna Prasówka 31 maja

 1. Koszulki z orłem bez korony to… „repliki”
  Koszulki sprzedawane z logo oficjalnego produktu Euro 2012 wciąż mają godło PRL, czyli orła białego bez korony. Mimo wcześniejszych protestów producenci idą w zaparte, twierdząc, że stroje to repliki koszulek z czasów, gdy reprezentacja Polski odnosiła największe sukcesy w piłce nożnej.

 2. Fotyga: domagajmy się przeprosin Obamy
  Barack Obama powinien przeprosić Polskę i Polaków, powinien zrobić to osobiście. Domagajmy się tego wszyscy, jak inne zabiegające o swoją godność narody. Cały wysiłek polskiej dyplomacji, prezydenta i premiera powinien do tego zmierzać.

  • WIEŚCI KRAKOWSKIEGO PRZEDMIEŚCIA – 23.01.2011 r. – Nr 7 – Warszawa –
   RUCH 10 KWIETNIA 2010 ROKU

   PATRIOTYZM LECHA KACZYŃSKIEGO
   Lech Kaczyński zostawił nam w testamencie ostrzeżenie przed możliwością narzucenia Polsce dominacji z zewnątrz i związany z tym imperatyw domagania się, by nasz narodowy interes był brany pod uwagę na forum międzynarodowym.

   • CYWILIZACJA — Polonia Christiana — maj-czerwiec 2010 r.

    Bóg Panem czasu i historii

    Z ks. Stanisławem Małkowskim, niezłomnym kapelanem antykomunistycznej opozycji i przyjacielem ks. Jerzego Popiełuszki, na temat znaczenia narodowych doświadczeń i planów Opatrzności, rozmawia Sławomir Skiba.

    Czy Pan Bóg ingeruje w historię?
    – Oczywiście, że ingeruje w historię – On jest Panem czasu i historii. Stale daje nam znaki, jednym z nich jest krzyż, największym zaś Eucharystia. Dostajemy też znaki związane z czasem, w którym żyjemy. Opatrzność daje nam również sygnały zapowiadające czasy, które dopiero nadejdą. Takie dała nam przecież Matka Boża w swoich objawieniach w Fatimie, a wcześniej między innymi w Lourdes i La Salette.

    Niektórzy, nierzadko również duchowni, po ostatnich tragicznych wydarzeniach, dop. red.: nie wyjaśniona dotychczas tzw. Tragedia Smoleńska z 10.04.2010 r., próbowali przekonywać nas, że nie powinniśmy próbować ich interpretować w kategoriach znaku, przesłania Bożego, a tym bardziej napomnienia.
    – Przeciwnie, powinniśmy tak interpretować te wydarzenia po to, żeby wszystko właściwie zrozumieć – aby pojąć, jak z tego zła Pan Bóg ma władzę wyprowadzić jeszcze większe dobro.

