Nasza Codzienna Prasówka 29 maja

Prokuratura odmawia spotkania z Biniendą

(foto. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska)

Publikujemy oświadczenie Antoniego Macierewicza szefa parlamentarnego zespołu ds. zbadania okoliczności katastrofy smoleńskiej dotyczące informacji prokuratury, że rzekomo zgodziła się na spotkanie z profesorem Biniendą.

Oświadczenie

czytaj→

Ten wpis został opublikowany w kategorii Nasza Codzienna Prasówka, Wprowadziła Hortensja. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

18 odpowiedzi na „Nasza Codzienna Prasówka 29 maja

 1. Joachim Brudziński: tak się kończą wizerunkowe zabawy Donalda Tuska
  „Tak się kończą wizerunkowy dobór na stanowiska konstytucyjnych ministrów i wizerunkowe zabawy Donalda Tuska” – powiedział Joachim Brudziński w wywiadzie dla „Polski The Times”. Przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS odniósł się w ten sposób do ostatnich działań Minister Sportu Joanny Muchy. Polityk PO zaproponowała reprezentacji piłkarskiej Rosji inne zakwaterowanie niż w hotelu Bristol, obok którego 10 czerwca odbędzie się marsz upamiętniający ofiary tragedii smoleńskiej.

 2. PiS do Ministra Nowaka: Czy Polska kolej jest bezpieczna na EURO2012?
  Prawo i Sprawiedliwość chce zwołania nadzwyczajnego posiedzenia sejmowej Komisji Infrastruktury. Jeszcze dziś, wiceprzewodniczący Komisji Infrastruktury Andrzej Adamczyk zwróci się do przewodniczącego komisji z odpowiednim wnioskiem.

 3. Wszyscy koledzy damskiego boksera

  Chamskiemu zachowaniu Stefana Niesiołowskiego, który zaatakował reżyserkę Ewę Stankiewicz, spokojnie przyglądali się jego koledzy partyjni. Wśród nich były świętokrzyski wicekurator oświaty oraz były nauczyciel historii i dyrektor szkoły podstawowej.

  „Bo pani rozbiję kamerę!”, „Won stąd!”, „Niech pani idzie do PiS-u i do tych lizusów pisowskich swoich!” – to próbka języka miłości w wykonaniu posła PO Stefana Niesiołowskiego. Polityk rzucił się 12 maja 2012 r. przed parlamentem na Ewę Stankiewicz.

 4. Rosjanie przemaszerują ulicami Warszawy

  12 czerwca, czyli w dniu meczu Polska – Rosja ulicami Warszawy przejdzie marsz klku tysięcy kibiców z Rosji. Tego dnia Rosja obchodzi swoje święto narodowe – Dzień Rosji.

 5. Staruch znów zatrzymany

  CBŚ zatrzymało 42 osoby podejrzewane o przestępstwa narkotykowe i wymuszenia. Wśród zatrzymanych jest m. in. nieformalny lider kibiców Legii Warszawa Piotr Staruchowicz pseud. Staruch. Na razie nie wiadomo jednak, czy usłyszy zarzuty.

 6. Prokuratura markuje spotkanie z prof. Biniendą

  Tuż przed wyjazdem prof. Wiesława Biniendy prokuratura wojskowa poinformowała, że rzekomo zgodziła się na spotkanie na warunkach zaproponowanych przez profesora. Tymczasem śledczy już od ubiegłego tygodnia wiedzieli, że profesor jutro rano wraca do USA. Wiedzieli również, że czeka na nich w Sejmie od gdodziny 14:00 o czym informował zarówno drogą mailową jak i faksem. – Czekaliśmy trzy godziny na spotkanie z prokuratorami, ale nikt nie przyszedł – mówi nam oburzony Antoni Macierewicz, szef zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia smoleńskiej katastrofy.

 7. Podejrzany w infoaferze rozpoczął głodówkę

  Marcin F., jeden z podejrzanych w korupcyjnym śledztwie ws. przetargów informatycznych, prowadzi głodówkę. Twierdzi, że jest niewinny i zmuszany do składania określonych wyjaśnień – powiedziała rzeczniczka Służby Więziennej ppłk Luiza Sałapa.

 8. PiS chce zwołania komisji infrastruktury ws. bezpieczeństwa na kolei
  Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak zapowiedział w poniedziałek, że jego klub złoży wniosek o zwołanie posiedzenia sejmowej komisji infrastruktury, na którym minister transportu Sławomir Nowak miałby przedstawić informację o stanie bezpieczeństwa na kolei.

 9. Kompromitacja rządu Tuska w związku z budową dróg
  Wydawało się,że ostatnie 4-5 lat może nas przenieść do świata Europy Zachodniej, jeżeli chodzi o inwestycje drogowe.
  Po raz pierwszy bowiem w całym ostatnim 20 leciu, zostały wreszcie spełnione, jak się wydawało, wszystkie warunki pozwalające na szybką budowę autostrad i dróg szybkiego ruchu.

 10. Jarosław Kaczyński: Brutalizacja ma jednego reżysera. Jest nim Donald Tusk
  „Prawda jest taka, że brutalizacja polskiej polityki, jej języka, ma jednego
  reżysera, a jest nim Donald Tusk” – powiedział w wywiadzie dla Wirtualnej
  Polski Prezes PiS. „Używa w tym celu i Palikota, i Niesiołowskiego.

 11. To nie był wyrok sprawiedliwy
  Nasz Dziennik, 2012-05-28

  Tym różni się państwo demokratyczne od innych, że obywateli traktuje na równi wobec prawa, a zabieganie o dobro wspólne, działanie na rzecz pokoju społecznego – to podstawowe obowiązki sprawujących władzę. Czy jest tak w Polsce – naszej Matce, Ojczyźnie, o której Jan Paweł II mówił ze czcią i przejęciem?

 12. Zabrakło niezależności
  Nasz Dziennik, 2012-05-28

  Moim zdaniem, decyzja warszawskiego sądu administracyjnego odrzucająca skargę Fundacji Lux Veritatis na postanowienie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji dotyczące nieprzyznania miejsca na multipleksie Telewizji Trwam nie ma podłoża ekonomicznego, ale wyłącznie charakter polityczny.

 13. Decyzja WSA ws. TV Trwam
  pos. Anna Sobecka, Prawo i Sprawiedliwość (2012-05-28)

 14. Dezorganizacja w PKP
  pos. Jerzy Polaczek, były minister transportu (2012-05-28)

 15. Poparcie dla TV Trwam
  red. Wojciech Cejrowski, podróżnik,pisarz,publicysta (2012-05-28)

 16. Raport UE o gazie łupkowym
  europoseł Zbigniew Ziobro, były minister sprawiedliwości (2012-05-28)

 17. WSA oddalił skargę Lux Veritatis
  red. Jan Pospieszalski, publicysta, autor programów radiowych i telewizyjnych (2012-05-28)

 18. UEFA szkaluje Polskę
  prof. Józef Szaniawski, historyk (2012-05-28)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s