    Jak więc w tym świetle możemy zinterpretować to, czego byliśmy niedawno świadkami?
    – Kiedy giną ludzie, z którymi wiązaliśmy nadzieje co do naszej przyszłości, a my widzimy, że skwapliwie korzystają z tego ludzie prowadzący grę polityczną na szkodę naszego narodu, możemy tylko odwołać się do Boga. Widzę dwie formy takiego zwrócenia się do Opatrzności zgodne z tym, czego sam Bóg od nas oczekuje. Wyraził to szczególnie poprzez Matkę Najświętszą w Fatimie oraz Służebnicę Bożą Rozalię Celakównę.
    Myślę tu o dwóch aktach, z których jeden trzeba spełnić w Polsce, a drugi w Kościele Powszechnym. ^W Polsce do wypełnienia mamy oczekiwaną przez Pana Jezusa Jego intronizację na Króla Polski. Trzeba znaleźć przywódców zarówno duchowych, jak i politycznych, którzy wystąpiliby z taką inicjatywą.
    ^^Druga sprawa to poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny przez Ojca Świętego Benedykta XVI w jedności z biskupami Kościoła Powszechnego na całym świecie, zgodnie z wolą Matki Bożej Fatimskiej, która od takiego aktu ofiarowania uzależniła nawrócenie Rosji… my, Polacy, przez wszystkie wydarzenia z naszej historii i ostatnich tygodni, jesteśmy za Rosję i jej nawrócenie w jakiś szczególny sposób odpowiedzialni i upoważnieni do skierowania takiej prośby do Ojca Świętego.
    Za sprawę bardzo pilną w Polsce uważam zwrócenie się do biskupów, żeby zechcieli sformułować program intronizacji Chrystusa jako Króla Polski, a zarazem przezwyciężyć zamęt jaki w tej sprawie panuje. To, co Pan Jezus przekazał Rozalii Celakówny… jest uznanie władzy Jezusa Chrystusa we wszystkich dziedzinach naszego życia, zgodnie z encyklikami papieskimi, a zwłaszcza Piusa XI i Piusa XII…
    Pan Jezus powiedział św. siostrze Faustynie: ”…Polskę szczególnie umiłowałem i jeżeli posłuszna będzie mojej woli, z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na moje powtórne przyjście.” A posłuszeństwo Jego woli ma się dokonać przez intronizację Jezusa Chrystusa na Króla Polski.
    Raz jeszcze podkreślam, że chodzi tu o poddanie wszystkich dziedzin życia władzy Tego, kto nas kocha i za nas oddał na krzyżu swoje życie. Kiedy poddani jesteśmy władzy tych, którzy nam szkodzą duchowo i materialnie, wówczas, zgodnie ze słowami hymnu BENEDICTUS – WYBAW NAS PANIE SPOD WŁADZY TYCH, KTÓRZY NAS NIENAWIDZĄ, żeby się spod tej władzy wydostać, trzeba się odwołać do władzy Tego, który nas kocha…
    Przecież widzimy, że grozi nam nowy totalitaryzm socjalistyczny w postaci pogańskiego Związku Socjalistycznych Republik Europejskich i pogańskiego globalizmu w skali całego świata. Nie wystarczy walczyć o odsunięcie od władzy w Polsce agentury (oby tak się stało), ale trzeba się też odwołać do władzy Tego, który może wszystko. W każdym znaku, który daje nam Pan Bóg, zawiera się nadzieja i objetnica daru nieskończonego Bożego Miłosierdzia.

    Niektórzy politycy, a czasem i duchowni, powtarzali w mediach, żebyśmy teraz budowali jakąś bliżej nieokreśloną jedność bez sporów i kłótni. Czy to naprawdę winno być owocem takiej tragedii?/ (Smoleńsk, 10.04.2010-dop.red.)
    – To niedorzeczność – jedność moralno-polityczna w stylu Gierka albo Front Jedności Narodu w stylu Gomułki czy Bieruta… Teraz niestety zanosi się na powtórkę, czyli moralno-polityczne zjednoczenie pod hasłem: PRZESTAŃCIE SIĘ WRESZCIE KŁÓCIĆ…
    To czysty absurd, w który wpadają dzisiaj nawet duchowni. Czy mamy przestać sprzeciwiać się złu? Czy nie mamy być znakiem sprzeciwu wobec zła? *
    Dziękuję za rozmowę.

 3. To on pokona ignoranta Obamę?
  Mitt Romney zapewnił sobie nominację prezydencką z ramienia Partii Republikanów. Zwycięstwa pogratulował mu nawet sam Barack Obama.

 4. Szczerski dla Niezalezna.pl: rząd się spóźnił
  – Pierwszym błędem w sprawie reakcji na słowa prezydenta Baracka Obamy była bezczynność Adama Rotfelda, który na uroczystości w Białym Domu reprezentował polski rząd. Nasza reakcja powinna być natychmiastowa, ale nie na Twitterze, jak to zrobił minister Radosław Sikorski – mówi Niezależnej.pl poseł PiS Krzysztof Szczerski, były wiceminister spraw zagranicznych.

 5. Radwańska pokonała legendę tenisa
  W turnieju im. Rolanda Garrosa rozstawiona z numerem trzecim Agnieszka Radwańska pokonała żywą legendę tenisa – Venus Williams.

 6. „POETA POZWANY” – PREMIERA

  Reżyser Grzegorz Braun znowu nie daje nam odpocząć!!! Daje nam kolejny dobry film, film pełen mądrych słów i trafnych analiz rzeczywistości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s